Skocz do zawartości

Dom do 80mkw - dobry pomysł?


Recommended Posts

Gość arturo72
Cytat

Arturku, dlaczego tak ryzykujesz?
Jak Cię Demo zmiażdży ripostą, to kto pomoże mi odzyskać drzwi od stolarza? icon_biggrin.gif


Ryzyko wpisane jest w mój charakter a ripostą narazie mnie nikt nie zmiażdżył a tym bardziej nie zrobi tego Demo icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Nigdy,nawet jakby było tak źle nie pomyślalbyn,żeby wracać do rodziców,to ja mogę przyjąć u siebie



Pożyjemy zobaczymy i o tym mówię. Dlatego powtarzam - różnie to bywa i nie ma co deklarować.

To nie deklaracja o wyborze projektu domu na 80 lub 150 m2. Tu jest o wiele łatwiej.

Cytat

Bo nie znasz widocznie jak piękny i szalony może być sex icon_biggrin.gif
Przy rodzicach się kąpać we dwoje przy świeczkach ?




Skoro już ten temat publicznie poruszasz, to mi się przypomina przysłowie o krowie co dużo ryczy icon_razz.gif
Link do komentarza
Cytat

Bo nie znasz widocznie jak piękny i szalony może być sex icon_biggrin.gif
Przy rodzicach się kąpać we dwoje przy świeczkach ?


No widzisz i sam pomalutku doczołgałeś się do tego że lepiej mieć większy dom. Większy dom, który pozwoli w razie potrzeby na aranżację drugiej łazienki i osobnych innych pomieszczeń bytowych, a zazwyczaj już je posiada.
Sam mieszkałem kiedyś z rodzicami jakiś czas, ale miałem wszystko osobno.
A wiesz dlaczego ?. Bo dom nie miał metrażu 80 metrowego ani nie 120 tak jak Twój.
Od przybytku to głowa boli chyba tylko ludzi mało rozgarniętych.
Twój syn woli wyjechać do Kanady, bo widzi że przy Tobie nie ma szans na ten sex we dwoje przy świecach. icon_razz.gif
A rodzice na miejscu to wielki skarb, szczególnie w okresie wychowywania małych dzieci itp. Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

A rodzice na miejscu to wielki skarb, szczególnie w okresie wychowywania małych dzieci itp.


Masz rację zawsze lepiej jak blisko,21 lat ma czyli maluch już odchowany deczko ale jest ciekawy Świata to niech poznaje icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Masz rację zawsze lepiej jak blisko,21 lat ma czyli maluch już odchowany deczko ale jest ciekawy Świata to niech poznaje icon_smile.gif



Wracamy do tematu bo na tym forum jest wiele działów, w których można się rozpisywać o rodzinie i seksie w wannie. OK??

Przypominam - koszty utrzymania domu - to jest sedno zagadnienia
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

A na starość stary dom sprzedaje i kupuje się lub buduje mały, jak się dzieci wyprowadzą.
Taki, który da się utrzymać z emerytury, z bezobsługowym ogrzewaniem.


Budowa nowego domu czy zakup mieszkania wiąże się ze zmianą zamieszkanie a stare przysłowie mówi, że starych drzew się nie przesadza.
Link do komentarza
Cytat

Budowa nowego domu czy zakup mieszkania wiąże się ze zmianą zamieszkanie a stare przysłowie mówi, że starych drzew się nie przesadza.



Moja babcia bez żalu zostawiła dom stojący z dala od rodziny i przeniosła się do mieszkania w bloku, gdzie nie trzeba palić w piecu i martwić się o remonty.

Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Moja babcia bez żalu zostawiła dom stojący z dala od rodziny i przeniosła się do mieszkania w bloku, gdzie nie trzeba palić w piecu i martwić się o remonty.


Elfir,bym Cię wysciskal i wytulil mocno ale nie mogę(oficjalnie) bo masz męża ale tylko za to że się nie zgadzam z tym icon_smile.gif
Nie masz racji,swojego domu za cholerę bym nie sprzedał nigdy bo wiem ile mnie potu kosztował a Tym bardziej,że z mieszkania w bloku do domu się przeniosłem.

Ty jesteś młoda kozka jeszcze i brak Ci potomków i może masz inne spostrzeżenia ale ja też jestem stosunkowo młody koziolek bo 43 lata ale za to wiem że w pieluchy już nie wejdę i to co postawiłem będzie do momentu aż mnie pozegnaja procesja na cmentarz icon_biggrin.gif Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Elfir,bym Cię wysciskal i wytulil mocno ale nie mogę(oficjalnie) bo masz męża ale tylko za to że się nie zgadzam z tym icon_smile.gif
Nie masz racji,swojego domu za cholerę bym nie sprzedał nigdy bo wiem ile mnie potu kosztował a Tym bardziej,że z mieszkania w bloku do domu się przeniosłem.
Ty jesteś młoda kozka jeszcze i brak Ci potomków i może masz inne spostrzeżenia ale ja też jestem stosunkowo młody koziolek bo 43 lata ale za to wiem że w pieluchy już nie wejdę i to co postawiłem będzie do momentu aż mnie pozegnaja procesja na cmentarz icon_biggrin.gif



Zastanawiam się arturo72, czy Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem ...
Ile osób w tej dyskusji, tyle będzie różnych zdań i każdy będzie miał swoją rację. Jedni myślą ekonomicznie, inni bardziej lub mniej perspektywicznie, ale prawie wszyscy w jakimś stopniu materializują swoje marzenia.

Żeby Ci to jaśniej zobrazować, Elfir pisze tutaj o swojej babci, nie o sobie - kolejna osoba, kolejna racja ;)
Ty za to próbujesz przeciągnąć Elfir na swój tok rozumowania dorzucając do tego niejasne aluzje.

Parafrazując, jeden woli rybki, drugi akwarium, a ... stary cap się ślini i pisze od rzeczy.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Zastanawiam się arturo72, czy Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem ...
Ile osób w tej dyskusji, tyle będzie różnych zdań i każdy będzie miał swoją rację. Jedni myślą ekonomicznie, inni bardziej lub mniej perspektywicznie, ale prawie wszyscy w jakimś stopniu materializują swoje marzenia.

Żeby Ci to jaśniej zobrazować, Elfir pisze tutaj o swojej babci, nie o sobie - kolejna osoba, kolejna racja ;)
Ty za to próbujesz przeciągnąć Elfir na swój tok rozumowania dorzucając do tego niejasne aluzje.

Parafrazując, jeden woli rybki, drugi akwarium, a ... stary cap się ślini i pisze od rzeczy.


Gdybyś czytał ze zrozumieniem to byś zrozumiał,że o tym wszystkim pisałem łącznie ze slinieniem icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Cytat

Gdybyś czytał ze zrozumieniem to byś zrozumiał,że o tym wszystkim pisałem łącznie ze slinieniem icon_biggrin.gif



Taaaaaaaaaaaaaak? A kto napisał że Elfir nie ma racji?





Cytat

Nie masz racji



I to poniżej. Czy to jest pisanie po przeczytaniu ze zrozumieniem? Elfir pisała o swojej babci a nie o sobie, a ty odnosisz się jakby pisała w odniesieniu do swojej osoby.

Cytat

Ty jesteś młoda kozka jeszcze i brak Ci potomków i może masz inne spostrzeżenia ale ja też jestem stosunkowo młody koziolek bo 43 lata ale za to wiem że w pieluchy już nie wejdę i to co postawiłem będzie do momentu aż mnie pozegnaja procesja na cmentarz icon_biggrin.gif






Cytat

Zastanawiam się arturo72, czy Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem ...
Ile osób w tej dyskusji, tyle będzie różnych zdań i każdy będzie miał swoją rację. Jedni myślą ekonomicznie, inni bardziej lub mniej perspektywicznie, ale prawie wszyscy w jakimś stopniu materializują swoje marzenia.

Żeby Ci to jaśniej zobrazować, Elfir pisze tutaj o swojej babci, nie o sobie - kolejna osoba, kolejna racja ;)
Ty za to próbujesz przeciągnąć Elfir na swój tok rozumowania dorzucając do tego niejasne aluzje.

Parafrazując, jeden woli rybki, drugi akwarium, a ... stary cap się ślini i pisze od rzeczy.


Trafnie zauważyłeś ale nie zwróciłeś uwagi, że ktoś ma inne zdanie niż on a przecież tak nie może być, musi być po jego myśli wtedy będzie ok.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Dnia 30.03.2016 o 06:54, szeptucha napisał:

Czy zakup domu o powierzchni nie większej niż 80mkw to dobry pomysł?
Chodzi mi o coś dla trzyosobowej rodziny.

zależy, co chcesz w im mieć, czy planujesz powiększenie rodziny, czy go użyjesz też np. do działalności gospodarczej - no i jak jest rozplanowany, czy pomieszczenia są układne.

Czy w przyszłości każde z was będzie potrzebować własnego pokoju, łazienki, jakiej pracowni  - no i pokój wspólny dzienny (salon?)

Najlepiej weź plan i spróbuj go urządzić dla siebie na papierze - wtedy zobaczysz w przybliżeniu, czy starczy - i czy np. można go w razie potrzeby zmodernizować 

 

Link do komentarza

Wg. mnie 80m2 dla trzech osób to takie minimum. Można tam wszystko zmieścić co do życia potrzebne ale po co? Chodzi mi o to, że mieszkając w domku nie fajnie jest się czuć jak by się mieszkało w klatce (w mieszkaniu w bloku), czyli małe pomieszczenia. Od domu wymaga się czegoś więcej a koszta budowy i utrzymanie już mocno nie urosną.

Warto też pomyśleć o przyszłości, gdy np. pojawi się kolejne dziecko, albo choćby goście lubiący nas odwiedzać. Nie można przesadzić bo może będzie tak, że to jedyne dziecko wyprowadzi się na studia i rodzice zostaną we dwoje.

Odnośnie kotłowni to upychanie kotła po kuchniach i łazienkach to wg. mnie kiepski pomysł. Lepiej mieć na to osobne pomieszczenie, gdzie poza samym kotłem będzie pewnie też rozdzielacz ogrzewania podłogowego / grzejnikowego, jakieś zawory wody, gazu, zbiorniki wyrównawcze, liczniki, może PC i takie tam techniczne pierdoły.

Link do komentarza
2 minuty temu, Brum napisał:

Odnośnie kotłowni to upychanie kotła po kuchniach i łazienkach to wg. mnie kiepski pomysł. Lepiej mieć na to osobne pomieszczenie, gdzie poza samym kotłem będzie pewnie też rozdzielacz ogrzewania podłogowego / grzejnikowego, jakieś zawory wody, gazu, zbiorniki wyrównawcze, liczniki, może PC i takie tam techniczne pierdoły.

To kiepski pomysł. W domu powinno być przede wszystkim pomieszczenie przyłączowe, w którym wprowadzimy do budynku wszelkie instalacje, ale raczej nie powinna być to kotłownia.

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Dnia 28.12.2016 o 16:24, Brum napisał:

Wg. mnie 80m2 dla trzech osób to takie minimum. Można tam wszystko zmieścić co do życia potrzebne ale po co? Chodzi mi o to, że mieszkając w domku nie fajnie jest się czuć jak by się mieszkało w klatce (w mieszkaniu w bloku), czyli małe pomieszczenia. Od domu wymaga się czegoś więcej a koszta budowy i utrzymanie już mocno nie urosną.

Warto też pomyśleć o przyszłości, gdy np. pojawi się kolejne dziecko, albo choćby goście lubiący nas odwiedzać. Nie można przesadzić bo może będzie tak, że to jedyne dziecko wyprowadzi się na studia i rodzice zostaną we dwoje.

Odnośnie kotłowni to upychanie kotła po kuchniach i łazienkach to wg. mnie kiepski pomysł. Lepiej mieć na to osobne pomieszczenie, gdzie poza samym kotłem będzie pewnie też rozdzielacz ogrzewania podłogowego / grzejnikowego, jakieś zawory wody, gazu, zbiorniki wyrównawcze, liczniki, może PC i takie tam techniczne pierdoły.

Szwagier 20 lat temu wybudował dom o powierzchni 280mkw . Parter piętro i poddasze z wydzieloną klatką schodową. W zamyśle miał że kazda kondygnacja będzie mieszkaniem dla jednej rodziny / dwójka dzieci/. Syn wyemigrował do Anglii Córka wyprowadziła się do męża. I tak zostali dwoje natych swoich metrach ktore trzeba sprzątać ogrzewać itp. A jeśli chodzi o sprzedaz to brak zainteresowania takim piętrowym domem no chyba że ktoś chce go oddać za darmo. Dlatego też budowa domu musi być gruntownie przemyśla i wszystkie za i przeciw dobrze zważone.

 

Link do komentarza
4 godziny temu, SkyWalker napisał:

Uważam, że trochę bez sensu jest budować czy nawet kupować dom o powierzchni 80 m kw. Według mnie w tej cenie o wiele lepsze będzie mieszkanie. Dla mnie największą zaletą domów jest właśnie to, że jest powierzchnia duża i wiele pokojów. Według mnie nawet 180 m kw. to jest mało.

Nie wiesz o czym piszesz. jak można porównywać dom z mieszkaniem? 180 m za mało? po co? teraz domek jak ma od 80 do 130 m to jest wystarczający. Nikt teraz nie buduje takich haładajów. I jeszcze zapytam się po co duża ilość pokoi? I najważniejsze podsumowanie, nie mierz wszystkich swoja miarą.

Link do komentarza
16 godzin temu, janusz13 napisał:

Szwagier 20 lat temu wybudował dom o powierzchni 280mkw . Parter piętro i poddasze z wydzieloną klatką schodową. W zamyśle miał że kazda kondygnacja będzie mieszkaniem dla jednej rodziny / dwójka dzieci/. Syn wyemigrował do Anglii Córka wyprowadziła się do męża. I tak zostali dwoje natych swoich metrach ktore trzeba sprzątać ogrzewać itp. A jeśli chodzi o sprzedaz to brak zainteresowania takim piętrowym domem no chyba że ktoś chce go oddać za darmo. Dlatego też budowa domu musi być gruntownie przemyśla i wszystkie za i przeciw dobrze zważone.

 

Mam pod nosem sąsiada z takim samym problemem

13 godzin temu, mhtyl napisał:

Nie wiesz o czym piszesz. jak można porównywać dom z mieszkaniem? 180 m za mało? po co? teraz domek jak ma od 80 do 130 m to jest wystarczający. Nikt teraz nie buduje takich haładajów. I jeszcze zapytam się po co duża ilość pokoi? I najważniejsze podsumowanie, nie mierz wszystkich swoja miarą.

Moja ,,chatka'' ma 120 m2 .....uważam że ciut przy dużo..

Link do komentarza
Dnia 20.01.2017 o 13:38, janusz13 napisał:

W zamyśle miał że kazda kondygnacja będzie mieszkaniem dla jednej rodziny / dwójka dzieci/. Syn wyemigrował do Anglii Córka wyprowadziła się do męża. I tak zostali dwoje natych swoich metrach ktore trzeba sprzątać ogrzewać itp.

Przypomniała mi się sytuacja gdy kiedyś bywałem często nad jednym jeziorem i tam był port z żaglówkami. Było to 15-20 lat temu, wtedy posiadanie własnej żaglówki inaczej wyglądało niż teraz, było wiele łódek, które ludzie sami przerabiali. Był taki gość co miał żaglówkę dwu kabinową, główną i z tyłu mała dodatkowa. Ta mała w założeniu miała być dla dzieci, ale dzieci szybko urosły a kabina została mała :)

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Dnia 9.09.2016 o 18:52, Elfir napisał:

A na starość stary dom sprzedaje i kupuje się lub buduje mały, jak się dzieci wyprowadzą.
Taki, który da się utrzymać z emerytury, z bezobsługowym ogrzewaniem.

Duży dom można sprzedać - ale można wynajać. Można też wynajać część, np. parter, pokoje - i z tego utrzymać dom.

Oczywiście ważne jest polożenie, funkcja domu. Ale trzeba pamiętać o tej opcji. 

Wtedy im większy dom - tym lepiej!

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam Wszystkich Użytkowników na forum. Jeżeli chodzi o ten konkretny projekt domu to  link nie chce się otworzyć więc nie mogę się wypowiedzieć, natomiast generalnie najważniejsze jest to czy dany projekt czy spełnia Twoje oczekiwania i uwzględnia wszystkie wymagania oraz wygody, tak abyście potem nie żałowali. Jaki metraż doku wchodzi w grę?

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jak dla mnie domek do 80m2 to świetny pomysł. Do tego - z czasem - można dostawić garaż i tam urządzić między innymi graciarnię, a jeśli postawisz dom z garażem od razu to również kotłownię. I tak jest to większy metraż, niż przeciętne mieszkanie. Ludzie lubią stawiać sobie duże domy, ale chyba tylko dlatego, że tak się przyjęło robić :). Nam wystarczy, żebyśmy wszyscy się zmieścili - dla dzieci własne pokoje, dla nas wspólna sypialnia - a za kilka lat i tak wyfruną z gniazdka. Co byśmy zrobili z wielkim domem?

Link do komentarza
18 godzin temu, demo napisał:

A dla mnie to bardzo głupi i nieracjonalny pomysł. Człowiek dla godnego i komfortowego życia powinien mieć przynajmniej 120 m2. jeśli już buduje nowy dom. 

To zależy od człowieka, od jego wymagań, ale i możliwości finansowych. Mnie w pełni odpowiada domek tej wielkości. Wcześniej mieszkałem w mieszkaniu o mniejszym metrażu i mojemu komfortowi ani godności wcale to nie urągało :)

Oczywiście nie miałbym nic przeciwko większemu domowi, ale jednak 80m2 to wielkość wystarczająca. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...