Skocz do zawartości

Murowanie ścian zewnętrznych: - jednowarstwowe - stawki wykonawców


Recommended Posts

Gość Piotr Calka
9 stawek od 10 do 60 zl. Biroac pod uwage absolutny brak fachowcow w tym temacie licz okolo 40 zl za m kw. a to tylko surowa sciana jedno wartswowa doloz do tego ocieplanie min 40 zl za m kw robocizna, plus 40 za material, dodaj wykonzcenie wewnatzr okolo 20 zl za m kw tynku plus 20 zl material i masz okolo 240do 300 zl za m kw sciany trzy warstwowej ktora jest niczym innym niz sciana zepoki kamienia lupanego. Jesli nie masz idealnej klimatyzacji to maszhodowle pieczarek lub boczniakow a nie zdrowy dom
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Gość inżynier z wieloletnią praktyką
Panie Piotrze, uzależnianie powstawania pleśni na ścianach od sprawności klimatyzacji jest śmieszne. Na początek proponuje zapoznać się z podstawowymi zasadami fizyki budowli i materiałów budowlanych jak i wentylacji budynków. Zaś ściana trójwarstwowa jest jak najbardziej dobrym rozwiązaniem jeżeli jest wykonana poprawnie, a w polskich warunkach cenowych może być nawet tańsza od ściany jednowarstwowej w zależności od regionu. Jeżeli się mylę proszę przedstawić podstawy fizyczne które warunkują powstawanie grzybów na ścianie od sprawności klimatyzacji.
Link do komentarza
Gość mhtyl
A od czego robi się pleśń w pomieszczeniu jak nie od wilgoci, a wilgoć od braku wentylacji między innymi.
Natomiast co do ścian 3W kontra 1W to masz chyba na myśli cenę materiału, że na 3W może być tańszy niż na 1W bo jeżeli doliczając cenę robocizny to nie wierze aby 3W wyszła taniej.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

do mhtyl: oczywiście,że od wentylacji... natomiast w komentarzach poniżej jest wspomniana KILIMATYZACJA a nie WENTYLACJA. Czytać ze zrozumieniem!


Jakbyś nie zauważył to odpowiadałem na ostatniego posta i moja wypowiedź tyczyła się nie tylko wentylacji.
A temat jest nie o klimatyzacji tylko o murowaniu ścian zewnętrznych i tego głównie tyczyła się moja wypowiedź.
Czyli jak chcesz zabierać głos w dyskusjach najpierw sprawdź jej główny temat a potem pisz.
A to że ktoś rozdrabnia temat na drobne wciskając klimatyzacje w temacie o ścianach zewnętrznych to nie moja w tym zasługa.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...