Skocz do zawartości

Dom do 80mkw - dobry pomysł?


Recommended Posts

Cytat

Czyż ja również tego nie pisałem ?
Ale oszołomy albo tego nie jarzą albo w głowie im się to nie mieści jak nowy dom może być bez kominów i bez kotłowni ?
bajbaga,pytałeś się czemu w kuchni,czy w łazience,zapytaj się kalumet-a,jak nie myślisz to on Ci odpowie.



Mi się to mieści w głowie a nawet bym tak zrobił. Co nie znaczy, że domy z kominami zaprojektowali idioci a kolejni idioci go wybudowali.

Alternatywa.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

To nie zebranie pod trzepakiem żeby manifestować swoją niezależność i używać słów "wali" i "oszołomów". Nie to miałem na myśli prosząc o podniesiene poziomu dyskusji.


Ja rozumiem ale twierdzenie,że coś ktoś lobbuje jest właśnie takim podniesieniem atmosfery i ciśnienia bo to oznacza,że nawet "doradca" niczego nie pojmuje i nie zrozumiał dlaczego nie MUSI być w domu kotłowni a tym bardziej w takim małym...


Cytat

Co nie znaczy, że domy z kominami zaprojektowali idioci a kolejni idi0oci go wybudowali.
Alternatywa.


A czy to oznacza,że jak w projekcie jest tak a nie inaczej to trzeba być podobnym bezmyślnym idiotą,żeby bezkrytycznie i bezmyślnie budować dom wg projektu ?
W każdym projekcie będą kominy i co z tego ? To znaczy,ze jak będą nie potrzebne do niczego to bezmyślny inwestor je postawi ot tak,żeby stały ?
Link do komentarza
Cytat

Ja rozumiem ale twierdzenie,że coś ktoś lobbuje jest właśnie takim podniesieniem atmosfery i ciśnienia bo to oznacza,że nawet "doradca" niczego nie pojmuje i nie zrozumiał dlaczego nie MUSI być w domu kotłowni a tym bardziej w takim małym...



A czy to oznacza,że jak w projekcie jest tak a nie inaczej to trzeba być podobnym bezmyślnym idiotą,żeby bezkrytycznie i bezmyślnie budować dom wg projektu ?
W każdym projekcie będą kominy i co z tego ? To znaczy,ze jak będą nie potrzebne do niczego to bezmyślny inwestor je postawi ot tak,żeby stały ?



Proponuję więc skończyć Architekturę, zrobic uprawnienia projektowe i projektować po Swojemu. Ja doskonale rozumiem tok rozumowania ale Twoja argumentacja wskazuje na brak tolerancji. Dajmy ludziom czas aż dojdą do pewnych rzeczy sami.
Nie każdy musi mieć pompę ciepła i nie każdy musi mieć dom bez komina. No błagam.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Proponuję więc skończyć Architekturę, zrobic uprawnienia projektowe i projektować po Swojemu. Ja doskonale rozumiem tok rozumowania ale nie argumentacja wskazuje na brak tolerancji. Dajmy ludziom czas aż dojdą do pewnych rzeczy sami.


Niestety,wyplenić myślenie u niektórych,że węgiel i paliwa stałe to najtańszy i najlepszy sposób ma ciepło w nowym domu będzie ciężko dlatego od tego są forumy budowlane.
Co do architektów,żaden przy zdrowych zmysłach nie zaprojektuje domu bez kominów i bez "kotłowni" z ogrzewaniem tylko i wyłącznie bezobsługowym elektrycznym bo inwestorzy z kategorii jak powyżej go wyśmieją i nie kupią tego projektu.
Ale to nie zwalnia inwestorów właśnie od myślenia bo to oni wydają kasę na dom i oni tam będą mieszkali a nie architekci.
Link do komentarza
Cytat

Niestety,wyplenić myślenie u niektórych,że węgiel i paliwa stałe to najtańszy i najlepszy sposób ma ciepło w nowym domu będzie ciężko dlatego od tego są forumy budowlane.
Co do architektów,żaden przy zdrowych zmysłach nie zaprojektuje domu bez kominów i bez "kotłowni" z ogrzewaniem tylko i wyłącznie bezobsługowym elektrycznym bo inwestorzy z kategorii jak powyżej go wyśmieją i nie kupią tego projektu.
Ale to nie zwalnia inwestorów właśnie od myślenia bo to oni wydają kasę na dom i oni tam będą mieszkali a nie architekci.



Czekałem na taka właśnie odpowiedź. Architekci pójdą z torbami chcąc być Tak świadomi jak Ty ale:
inwestor nie jest az tak głupi jak Ci się wydaje, tylko znalazł jedyny kompromis, który mógł.
Twoja argumentacja przynosi odwrotny skutek
z czasem Inwestorzy zmienią tok rozumowania w myśl nowych wymagań a Projektanci i producenci urządzeń/systemów grzewczych muszą się dostosować do nowych realiów.
Czego więc potrzebujemy - czasu to raz - i mądrej rady a mądrej nie znaczy - "Ty jesteś głupi bo masz komin"

Czy już wiadomo o czym mowa ???

PS: zezłomujmy samochody na benzynę, olej, gaz - tylko hybryda icon_razz.gif
Link do komentarza
Rychło w czas obudziła się Redakcja...
Od długiego już czasu jatka trwa, "walenie", "oszołomy", zaścianki", inne epitety i dopiero po letce taka subtelna reakcja...
Dawno należało nakazać stonowanie wypowiedzi arturo, nawet kosztem zbanowania "cennego" i "dobrze znającego się na SWOIM grzaniu jedynie słusznym"...
Takie jest moje zdanie dawno sugerowane...
Link do komentarza
Cytat

Rychło w czas obudziła się Redakcja...
Od długiego już czasu jatka trwa, "walenie", "oszołomy", zaścianki", inne epitety i dopiero po letce taka subtelna reakcja...
Dawno należało nakazać stonowanie wypowiedzi arturo, nawet kosztem zbanowania "cennego" i "dobrze znającego się na SWOIM grzaniu jedynie słusznym"...
Takie jest moje zdanie dawno sugerowane...



Nie odbiegajmy jeszcze bardziej od tematu. Merytoryczna argumentacja będzie bardziej cenna.
Link do komentarza
Cytat

Rychło w czas obudziła się Redakcja...


Pewno nikt nie kablował. icon_biggrin.gif

\arturek wszystkich epatuje swoimi niskimi opłatami za ogrzewanie, w granicach 1000 zł , a wszystko to niby przez ten prąd, pompkę i czarodziejski COP.
Mam dom dwa razy większy bardzo średnio ocieplony, ogrzewany gazem i płacę 2800 zł.
Gdybym w dom władował tyle styro co Artur, pewno i przy gazie miałbym podobne wyniki jeżeli nie lepsze.
Dobrze więc przy okazji wychwalania jedynie najsłuszniejszej metody ogrzewania, poinformować że dom stoi na byle czym, jest mały, a pompa kosztuje 20 tys + koszt dodatkowego styro +/- 10 tys, plus wykonanie droższego o 30% niż tradycyjne - ogrzewania podłogowego.
Koszty ogrzewania to nie tylko tylko prąd, Arturek i jego pompka, ale przede wszystkim ocieplenie, dobre okna i wentylacja. Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

PS: zezłomujmy samochody na benzynę, olej, gaz - tylko hybryda icon_razz.gif


Hybrydy są drogie a nowy dom można wybudować by mieć hybryde w spalaniu w cenie auta malolitrazowego.
I to jest clou problemu bo niektórzy z tego sobie nie zdają sprawy.
W temacie domu 80m2 to wstawienie tam kotła na paliwo stałe równoznaczne jest z kupieniem hybrydy i wyrzuceniem bebechow i wstawienie silnika parowego bo mamy przy domu biedaszyb lub blisko skladnice węgla.
Ktoś mądry by tak postąpił z nowym autem z salonu ?
Nie sądzę a z nowymi domami ludzie tak postępują.
Link do komentarza
Kotłownia na węgiel: min 5 m2 + miejsce na węgiel.
Cena 1m2 domu to ok. 2000 zł. Małego domu 2500 zł.
Do tego komin - min. 2 tyś., zbiornik wyrównawczy, instalacje - drugie 2 tyś.

Czyli zbudowanie kotłowni na węgiel to koszt min. 12-14 tyś.
Przy chatce 80 m2, dołożenie 12-14 tyś w ocieplenie i lepsze okna powoduje, że uzyskujemy dom pasywny.
Bezobsługowy, nie trujący środowiska, nie brudzący się od pyłu węglowego, którego można ogrzać "czajnikiem elektrycznym".

Link do komentarza
Cytat

Kotłownia na węgiel: min 5 m2 + miejsce na węgiel.
Cena 1m2 domu to ok. 2000 zł. Małego domu 2500 zł.
Do tego komin - min. 2 tyś., zbiornik wyrównawczy, instalacje - drugie 2 tyś.


To bzdury, kotłownia może być mniejsza a skład opału zewnętrzny. Znajomy tak ma i chyba przez to ma w kotłowni czysto jak przy opalaniu gazem.
Poza tym przy budowie całego domu koszty budowy kotłowni są całkowicie pomijalne. Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
mniejsza kotłownia na węgiel? To jak zamierzasz obchodzić piec z podajnikiem? Zmieścić zasobnik na wodę, całą instalację, zbiornik wyrównawczy?

"Kocioł o mocy do 10 kW można zainstalować w pomieszczeniu niebędącym pomieszczeniem mieszkalnym, którego kubatura jest nie mniejsza niż 30 m3 i jednocześnie wynosi co najmniej 4 m3 na 1 kW nominalnej mocy cieplnej kotła, jeśli jest zapewniony do niego dopływ powietrza w ilości co najmniej 10 m3/h na 1 kW nominalnej mocy cieplnej kotła."

i jeszcze normy, na które powołują się przepisy:

"odległość kotła od przegród pomieszczenia kotłowni powinna umożliwić swobodny dostęp do kotła w czasie czyszczenia i konserwacji. Odległość tyłu kotła od ściany nie powinna być mniejsza niż 0,7 m, boku kotła od ściany nie mniejsza niż 1,0 m, natomiast przodu kotła od ściany przeciwległej nie mniejsza niż 2,0 m,
wysokość pomieszczenia kotłowni powinna wynosić co najmniej 2,2, m. ,"


Czy zewnętrzny skład opału buduje się za darmo?
Czy napełnianie zasobnika i sprzątanie popielnika nie generuje pylenia?

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z pomijaniem kosztów budowy kotłowni? Za darmo się buduje?
Buduje się kosztem innych pomieszczeń. Zamiast większej sypialni, łazienki, pralni z suszarnią, spiżarki trzeba zmieścić pomieszczenie na piec.

Tak wygląda mieszkanie w bloku 80 m2:


Kosztem czego wyodrębnić kotłownię? Salonu? Sypialni?

Mam dom dwa razy większy - 160 m2, którego roczne grzanie gazem kosztuje +/- 1300 zł.
gdybym ogrzewała prądem, kosztowałoby to rocznie ok. 1800 zł.

To ogrzewanie prądem takiej kruszynki 80 m2 kosztowałoby max 1000 zł rocznie. Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z pomijaniem kosztów budowy kotłowni?


Ale chyba rozumiesz koszty pompy ciepła i podłogowej instalacji grzewczej, oraz koszt dodatkowego ocieplenia i rekuperacji, jak w przykładzie Artura.
Cytat

Czy zewnętrzny skład opału buduje się za darmo?


Zewnętrzny skład to może być kilka desek które zostaną po budowie, więc..... tak za darmo. Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Elfir - znam przypadki, że ludzie w nosie mają przepisy i ustawowe odległości...
kiedyś poruszyłem temat zewnętrznego składu opału i otrzymałem odpowiedź, że węgiel workowany stoi zwyczajnie na zewnątrz domu, oparty o ścianę icon_smile.gif I że nie ma konieczności posiadania/budowania składu na opał...
Link do komentarza
Cytat

Ale chyba rozumiesz koszty pompy ciepła i podłogowej instalacji grzewczej, oraz koszt dodatkowego ocieplenia i rekuperacji, jak w przykładzie Artura.

Zewnętrzny skład to może być kilka desek które zostaną po budowie, więc..... tak za darmo.



Ale ja nic nie pisałam o pompie ciepła.
PC jest za droga do kosztów budowy takiej kruszynki.
Piec Kospel w łazience/pralni/spiżarni jeśli ktoś chce podłogówkę lub grzejniki akumulacyjne - niecentralne.
Albo nadmuch połączony z wentylacją nawiewno-wywiewną.

Jaka jest wilgotność opału w takim składziku z resztek drewna? Jaka wilgotność jest konieczna, by nie zatykał się podajnik ślimakowy pieca?
Teściowie ogrzewają węglem, więc wiem ile miejsca zajmuje piec i jakie sa problemy z mokrym ekogroszkiem. Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Jaka jest wilgotność opału w takim składziku z resztek drewna? Jaka wilgotność jest konieczna, by nie zatykał się podajnik ślimakowy pieca?
Teściowie ogrzewają węglem, więc wiem ile miejsca zajmuje piec i jakie sa problemy z mokrym ekogroszkiem.


Mokry groszek w żaden sposób nie wpływa na zatykanie podajnika.
Powoduje problemy ale zupełnie innej natury.
Jeśli teściom się zatyka to mają ciulaty wągiel i nic więcej. Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Ale chyba rozumiesz koszty pompy ciepła i podłogowej instalacji grzewczej, oraz koszt dodatkowego ocieplenia i rekuperacji, jak w przykładzie Artura.


No właśnie tego nie możecie zrozumieć. Izolacja to nie jest DODATKOWY koszt.
Izolacja lepsza niż w projekcie służy do ZMNIEJSZENIA ilosci energii potrzebnej do ogrzania domu czyli nie traktujesz tego jako DODATKOWY nie potrzebny koszt tylko jako coś normalnego i koniecznego,jako ulepszenie które spowoduje mniejsze rachunki za ogrzewanie teraz i w przyszłości.
Mówiłeś,że ponad 15cm styro na ścianę nie ma sensu. Zobacz ile ma Elfir i jakie ma rachunki za ogrzewanie.
Podobnie jest z wentylacją,która również nie jest "dodatkowym" kosztem bo do czego to ma się odnieść ?

Nie możecie również zrozumieć,że nie tylko pompa ciepła istnieje. Jak Elfir napisała w tym domu byłby to przerost formy nad treścią bo prądem ten dom byłoby grzać najtaniej.
Zamiennikiem węgla czy drewna nie jest jedynie pompa ciepła i tego również nie możecie zrozumieć.

Gdybym nie miał pompy ciepła do za ogrzewanie PRĄDEM przy inwestycji 5tys.zl ale bez kotlowni,bez komina placilbym 1500zł za sezon grzewczy. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Mówiłeś,że ponad 15cm styro na ścianę nie ma sensu. Zobacz ile ma Elfir i jakie ma rachunki za ogrzewanie.


Oczywiście że niema sensu i Ty tego nigdy nie zrozumiesz bo jesteś nawiedzony.
Ja mam 5 cm, i co powiesz na to, hy ?.
Cytat

Gdybym nie miał pompy ciepła do za ogrzewanie PRĄDEM przy inwestycji 5tys.zl ale bez kotlowni,bez komina placilbym 1500zł za sezon grzewczy.


Powiadasz 1500 byś płacił, no widzisz a ja przy gazie za dwa razy większy dom płacę 2800, czyli prądem nie jest najtaniej, hy. icon_biggrin.gif
Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Grzejnik ścienny to nie jest "standardowy" odbiornik ciepła,to mniej komfortowy,nie praktyczny grzejnik niż grzejnik podłogowy.
I wcale nie musi być tańszy niż podłogowy bo może być odwrotnie.

Cytat

Oczywiście że niema sensu i Ty tego nigdy nie zrozumiesz bo jesteś nawiedzony.
Ja mam 5 cm, i co powiesz na to, hy ?.


To trwaj przy tej głupocie i idiotyzmie.

A co powiem na Twoje 5cm ? A to,że masz wyższe straty energii przez ściany od tego gdybyś miał 30cm.
Jak to się przełoży na zużycie energii przy koszcie energii za 15 lat ?
Link do komentarza
Cytat

Jak to się przełoży na zużycie energii przy koszcie energii za 15 lat ?


O to się nie martw, gaz cały czas tanieje, wiadomość z przed tygodnia o 5,coś tam %.
A prąd chyba jednak nie, nawet wprost przeciwnie.
Cytat

A co powiem na Twoje 5cm ? A to,że masz wyższe straty energii przez ściany od tego gdybyś miał 30cm

.
Takie mam straty a płacę niewiele więcej niż Ty, do tego nie wywaliłem 50 tys na pompkę, absurdalnie grube ocieplenie i drogie ogrzewanie podłogowe, hy. :krzeslo:
I przemyśl to teraz kowadeł, kiedy to się zamortyzuje ?. Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

ja przy gazie za dwa razy większy dom płacę 2800, czyli prądem nie jest najtaniej, hy. icon_biggrin.gif


Nie jest najtaniej powiadasz ? 2800zł przy gazie to jest jakieś 12700kWh(przy 5cm na ścianie i WG) co przy prądzie te 12700kWh dałoby 3800zł oczywiście gdybyś miał cywilizowana podlogowke a nie grzejniki ścienne rodem z zamierzchłych czasów.
Zatem 1000zł więcej przy prądzie ale do grzania prądem potrzeba jedynie np.Elterma za 2,5tys.zł bo przyłączę prądowe już masz.
Bo gazu potrzebujesz projekt+przyłącze+instalacje+kocioł czyli suma tego ile Cie wyniesie lub wyniosla ?
Niektórzy mający gaz piszą że jest to kwota 13-15tys.zł ? Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

wiesz, nie każdego stać na kupno domu 200 m2 icon_smile.gif


Ale wątek nie jest też o zamożności naszych rodaków, o ile dobrze pamiętam. wink.gif
Cytat

A każdy dom daje się rozbudować, jeśli zdarzy się przypływ gotówki.


Jasne, i najlepiej kupić kontener do zamieszkania, potem dostawi się drugi. icon_razz.gif
Cytat

Jeśli to ma być trzyosobowa rodzina, to dwie sypialnie starczą.


No wiesz, dom to jednak nie tylko sypialnia.
Link do komentarza
sąsiad obok ma chate 280 m2 , dwóch synów , córka , bo muszą gdzieś się pomieścić , to było 10 lat temu , córka i jeden syn w Warszawie pokończyli studia , pracują , drugi syn wyjechał i teraz sąsiad i sąsiadka mają caaaaałeeee 280 m2 dla siebie , chata piętrowa z użytkowym poddaszem .....fajnie mają icon_confused.gif

sąsiad mówi że spoko 50 - 60 m2 by im wystarczyło...


aha ... sam mam kurnik - w mniemaniu co niektórych 120 m2 , jeszcze jest za duży....jak dla mnie
Link do komentarza
Cytat

sąsiad obok ma chate 280 m2 , dwóch synów , córka


I czego to dowodzi ?, niczego. Joks Ty jak walniesz przykładem to ni z gruchy ni z pietruchy. Mój sąsiad też ma "chatę" podobną metrażem do mojej, syn i córka. Podobnie jak ci twoi pokończyli studia, obaj wrócili do rodzinnego domu, ale było za ciasno. Ojciec był zmuszony podnieść dach o kondygnację bo do tego córka wyszła za mąż i dalej mają za ciasno. Podobną sytuację widzę w co drugim domu lub częściej.
A to że ludzie mają różniste preferencje metrażowe to oczywista oczywistość, ja tam lubię przestrzeń na boki i w górę.
Uwierz na słowo że lepiej i zdrowiej mieszka się w większych pomieszczeniach niż w klatkach, co jest potwierdzone badaniami naukowymi o wpływie wielkości pomieszczenia na komfort psychiczny człowieka i nie tylko. Człowiek w domu spędza podobno 80 % swojego życia. Małe metraże trudno sensownie umeblować, do tego po wstawieniu kilku gratów zawsze będą za ciasne i źle wyglądają.
Pewnie istnieją gdzieś w Polsce rejony w których zasoby mieszkaniowe wyludniają się, ale nie jest to żaden stały proces a ni trend bo mieszkań ciągle i bardzo brak. A mieszkanie z rodzicami ma więcej pozytywnych niż negatywnych cech i młodzi ludzie to wiedzą bo nie są tacy głupi jak nam się często wydaje.

Cytat

Dom to ogródek i brak sąsiadów za ścianą. A to jest niezależne od metrażu.


Całkowicie nie zgadzam się z takim podejściem do tematu. icon_cry.gif

Cytat

wiesz, nie każdego stać na kupno domu 200 m2 icon_smile.gif


Nie musisz kupować gotowca, możesz sobie wybudować, wielu tak robi jeżeli nie większość. icon_lol.gif Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

I czego to dowodzi ?, niczego. Mój sąsiad ma "chatę" podobną metrażem do mojej, syn i córka. Podobnie jak u Ciebie pokończyli studia, obaj wrócili do rodzinnego domu, ale było za ciasno. Ojciec był zmuszony podnieść dach o kondygnację bo do tego córka wyszła za mąż i dalej mają za ciasno. Podobną sytuację widzę w co drugim domu lub częściej.
A to że ludzie mają różniste preferencje metrażowe to oczywista oczywistość, ja tam lubię przestrzeń na boki i w górę.
Uwierz na słowo że lepiej i zdrowiej mieszka się w większych pomieszczeniach niż w klatkach, co jest potwierdzone badaniami naukowymi o wpływie wielkości pomieszczenia na komfort psychiczny człowieka. Człowiek w domu spędza podobno 80 % swojego życia. Małe metraże trudno sensownie umeblować, do tego po wstawieniu kilku gratów zawsze będą za ciasne i źle wyglądają.


Całkowicie nie zgadzam się z takim podejściem do tematu. icon_cry.gif


to dowodzi tego że sąsiad rzyga już swoją chatą i ma jej dość ,co innego ogrzać 280 m2 a co innego 80....chyba że masz patent na złamanie praw fizyki
Link do komentarza
Cytat

Całkowicie nie zgadzam się z takim podejściem do tematu. icon_cry.gif



Czy w takim razie różni się dom 200 m2 od mieszkania 200m2?

I dom 80 m2 od mieszkania 80m2?

A przecież mieszkanie 80m2 jest sporym mieszkaniem.
Większość ludzi w Polsce wychowała się na o wiele mniejszym metrażu.

Zawsze mnie śmieszą te naigrawania się posiadaczy domów po 200 m2 z właścicieli mniejszych domków. Bo zawsze znajdzie się ktoś kto ma jeszcze większy i 200m2 będzie uważał za klatkę.

Człowiek ma się zadłużyć ponad stan, zaciskać pasa do końca życia, żeby postawić dom powyżej swoich możliwości finansowych, bo mniejszy to "klatka"?


"Ojciec był zmuszony podnieść dach o kondygnację " - a nie dostawił kontenera? Czyli można rozbudować mniejszy dom, by był większy i nie był to kontener?
A siostry nie było stać na własny dom? Gnieździ się na poddaszu z rodzicami w jednym domu? To bardzo szkodliwe dla zdrowia psychicznego, bo rodzice zawsze wtrącają się do życia młodych.
;) Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Spieracie się teraz o wielkość domu żeby móc go ogrzać.
I dobrze i o to chodzi właśnie.
Ale o tym powinno myśleć się przed budową i nie patrzeć na projekty tylko właśnie myśleć.
Dom 280m2 można wybudować z zapotrzebowaniem 30kWh/m2/rok czyli na ogrzewanie zuzyje ok.8400kWh a to przy gazie znaczy 1800zł a przy prądzie 2500zł i nie trzeba posilkowac się zbieraniem chrustu po lesie czy wybieraniem pozostałości po kupce węgla czyli mialem.

Nie mniej uważam,że tego typu metraze są bezsensownym kaprysem inwestora nie myślącego o przyszłości no chyba,że ktoś na starość z żoną babcią będzie bawił się w chowanego zwłaszcza w domach z poddaszem użytkowym gdzie babcia schowa się na górze w sypialni i nie zostanie nigdy przez dziadka odnaleziona bo dziadek po schodach nie wejdzie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

to dowodzi tego że sąsiad rzyga już swoją chatą i ma jej dość ,co innego ogrzać 280 m2 a co innego 80....chyba że masz patent na złamanie praw fizyki


Tak mam patent, po jaki ciul ogrzewa cały dom. Niech sprzeda i kupi mniejszy. Niech wynajmie część domu.
Nie on tego nie zrobi i woli rzygać, on tak ma. icon_evil.gif
Link do komentarza
Arturo - przeginasz w drugą stronę. Mam dom 160 m2 całkowitej dla dwóch osób. Jest spory, mógłby być nieco mniejszy, ale nieco. Gdybym miała dwójkę dzieci, pewnie 200m byłoby w sam raz.
A jeszcze dochodzą indywidualne potrzeby - np. warsztat, pokój do ćwiczeń, dwa osobne gabinety dla rodziców pracujących w domu i spokojnie można dobić do 300 m2.

Jeśli kogoś stać, to jakie znaczenie ma wielkość budowanego domu i przyszłe koszty ogrzewania.
Tym bardziej, że dom można sprzedać.

Gorzej, jeśli ktoś buduje dom, na którego go nie stać.
Link do komentarza
Cytat

Zawsze mnie śmieszą te naigrawania się posiadaczy domów po 200 m2 z właścicieli mniejszych domków. Bo zawsze znajdzie się ktoś kto ma jeszcze większy i 200m2 będzie uważał za klatkę.


Bardzo bym prosił żebyś nie odbierała tego tak, bo z nikogo się nie naigrywuję lecz przedstawiam swój punkt widzenia.
Zmieniłem kiedyś sypialnię z 20 metrowej na 40 i uwierz mi - wielkość ma jednak znaczenie. icon_lol.gif
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Arturo - przeginasz w drugą stronę. Mam dom 160 m2 całkowitej dla dwóch osób. Jest spory, mógłby być nieco mniejszy, ale nieco. Gdybym miała dwójkę dzieci, pewnie 200m byłoby w sam raz.
A jeszcze dochodzą indywidualne potrzeby - np. warsztat, pokój do ćwiczeń, dwa osobne gabinety dla rodziców pracujących w domu i spokojnie można dobić do 300 m2.

Jeśli kogoś stać, to jakie znaczenie ma wielkość budowanego domu i przyszłe koszty ogrzewania.
Tym bardziej, że dom można sprzedać.

Gorzej, jeśli ktoś buduje dom, na którego go nie stać.


Ja w tej chwili mam 120m2 na dwójkę i spokojnie 1 sypialnia po młodym mogła by nie istnieć.
Ale oboje pracujemy dla kogoś i nie w domu a dom to jedynie sypialnia jak się wraca z pracy 17-18.
Czyli punkt widzenia zależy od tego co i gdzie robimy.
Link do komentarza
Cytat

Jeśli kogoś stać, to jakie znaczenie ma wielkość budowanego domu i przyszłe koszty ogrzewania.
Tym bardziej, że dom można sprzedać.


Ja piszę jednak o komforcie mieszkania a nie o tym kogo na co stać. Jak nie stać to wiadomo że musi się zadowolić małym metrażem, ale niech nie pisze że im mniejsze tym lepsze bo musi wylizać swoje kompleksy.
Link do komentarza
Cytat

Serdeczna prośba, podnieśmy poziom dyskusji. Czyli trzymamy nerwy na wodzy - i to już raczej KOMUNIKAT a nie PROŚBA. Każdy ma Swoje doswiadczenia w budowie domu i nie jest powiedziane, że jeden sposób jest najlepszy. Przysłowia o budowie domu nie biorą się z nikąd. Na tym już wielu się wyłożyło i dalej się uczą, są to jednak indywidualne doświadczenia, których nikt Nam nie zabierze.

Nie ma sie więc co denerwować, że jedna osoba uparcie lobbuje Swoje metody budowy, ogrzewania itd.

Wdech/wydech i zapraszam ponownie do dyskusji ale już na spokojnie.


Ale widzisz, już nie raz pisałem i jestem tego samego zdania, że każdy ma prawo do swojego zdania i ma prawo swojego zdania bronić, ale to co wyprawia jeden jegomość to nie jest obrona swojego zdania i doświadczeń (bo już nieraz udowodniłem że go nie ma) tylko jakiś bliżej nieokreślony fanatyzm i wciskanie każdemu i wszędzie swojego rozwiązania. Chyba na tym dyskusja nie polega.
I jeszcze mała uwaga, ten jegomość ubliża i poniża wszystkich którzy nie mają tak jak on, czy to jest normalne?
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Ja piszę jednak o komforcie mieszkania a nie o tym kogo na co stać. Jak nie stać to wiadomo że musi się zadowolić małym metrażem, ale niech nie pisze że im mniejsze tym lepsze bo musi wylizać swoje kompleksy.


Co rozumiesz pod pojęciem "komfort mieszkania" po przyjściu do domu po pracy o godz.18 ?
Dla mnie będzie to wyjście na taras i w ciszy i w spokoju siedzenie i odpoczywanie po pracy po stresach.
A dla Ciebie gonitwa po pokojach ? Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ale tu nie chodzi o lobbowanie czegokolwiek tylko uruchomienie myślenia,tylko tyle i aż tyle.


Mnie to naprawdę nie interesuje co kto pisze na mój temat,wali mnie to jednym słowem ale jeśli ktoś będzie bezmyślnie opowiadał głupoty to będę reagował.
Zareagowałem na tekst,że w nowym domu MUSI być kotłownia co jest ewidentną bzdurą i nie prawdą i to sprostowałem,zresztą nie tylko ja ale kalumet również.
A kilku oszołomów zrobiło znowu jatkę.


Kolego, kalumet zwrócił uwagę że kotłownia i nie tylko nie musi być, ale zrobił to w sposób że tak powiem subtelny w przeciwieństwie do ciebie.
Bzdury sam piszesz bo kotłownia może być a nie musi, a niej ty wielce oświecony twierdzi że nie musi.
Więc zamknij się i pisz co masz a nie kto czego ma nie mieć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Z tym reagowaniem to ostatnio za dużo reagujesz i bardzo często nie temat.

Cytat

Czyż ja również tego nie pisałem ?
Ale oszołomy albo tego nie jarzą albo w głowie im się to nie mieści jak nowy dom może być bez kominów i bez kotłowni ?
bajbaga,pytałeś się czemu w kuchni,czy w łazience,zapytaj się kalumet-a,jak nie myślisz to on Ci odpowie.


Słuchaj głupku, ja mam kotłownię w nowo wybudowanym domu i nie jestem oszołomem.
Życiu ciężka pracą się nie s hańbiłeś, prezentujesz cwaniactwo podwórkowe niczym dziecko w piaskownicy, siedzisz w tym niedotlenionym domku i walisz knota za knotem.
Link do komentarza
Cytat

Bardzo bym prosił żebyś nie odbierała tego tak, bo z nikogo się nie naigrywuję lecz przedstawiam swój punkt widzenia.
Zmieniłem kiedyś sypialnię z 20 metrowej na 40 i uwierz mi - wielkość ma jednak znaczenie. icon_lol.gif



Wierzę. Tylko co z tego?

Kazdy chciałby być piękny, młody i bogaty. Ale trzeba sobie radzić z tym co się ma.

Osoba, która przesiada się z kawalerki na 80 m2 czuje taki sam "oddech" i "luksus" jak ty zmieniając wielkość sypialni.
Trzeba siedzieć w tej kawalerce, póki nie będzie człowieka stać na 200 m2 i 40m2 sypialni? icon_smile.gif?

Cytat

Ja piszę jednak o komforcie mieszkania a nie o tym kogo na co stać. Jak nie stać to wiadomo że musi się zadowolić małym metrażem, ale niech nie pisze że im mniejsze tym lepsze bo musi wylizać swoje kompleksy.



Wiesz, taki Świtalski pewnie uważa, że komfort mieszkania ma się w pałacu 1000 m2 , z basenem, oranżerią, garażem na 10 samochodów, lądowiskiem dla śmigłowca i własną drużyną polo. Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Zobacz ile ma Elfir i jakie ma rachunki za ogrzewanie.


Ma dom większy od twojego a rachunek za co. i cwu płaci prawie tyle co ty (1300 zł) ale Ona ma gaz.
Wiec ta twoja pompka nie jest taka hepie.
Link do komentarza
Gość arturo72
Może jestem dziwny albo bez kompleksów ale w sypialni 15m2 mam łóżko,szafę i komode a z bara bara nie ganiamy się po podłodze po całym domu i śpi mi się tam bardzo wygodnie dlatego nie wyobrażam sobie do czego mi by była potrzebna sypialnia wielkości np.mojego salonu 32m2 ?
To do demo...icon_smile.gif

Cytat

Ma dom większy od twojego a rachunek za co. i cwu płaci prawie tyle co ty (1300 zł) ale Ona ma gaz.
Wiec ta twoja pompka nie jest taka hepie.


Ma niższe zapotrzebowanie domu na energię ?
Utrzymuje niższa temperaturę w domu ?
Ma mniejsze zużycie cwu ?
Gdybym miał gaz zamiast pompy placilbym ok.2000zł(9000kWh)czyli więcej niż Elfir.
Zrozumiesz to ? Nie sądzę icon_biggrin.gif

Zatem jeszcze raz mhtyl dla zajrzenia,mój dom na ogrzewanie potrzebuje ok.5500kWh a na cwu ok.4000kWh.
Teraz możesz myśleć do woli co z tym robić i do czego porównywać icon_biggrin.gif Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ale o tym powinno myśleć się przed budową i nie patrzeć na projekty tylko właśnie myśleć.
Dom 280m2 można wybudować z zapotrzebowaniem 30kWh/m2/rok czyli na ogrzewanie zuzyje ok.8400kWh a to przy gazie znaczy 1800zł a przy prądzie 2500zł i nie trzeba posilkowac się zbieraniem chrustu po lesie czy wybieraniem pozostałości po kupce węgla czyli mialem.


Pisałem już ci coś kiedyś o tym chruście w lesie. Nierób jesteś, nauczony cwaniactwa, lenistwa i obrażania ludzi.
Jeżeli Redakcja nie zamknie ci mordy to ja dziękuję za takie forum gdzie taki burak jak ty będzie tu obrażał innych i ich ciężka pracę i wiedzę. Bo tego już za wiele i za dużo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja mam dom 135 m2 p.u. opalam drewnem a nie chrustem i za sezon zapłaciłem za c.o. i cwu 500 zł i pocałuj mnie tam gdzie światło nie dochodzi a swoje cyferki wsadź sobie w to miejsce gdzie masz mnie pocałować.
Obrażasz innych a sam jesteś niechluj i analfabeta bo nawet pisowni swojej nie możesz poprawić.
Link do komentarza
Cytat

Ma dom większy od twojego a rachunek za co. i cwu płaci prawie tyle co ty (1300 zł) ale Ona ma gaz.
Wiec ta twoja pompka nie jest taka hepie.



Przecież zapotrzebowanie na ciepło nie przekłada się wprost na wielkość powierzchni. Ważne też sa mostki cieplne i kształt bryły, zużycie cwu.
Mój dom nie ma skośnego dachu, ma niewielką liczbę okien i przylega od północy do budynku gospodarczego, który jest dodatkowym izolatorem. Utrzymujemy niską temperaturę zimą, która nie każdemu odpowiada (ok. 19 stopni)



Cytat

to ja dziękuję za takie forum



Zabraknie ci forum budowlanych icon_smile.gif Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Zatem jeszcze raz mhtyl dla zajrzenia,mój dom na ogrzewanie potrzebuje ok.5500kWh a na cwu ok.4000kWh.
Teraz możesz myśleć do woli co z tym robić i do czego porównywać icon_biggrin.gif


Co i do czego mam porównywać, dla mnie to za droga impreza, o wiele za droga.
Ja płacę 500 zł za sezon wiec chyba ty możesz myśleć i porównywać do mnie a nie ja do ciebie.
Link do komentarza
Cytat

Przecież zapotrzebowanie na ciepło nie przekłada się wprost na wielkość powierzchni. Ważne też sa mostki cieplne i kształt bryły, zużycie cwu.
Mój dom nie ma skośnego dachu, ma niewielką liczbę okien i przylega od północy do budynku gospodarczego, który jest dodatkowym izolatorem. Utrzymujemy niską temperaturę zimą, która nie każdemu odpowiada (ok. 19 stopni)


Wiem o tym, ale już wcześniej o tym pisaliśmy a w sumie o kwocie za c.o. i cwu tylko chyba w innym temacie.
A temp 19 stopni jest w sam raz, bynajmniej jak dla mnie icon_biggrin.gif



Cytat

Zabraknie ci forum budowlanych icon_smile.gif


Bez złośliwości ani podtekstów powiem Ci, że nie pisze na innych forach budowlanych ani nie zamierzam pisać, więc może dlatego tak mi zależy na FBD.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Co i do czego mam porównywać, dla mnie to za droga impreza, o wiele za droga.
Ja płacę 500 zł za sezon wiec chyba ty możesz myśleć i porównywać do mnie a nie ja do ciebie.


Prosta sprawa której nie rozumiesz.
Porównuj potrzeby danego domu na energię a nie kto ile płaci bo to bzdura i głupota.
Ty się posilkujesz drewnem które ma niską cenę jednostki energii a ja mam to głęboko w d...bo niską cenę jednostki energii mam dzięki COP i mnie nie interesuje kupno i rabanie drewna i czy mam swój las czy go nie mam i czy muszę napalic w piecu czy nie muszę.
Rachunki za ogrzewanie zależą od ilosci energii jaką potrzebuje dom,to przede wszystkim i to należy wbić sobie do głowy.

Gdybym miał własny las to napisalbym że płacę 0zl ?
Nie bo to głupota i kretynstwo.
Napisalbym że dom potrzebuje tyle i tyle energii a ja dostarczam ją(ta energie)za darmo.
Zatem mhtyl,ile Twój dom potrzebuje energii na ogrzewanie ? Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ktoś, kto ma piec na słomę lub drewno i własne pole lub las, napisze, że grzanie wynosi go 0 zł icon_smile.gif


I dlatego nie można wszystkim kazać używać pompy ciepła.
Każdy liczy podłóg siebie i nie oznacza to że jak mi pasuje opalanie drewnem to Tobie też musi.
Więc takie durne wyliczenia jakie podaje arturo do niczego mi nie są potrzebne, bo jak już pisałem mam lepsze rzeczy do robienia w życiu niż trzymanie się sztywno cyferek.
Link do komentarza
Cytat

Bez złośliwości ani podtekstów powiem Ci, że nie pisze na innych forach budowlanych ani nie zamierzam pisać, więc może dlatego tak mi zależy na FBD.



A mnie chodziło o to, że ciężko o forum gdzie arturo nie pełni misji. Jest uparty jak Świadkowie Jehowy ;)

***
Nam wystarczy 19 stopni, a starczy mieć w domu noworodka, który musi mieć min 25 stopni w pokoju i zużycie ciepła skacze. Więc porównywanie cen nie ma sensu. Tu się z Arturo zgadzam, że ważne jest porównywanie zapotrzebowania. Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...