Skocz do zawartości

Dom do 80mkw - dobry pomysł?


Recommended Posts

Gość arturo72
Cytat

I dlatego nie można wszystkim kazać używać pompy ciepła.
Każdy liczy podłóg siebie i nie oznacza to że jak mi pasuje opalanie drewnem to Tobie też musi.
Więc takie durne wyliczenia jakie podaje arturo do niczego mi nie są potrzebne, bo jak już pisałem mam lepsze rzeczy do robienia w życiu niż trzymanie się sztywno cyferek.


A oprócz własnego końca nosa widzisz coś poza tym ?
Czy jedynie mhtyl istnieje na FBD i tylko do niego się pisze ?
Link do komentarza
Cytat

Prosta sprawa której nie rozumiesz.
Porównuj potrzeby danego domu na energię a nie kto ile płaci bo to bzdura i głupota.
Ty się posilkujesz drewnem które ma niską cenę jednostki energii a ja mam to głęboko w d...bo niską cenę jednostki energii mam dzięki COP i mnie nie interesuje kupno i rabanie drewna i czy mam swój las czy go nie mam i czy muszę napalic w piecu czy nie muszę.
Rachunki za ogrzewanie zależą od ilosci energii jaką potrzebuje dom,to przede wszystkim i to należy wbić sobie do głowy.

Gdybym miał własny las to napisalbym że płacę 0zl ?
Nie bo to głupota i kretynstwo.
Napisalbym że dom potrzebuje tyle i tyle energii a ja dostarczam ją(ta energie)za darmo.


Czemu ty jesteś taki głupi?
Piszem tu o kosztach bo to jest miarą najważniejszą. Czy wiedza ile dom będzie potrzebował energii da mi szczęście czy mniejsze rachunki za ogrzewanie.
Sam cały czas walisz knoty o kosztach jak to mało płacisz, ale jak ci podałem ile ja płace to już jak Irek odwracasz kota ogonem bo musi twoje być na wierzchu.
Jeżeli miałbym własny las i drewno za darmo to logiczne, że nie ogrzewałbym innym paliwem ale to nie oznacza, że każdemu miałbym wciskać nachalnie aby opalali drewnem.
Kretynem zaś jestem ty sam a ten twój kop to chyba za bardzo cie kopnął w głowę bo dalej piszesz jak niechluj, rozumiesz czy mam ci przypomnieć?
Link do komentarza
Cytat

A oprócz własnego końca nosa widzisz coś poza tym ?
Czy jedynie mhtyl istnieje na FBD i tylko do niego się pisze ?


Mnie pycha i narcyzm nie rozpiera w przeciwieństwie do ciebie i twojego domku, więc nie martw się o to.
Wystarczy mi jedno porządne forum budowlane na którym piszę i udzielam się od kilku lat i nikt z poważnych użytkowników mnie tu nie wyśmiał, a wiesz czemu? Bo nie pisze bzdur takich jak ty, a forum traktuje poważnie a nie dla zabawy, obrażania ludzi i dla jaj jak sam to nieraz pisałeś.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Czemu ty jesteś taki głupi?
Piszem tu o kosztach bo to jest miarą najważniejszą. Czy wiedza ile dom będzie potrzebował energii da mi szczęście czy mniejsze rachunki za ogrzewanie.


Dokładnie tak jest ale tego nie możesz pojąć.
KOSZTY to znaczy to ile musisz zapłacić za energię,która dostarczasz domowi na poczet ogrzewania.
Gdybym miał swój las do za energię jaką dom potrzebuje czyli za 5500kWh zaplacilbym 0zł,za tą samą energię grzejac gazem zaplacilbym 1200zl,za tą samą energię 5500kWh ale grzejac prądem zaplacilbym 1600zl,za tą samą energię czyli za 5500kWh grzejac pompą płace 500zl.
To są koszty a koszty zależą od ceny jednostki energii.

Ale gdyby dom potrzebował na ogrzewanie nie 5500kWh a 11000kWh KOSZTY ogrzewania wzrosły by o 100% z wyjątkiem swojego lasu.
Jarzysz już co daje wiedza i jak ważne są potrzeby domu na energię do ogrzewania czy dalej masz problem z przyswojeniem tak oczywistej wiedzy ? Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Na pewno to oczywiste? Wycinanie drzewa we własnym lesie, rąbanie, suszenie i palenie w piecu?
Osoba zapracowana, wracająca do domu o 17-18 wieczorem, chyba wolałaby coś bezobsługowego.


Elfir, no przecież pisałem że mi to odpowiada ale nie musi tobie i innym. I nie mam zamiaru uszczęśliwiać innych do palenia drewnem icon_biggrin.gif

Cytat

Dokładnie tak jest ale tego nie możesz pojąć.
KOSZTY to znaczy to ile musisz zapłacić za energię,która dostarczasz domowi na poczet ogrzewania.
Gdybym miał swój las do za energię jaką dom potrzebuje czyli za 5500kWh zaplacilbym 0zł,za tą samą energię grzejac gazem zaplacilbym 1200zl,za tą samą energię 5500kWh ale grzejac prądem zaplacilbym 1600zl,za tą samą energię czyli za 5500kWh grzejac pompą płace 500zl.
To są koszty a koszty zależą od ceny jednostki energii.

Ale gdyby dom potrzebował na ogrzewanie nie 5500kWh a 11000kWh KOSZTY ogrzewania wzrosły by o 100% z wyjątkiem swojego lasu.


Te cyferki są dobre ale dla takich jak ty co się podniecają takimi bajerami.
Zima, zimie nie równa i jak będę myślał twoim rozumkiem to jak przekroczę te sumę którą tak skrupulatnie wyliczyłeś to co przestanę grzać bo przekroczyłem limit? Pisałem ci, używam tyle opału, prądu i wody abym miał komfort z życia a nie był niewolnikiem cyferek.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Te cyferki są dobre ale dla takich jak ty co się podniecają takimi bajerami.
Zima, zimie nie równa i jak będę myślał twoim rozumkiem to jak przekroczę te sumę którą tak skrupulatnie wyliczyłeś to co przestanę grzać bo przekroczyłem limit? Pisałem ci, używam tyle opału, prądu i wody abym miał komfort z życia a nie był niewolnikiem cyferek.


Zima zimie nie równa dlatego ilość energii jaką potrzebuje dom liczona jest wg historycznej wiedzy na temat zim i raczej są to wyliczenia dla zim ostrych.
Próbujesz grać cfaniaka i generała a jesteś cianiutki,oj cianiutki.
Tym bardziej ja nie przykladam wagi do cyferek i nie jestem ich niewolnikiem i chyba każdy rozumny inwestor być może oprócz Ciebie bo ja już Ci mówiłem puszczam z dymem rocznie tyle ile płacę przez 4 lata za ogrzewanie i cwu.
Widocznie Ty być zjadł spod siebie....a mi to wisi icon_smile.gif

A niewolnikiem cyferek jesteś Ty wszak bawisz się w palacza dzięki cyferkom zamiast cieszyć się życiem icon_biggrin.gif
Jak mówisz,koszty dla Ciebie są ważniejsze od życia.
Cytat

Piszem tu o kosztach bo to jest miarą najważniejszą.


Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Do momentu posta numer 10 jako tako w temacie - później zaczyna się jakaś katastrofa.
Wołajmy razem
Mo - De - Ra - Tor!!!!!
Szybko!!!!!!!!!
Tutaj!

I jeszcze raz
Mo - Dr - Ra - Tor!!!!
Bywaj tu!!!!!!!!!!!!!!!


Oczywiście jestem za tym żeby wycinać chamskie posty i wycieczki osobiste ale dyskusja nawet okolotematowa jest dla przyszłych inwestorów pożyteczna a wręcz wskazana i to dla dobra forum i to ogólnopolskiego forum budowlanego a nie dla kółka różańcowego forumowego.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Dom do 80metrów - dobry pomysł.
A nie pierdu srerdu takie jak czytam.
Co to za "około tematowe" niby tutaj do tematu jest?


Znowu może komuś się nie spodoba że o sobie piszę ale ja jako przyszly inwestor właśnie tutaj,na tym forum z podobnych dyskusji wtedy z TB uczyłem się na temat wentylacji i wyciągnąłem wnioski i samemu sprawdzałem każdy wątek.
To właśnie dzięki TB mam wentylację na skrzynkach a kanały PE które wtedy u niego krytykowaliscie są dzisiaj na porządku dziennym.
To jest właśnie dyskusja okolotematowa.
Link do komentarza
Cytat

Kolego, kalumet zwrócił uwagę że kotłownia i nie tylko nie musi być, ale zrobił to w sposób że tak powiem subtelny w przeciwieństwie do ciebie.



subtelnie, hmmmm....

Cytat

Słuchaj głupku, ja mam kotłownię w nowo wybudowanym domu i nie jestem oszołomem.
Życiu ciężka pracą się nie s hańbiłeś, prezentujesz cwaniactwo podwórkowe niczym dziecko w piaskownicy, siedzisz w tym niedotlenionym domku i walisz knota za knotem.



dam ci rade, bierz przykład z kalumeta....
Link do komentarza
Cytat

Oczywiście jestem za tym żeby wycinać chamskie posty i wycieczki osobiste ale dyskusja nawet okolotematowa jest dla przyszłych inwestorów pożyteczna a wręcz wskazana i to dla dobra forum i to ogólnopolskiego forum budowlanego a nie dla kółka różańcowego forumowego.


To najpierw ty chamie bezwstydny, bez honoru ani poczucia godności dla innych przestań obrażać.
A teraz oczywiści zgonisz wszystko na mnie a ty niewinny oczywiście. Coraz bardziej mnie zastanawia czy ty nie pobierałeś nauk u Irbisa.

Cytat

subtelnie, hmmmm....



dam ci rade, bierz przykład z kalumeta....


A czytałeś co i w jaki sposób napisał kalumet? Wspominał w swoim poście nie tylko o kotłowni.
A po jakiego mam brać przykład z kalumet-a? Ja mam swoje życie on ma swoje i jest ok.

Cytat

na tym forum z podobnych dyskusji wtedy z TB uczyłem się na temat wentylacji i wyciągnąłem .


No to miałeś wspaniałego nauczyciela icon_mrgreen.gif Teraz wiem dlaczego takie bzdury powielasz.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Te cyferki są dobre ale dla takich jak ty co się podniecają takimi bajerami.


Te cyferki są ważne dla każdego kto nie posiada własnego lasu czy własnego biedaszybu bo od tych cyferek zależy ile zapłacimy za ogrzewanie a wiedza ma temat tych cyferek pozwala dobrać najbardziej optymalny system grzewczy do domu lub kombinować żeby te cyferki byłyby jak najniższe co przełoży się na niższe rachunki.

Nie znając tych cyferek chciałeś zapakować węgiel do domu 80m2 kwestionujac moje twierdzenie że kotłowni tam nie MUSI być a węgiel wraz z kotłownia i kominem to tam najdroższe rozwiązanie.
Gdybyś znał te cyferki takich głupot byś nie pisał.


Nie znając tych cyferek chciałeś zapakować węgiel do domu 80m2 kwestionujac moje twierdzenie że kotłowni tam nie MUSI być a węgiel wraz z kotłownia i kominem to tam najdroższe rozwiązanie.
Gdybyś znał te cyferki takich głupot byś nie pisał.
Link do komentarza
Cytat

To najpierw ty chamie bezwstydny, bez honoru ani poczucia godności dla innych przestań obrażać.
A teraz oczywiści zgonisz wszystko na mnie a ty niewinny oczywiście. Coraz bardziej mnie zastanawia czy ty nie pobierałeś nauk u Irbisa.



napiszę specjalnie do ciebie, dużymi literami. Chodziło mi o SUBTELNOŚĆ
twoje wypowiedzi nie są subtelne.....
masz pretensje o styl wypowiedzi i obrażanie, a przy tym wszystkim nie zauważasz, że zachowujesz się w moim odczuciu identycznie (jeśli nie gorzej!)jak twój adwersarz zalamka.jpg Edytowano przez aaaa (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Wiesz, taki Świtalski pewnie uważa, że komfort mieszkania ma się w pałacu 1000 m2 , z basenem, oranżerią, garażem na 10 samochodów, lądowiskiem dla śmigłowca i własną drużyną polo.


Trudno dyskutować gdy za przykład bierze się takie skrajności. zalamka.jpg Tak, one są wiemy o tym, ale to absolutny margines.
Budować domu 80 m nie ma żadnego sensownego uzasadnienia, natomiast w sytuacji kupna, gdy za każdy metr płaci się kilka tysięcy, jest nad czym się zastanawiać. Apartament o tej powierzchni dla pary, ale dom z całą infrastrukturą to chyba jednak za mało.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Budować domu 80 m nie ma żadnego sensownego uzasadnienia, natomiast w sytuacji kupna, gdy za każdy metr płaci się kilka tysięcy, jest nad czym się zastanawiać.


Podobnie jest z budową i jak najbardziej jest uzasadniona budowa domu 80m2.
Nie tylko każdy dodatkowy m2 kosztuje w budowie (ok.2-3tys.zl) ale też każdy dodatkowy m2 kosztuje w eksploatacji.
Dom 160m2 w eksploatacji będzie kosztował o ok.100% więcej a w budowie o ok.150tys.zl więcej.
Dom 80m2 jak najbardziej dla 3 osób może być wygodny.


Oczywiście tylko parterowy gdzie mamy pełne 80m2 wykorzystane o wys.2,7m bez klatek schodowych czy kotłowni.
Link do komentarza
Cytat

I jeszcze raz
Mo - Dr - Ra - Tor!!!!
Bywaj tu!!!!!!!!!!!!!!!



Z tego, co widzę tutaj też jest opcja zgłaszania postów do moderacji.
Dlaczego zamiast to robić, piszesz we wątku, do którego moderacja z dużym prawdopodobieństwem nie zagląda, bo ma co innego do roboty?

Cytat

Budować domu 80 m nie ma żadnego sensownego uzasadnienia, natomiast w sytuacji kupna, gdy za każdy metr płaci się kilka tysięcy, jest nad czym się zastanawiać. Apartament o tej powierzchni dla pary, ale dom z całą infrastrukturą to chyba jednak za mało.



A co znaczy "pełna infrastruktura"?
Właśnie przy takim domu można zrezygnować z kotłowni z powodu tego, ze przy stosunkowo niewielkich nakładach, daje się zminimalizować jego zapotrzebowanie na ciepło do kosztów nie przekraczających kosztów ogrzania mieszkania w bloku.

Nie odpowiedziałeś na pytanie, czym się różni dom od mieszkania, poza ogrodem i brakiem sąsiadów za ścianą.

Uważasz, ze sens ma budowa tylko dużego domu.
Dlatego też ponawiam pytanie - czy człowiek ma się gnieździć w wynajętej kawalerce za 1400 zł/mc póki nie uzbiera (tylko w jaki sposób?) na dom 200 m2? I wszelkie próby zwiększenia trzykrotnie przestrzeni mieszkalnej w cenie najmu są bezsensowne?
Mam wrażenie, że finansowo jesteś oderwany od rzeczywistości jak nasze elity polityczne.

Zarzucasz mi , że podaję skrajne przykłady. Dla milionów Polaków twój przykład jest skrajny, bo nigdy ich nie będzie stać na dom 200m2, tak jak ciebie na własną drużynę polo Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Tu żeśmy kiedyś zebrali koszt utrzymania domu:
Ile kosztuje utrzymanie domu


No i fajnie.
Ja też tam pisałem,że mieszkając w domu koszt eksploatacji jest o 2tys.zl niższy niż w mieszkaniu ale logicznym jest,że porównując zużycie energii na ogrzewanie w domu 160m2 a 80m2 w tym większym będzie o ok.100% wyższe zachowując ten sam komfort życia.
Link do komentarza
Tak się fajnie pisze, o sposobie ogrzewania i kosztach i potrzebie bądź nie, pomieszczenia gospodarczego (kotłowni).

Zapominamy, że dom o powierzchni 80m2 i 3 osobach, ogrzewany czystą elektryką, nie może "palić" więcej niż 40kWh/m2/rok (a od 01.01.2017r 32kWh/m2/rok) za ogrzewanie powierzchni, wentylację i CWU.

Czyli jak nie ma tam gazu, to pozostaje PCi lub inny kocioł nieelektryczny, albo wybudowanie pasywniaka (na ogrzewanie i wentylację) mniej jak 15kWh/m2/rok, a po 01.01.2017r mniej niż 8kWh/m2/rok - bo tak wynika z cyferek.

To tak sobie, nie związane z tematem.
Link do komentarza
Cytat

To tak sobie, nie związane z tematem.



A nie może być np. 28 kWh/m2/rok? To nadal przy ogrzewaniu prądem (nadmuch przez wentylację mechaniczną) daje niewielkie zużycie 2240 kWh/rok na dom. Przy cenie prądu 0,60 gr daje to rocznie 1344 zł.
Nawet jakby rocznie dawało 2 tyś (z cwu), to miesięcznie wynosi 166,6 zł - mniej niż ogrzewanie 80m2 mieszkania w bloku z cieplika miejskiego. Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dom budowany dzisiaj nie może "palić" (EP) więcej (na CWU, wentylację i ogrzewanie powierzchni) niż 120kWh/m2/rok (do 01.01.2017r).

Dla energii elektrycznej jest to właśnie 40kWh/m2/rok - bo 1kWh EU = 3kWh EP.

3 osobowa rodzina zużywa rocznie na CWU około 2.100kWh.
Cały dom może zużyć 80m2 x 40kWh co daje 3.200kWh/rok.
Czyli 3.200kWh minus 2.100kWh = 1.100kWk/rok na ogrzewanie i wentylację.
1.100kWh/rok podzielone przez 80m2 = 13,75kWh/m2/rok.



Tak mówią cyferki. icon_lol.gif

Re - kosmetyka Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

napiszę specjalnie do ciebie, dużymi literami. Chodziło mi o SUBTELNOŚĆ
twoje wypowiedzi nie są subtelne.....
masz pretensje o styl wypowiedzi i obrażanie, a przy tym wszystkim nie zauważasz, że zachowujesz się w moim odczuciu identycznie (jeśli nie gorzej!)jak twój adwersarz zalamka.jpg


Po pierwsze i najważniejsze, jesteś sympatykiem tego jegomościa i Cię kolego nie przekonam ale się postaram.
To nie ja pierwszy zacząłem jego obrażać, to on obrażał i obraża wszystkich co nie maja pompy ciepła i palą węglem, a chamstwo zwalczam chamstwem bo jak stare przysłowie głosi "Z Panem po pańsku z chamem po chamsku". Czy zauważyłeś abym do innych użytkowników odnosił się grubiańsko?

Cytat

Nie znając tych cyferek chciałeś zapakować węgiel do domu 80m2 kwestionujac moje twierdzenie że kotłowni tam nie MUSI być a węgiel wraz z kotłownia i kominem to tam najdroższe rozwiązanie.
Gdybyś znał te cyferki takich głupot byś nie pisał.


Nie znając tych cyferek chciałeś zapakować węgiel do domu 80m2 kwestionujac moje twierdzenie że kotłowni tam nie MUSI być a węgiel wraz z kotłownia i kominem to tam najdroższe rozwiązanie.
Gdybyś znał te cyferki takich głupot byś nie pisał.


Nie podniecaj się aż tak bardzo bo się dublujesz.
Nie przekręcaj faktów, bo wszystko naginasz po to aby ośmieszyć i wyśmiać swojego adwersarza.
To że pisałem że kotłownia może być nie oznacza że musi być na węgiel.
Link do komentarza
Ja bym dodała - podawana w niewłaściwych wątkach, osobom, którym ta wiedza już się nie przyda (vide wątki o sterowaniu piecem na węgiel)

Decyzja o tym czym ogrzewać, powinna zapadać na etapie wyboru projektu, a nie po wybudowaniu wielkiej kotłowni, z kominem i wentylacją grawitacyjną, czy już po zainstalowaniu pieca na paliwo stałe.
Dlatego takie rady i udowadnianie za wszelką cenę są źle odbierane, bo ludzie o nie nie proszą. Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Dlatego też ponawiam pytanie - czy człowiek ma się gnieździć w wynajętej kawalerce za 1400 zł/mc póki nie uzbiera (tylko w jaki sposób?) na dom 200 m2? I wszelkie próby zwiększenia tr


A kto temu człowiekowi każe budować 200 metrów ?, czy ja gdzieś pisałem że 200 to optymalna powierzchnia mieszkania ?.
Kobieto ogarnij się i nie wciskaj we mnie swoich projekcji. icon_evil.gif

Link do komentarza
Cytat

Zapewniam Cię, że się mylisz.

arturo w tym co pisze, "przemyca" też prawdę i aaaa to widzi.

Problem w tym, że ta prawda, podawana jest przez arturo, w jadowej, zabarwionej chamstwem otoczce, oraz wybujałym ego.


To, że arturo nieraz pisze prawdę czy inaczej powiem pisze mądrze (tylko to się zdarza bardzo rzadko) to fakt ale tak jest ona podana jak to ująłeś
Cytat

w jadowej, zabarwionej chamstwem otoczce, oraz wybujałym ego

a to, że kolega aaaa jest sympatykiem to już dwa razy miałem przykład jak się za nim wstawiał czy raczej popierał jego zdanie w sprawie dotyczącej mnie.
Link do komentarza
Cytat

arturo nieraz pisze mądrze (tylko to się zdarza bardzo rzadko) to fakt


Heniu, przyznaj się, chyba to zdanie niemało Cię kosztowało, nawet , jeśli komplement rozcieńczyłeś nieco dopiskiem w nawiasie icon_lol.gif .

Świetny wątek, dawno się tak nie uśmiałam przy czytaniu.

Wypowiadając się w temacie. Wielkość domu to kwestia bardzo indywidualnych potrzeb ( możliwości to oczywistość).
Moje mieszkanie liczy 122 m, czyli tyle, ile dom Joksa. Jest komfortowe, lubię przestrzeń. Dom, który buduję jest większy od mieszkania, bo garaż, kotłownia i pewien przestrzenny zapas. Mam myślenie podobne, jak Elfir. Teoretycznie mógłby być mniejszy.
Spróbuj narysować sobie przestrzennie to, czego potrzebujesz. Stąd prosta droga do metrażu domu. O ile mogę coś podpowiedzieć staraj się tak zaplanować przestrzeń, by było jak najmniej komunikacji.
Jeśli preferujesz przestrzenie otwarte, kuchnię połączoną z salonem i jadalnią , dom tej wielkości powinien spełnić Twoje oczekiwania.
Link do komentarza
Cytat

Oczywiście jestem za tym żeby wycinać chamskie posty i wycieczki osobiste ale dyskusja nawet okolotematowa jest dla przyszłych inwestorów pożyteczna a wręcz wskazana i to dla dobra forum i to ogólnopolskiego forum budowlanego a nie dla kółka r-xxxxxxxxx-o forumowego.



No już bez samouwielbienia proszę. Kultura a nie kulturka. Proszę też wystrzegać się tych odniesień, które zastąpiłem xxxxxxx.


Cytat

Czemu ty jesteś taki g-xxxxxxx-i?
............................................
K-xxxxxxx-m zaś jestem ty sam a ten twój kop to chyba za bardzo cie kopnął w głowę bo dalej piszesz jak niechluj, rozumiesz czy mam ci przypomnieć?



Żeby nie było stronniczo. Panie i Panowie. Kultura to nie to samo co kulturka.
Link do komentarza
Cytat

Nie wiem co. icon_lol.gif



Dom 80 m2 od mieszkania 80 m2.

Przecież cały czas o tym piszemy ze sobą.
Ja napisałam, że mały dom to mieszkanie bez sąsiadów i z ogrodem. A ty, że to jest coś więcej i zacząłeś podawać przykład swojego wielkiego domu.
Jak zapytałam czy chodzi o wielkość znów zacząłeś kręcić i nie odpowiadać.
Link do komentarza
Cytat

Z tego, co widzę tutaj też jest opcja zgłaszania postów do moderacji.
Dlaczego zamiast to robić, piszesz we wątku, do którego moderacja z dużym prawdopodobieństwem nie zagląda, bo ma co innego do roboty?



Nigdy nie zgłaszałem, więc brak mi doświadczenia jak to się robi w praktyce.


Cytat

Nie odpowiedziałeś na pytanie, czym się różni dom od mieszkania, poza ogrodem i brakiem sąsiadów za ścianą.
Uważasz, ze sens ma budowa tylko dużego domu.
Dlatego też ponawiam pytanie - czy człowiek ma się gnieździć w wynajętej kawalerce za 1400 zł/mc póki nie uzbiera (tylko w jaki sposób?) na dom 200 m2? I wszelkie próby zwiększenia trzykrotnie przestrzeni mieszkalnej w cenie najmu są bezsensowne?



Jest jeszcze jeden aspekt o którym nie wspominacie.
Wybudowałem dosyć duży dom.
Niestety zbyt późno.
Starsi pokończyli studia i się wynieśli, zostaliśmy z najmłodszym.
Okazuje się że dom jest dzisiaj zdecydowanie za duży na nasze potrzeby, a koszty utrzymania zbędnej powierzchni dla dzisiejszych domowników niepotrzebne.
O tym również należy pamiętać w trakcie decyzji o budowie.
Link do komentarza
Cytat

Jest jeszcze jeden aspekt o którym nie wspominacie.
Wybudowałem dosyć duży dom.
Niestety zbyt późno.
Starsi pokończyli studia i się wynieśli, zostaliśmy z najmłodszym.
Okazuje się że dom jest dzisiaj zdecydowanie za duży na nasze potrzeby, a koszty utrzymania zbędnej powierzchni dla dzisiejszych domowników niepotrzebne.
O tym również należy pamiętać w trakcie decyzji o budowie.



Tak jest, rodzice wychowają Swe Pociechy a potem pisklęta wyfruwaja z gniazda i cóż - chałupa duża pozostaje, pokoje puste i tyle dobrego.

Chociaż jest światełko ponieważ jeden komik powiedział Swojemu synowi, że ludzie to taki gatunek, że pisklęta czasem powracają do gniazda icon_lol.gif

bobiczek, także nie trać wiary
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

tego by jeszcze brakowało! icon_smile.gif


Dokładnie icon_smile.gif
I mówię tu jako ojciec syna który ma już własne życie i jako syn rodziców icon_smile.gif
Za małolata czym prędzej chciałem być na "swoim" i tak się właściwie stało i dlatego dziwię się chawirom wielopokoleniowym icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Dokładnie icon_smile.gif
I mówię tu jako ojciec syna który ma już własne życie i jako syn rodziców icon_smile.gif
Za małolata czym prędzej chciałem być na "swoim" i tak się właściwie stało i dlatego dziwię się chawirom wielopokoleniowym icon_smile.gif



Dzisiaj często wynika, to z oszczędności. Uważam jednak, że nie warto budować czegoś dużego, bo gdy dzieciaki wyfruną, to zostaną nam puste cztery ściany... Co nie zmienia faktu, że własne M, to najlepsze rozwiązanie icon_smile.gif
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

W życiu różnie bywa. Cóż tu więcej tłumaczyć.


Nigdy,nawet jakby było tak źle nie pomyślalbyn,żeby wracać do rodziców,to ja mogę przyjąć u siebie ale jedni i drudzy juz powiedzieli ze nie ma takiej opcji,żeby się przeprowadzać,może być opiekunka ale nie przeprowadzka.
Młody po kilku miechach za granicą oświadczył,że chce na stałe do Kanady i się nie dziwię icon_biggrin.gif
Dlatego podtrzymuje,że budowa familokow to nie w dzisiejszych czasach.


Kiedyś za malolata jeździłem do dziadków na wieś w mazowieckie,wieś tetnila życiem,dzieci młodzież zabawy,nie dawno tam byłem,pustynia dosłownie,oprócz starych rolników i tych młodszych z powołania wieś wymarla,domy opuszczone albo stanowią weekendowe dla tych z wawy.
Miasta wiadomo,większość stanowią bloki.
Link do komentarza
Cytat

nie pomyślalbyn,


Jakoś mnie to nie dziwi że Ty nie pomyślałbyś. icon_lol.gif
Wybudował dom i niby miałby wracać do rodziców, hy hy. Co Ty człowieku piszesz ?.
A pomyślałeś tak przed tym mlaskaniem ile ludzi tak procentowo buduje swoje domy ? i co z tą większą resztą ?.
Tam gdzie jest praca i tętni życie na pewno trudno doszukać się pustostanów. A czy życie z rodzicami to aż taka katorga że koniecznie trzeba zaraz na swoje ?. Wątpię.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

A czy życie z rodzicami to aż taka katorga że koniecznie trzeba zaraz na swoje ?. Wątpię.


Bo nie znasz widocznie jak piękny i szalony może być sex icon_biggrin.gif
Przy rodzicach się kąpać we dwoje przy świeczkach ?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • I was really itching to fix it some wager some monied on some sports matches that are happening right now. I wanted to disillusion admit you guys recall that I did spot what I weigh to be the kindest plat in the USA. If you poverty to confound in on the spirit, authenticate it out-moded: [url=https://pokeronline.guru/online-gambling/]real online gambling[/url]
    • A ja się zastanawiał czemu czuć dym jak sąsiad pali i to dwa piętra niżej albo czemu tak czuć smażone nie moje 🤣 Jak widać dodatkowe otwory kanału wentylacyjnego 😁   Jak to zrobić dobrze ? Ponownie pakuł napchać i zapianować?
    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...