Skocz do zawartości

Stary dom - remont


Recommended Posts

Witam wszystkich pozytywnie zakręconych ,

Stoimy przed decyzją zakup przedwojennego domu do remontu. Dlaczego ten wybór, lokalizacja pasująca mi w Poznaniu. Działka ok 300-400 metrów. Nie oglądałem jeszcze domu, dlatego chcę wysłuchać rad bardziej doświadczonych w takich projektach, realizacjach i problemach z nimi związanymi.

Oczywiście marzy mi się finalnie coś takiego jak również na załączonym zdjęciu, ale nie od razu tylko małymi krokami. Muszę znać koszt całkowity to mógłbym określić ile czasu mi to zajmie.

Po rozmowie telefonicznej wiem, że dom jest przedwojenny (czy są jakieś wymagania prawne co do remontu takiego domu, np. konserwator zabytków?)
Co sprawdzić przy najbliższych oględzinach, na co zwrócić uwagę z tego co wiem to:
- dom jest w 1/4 podpiwniczony, ma strop kleina
- okna są podobno powybijane czyli pewne jest że wdziera się wilgoć, jak jest jej dużo to co dalej?
- Zapewne wymagało by sprawdzić ławy fundamentowe czy są, bo takie konstrukcje w tym wieku były różnie budowane?
- Dach ma niby w 60% dobre belki, co to znaczy w praktyce nie wiem, pewnie była dziura i woda ciekła do domu

Ogólnie doradźcie na co zwrócić uwagę, przy podjęciu decyzji, jakie macie doświadczenia. Chciałbym to brzydkie kaczątko przeobrazić w łabędzia.

Koszt zakupy kaczątka to 240k.
Obstawiam, że remont to ok 200-250k.

Domy w okolicy są w cenie po 50 roku budowy, do remontu 400k, wyremontowane 600k w stylu nowoczesny, co kompletnie mi nie odpowiada .

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Ogólnie doradźcie na co zwrócić uwagę, przy podjęciu decyzji, jakie macie doświadczenia. Chciałbym to brzydkie kaczątko przeobrazić w łabędzia.

Koszt zakupy kaczątka to 240k.
Obstawiam, że remont to ok 200-250k.

Domy w okolicy są w cenie po 50 roku budowy, do remontu 400k, wyremontowane 600k w stylu nowoczesny, co kompletnie mi nie odpowiada .



fajny zamysł

co do wilgoci
wszystko zależy
jak bohater we własnym domu to parę tys (2-4) na byle jak byle czym
potem dziesiąt tys. żeby to naprawić
jak bez bohaterstwa
to w zależności od przyjętego rozwiązania
od nastu (ale bliżej dziestu) do nawet ...sięciu tys
oczywiście bez konkretów ciężko z ceną startować ale na 1 rzut oka
o ile nie pójdziesz w marmury , onyksy i inne takie wyszukane bajki powinieneś się w założonej kwocie zmieścić

Link do komentarza
Cytat

fajny zamysł

co do wilgoci
wszystko zależy
jak bohater we własnym domu to parę tys (2-4) na byle jak byle czym
potem dziesiąt tys. żeby to naprawić
jak bez bohaterstwa
to w zależności od przyjętego rozwiązania
od nastu (ale bliżej dziestu) do nawet ...sięciu tys
oczywiście bez konkretów ciężko z ceną startować ale na 1 rzut oka
o ile nie pójdziesz w marmury , onyksy i inne takie wyszukane bajki powinieneś się w założonej kwocie zmieścić



Martwi rok budowy bo jest z przed 1945 i konserwator zabytków jest obowiązkowy.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Szanowny Panie,

remont domu będzie prawdopodobnie wymagał uzyskania pozwolenia konserwatora zabytków. W związku z jego wytycznymi, konieczne będzie użycie odpowiednich materiałów i rozwiązań, co może podnieść koszty całej inwestycji. Z pewnością kluczowe jest dokładne sprawdzenie fundamentów, ścian i dachu budynku. Jeśli obiekt wewnątrz jest zawilgocony, to trzeba go osuszyć. Polecam skorzystanie z usług fachowej ekipy, gdyż ze względu na duży zakres prac, ich samodzielne wykonanie będzie bardzo trudne.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...