Skocz do zawartości

Czy wypowiedzi ekspertów to spam?


Gość mhtyl

Recommended Posts

Gość mhtyl
Widzę że ekspert dalej wali głupa. Tytułuje Szanownego Pana - MTW, ale on nie jest autorem tego tematu. Więc jeżeli rzecznik chce uprawiać swój spam to chociaż bu zrobił tak jak przystało na to forum, zacytował post tematyczny kolegi WDG, bo pisząc swój post pod postem nie cytując komu się odpowiada to z automatu odpowiadamy na poprzedni post (w tym przypadku ja nie muszę cytować Szanownego eksperta od farb bo jemu odpowiadam, gdybym chciał odpowiedzieć na post MTW to bym musiał jego post zacytować aby dyskusja była klarowna).

A tak na marginesie to zapewne Szanowny Pan Redaktor Olek zaraz stanie w obronie spamisty bo to jakby nie patrzeć merytoryką się kłania, a dla mnie to spam i gówno ma wspólnego z merytoryką wypowiedzi w tym temacie oprócz tego że reklamuje swój produkt.

A ja zapytam się o jedno, czym różni się spam uprawiany przez eksperta firmowego któremu tytuł nadała Redakcja od spamu uprawianego przez zwykłego Kowalskiego? W regulaminie forum nic nie jest wspomniane aby ekspert firmowy mógł wklejać linki do swoich stron z czego czerpie korzyści materialne jego firma, tam jest napisane że 4. Niedopuszczalne jest również umieszczanie przez uczestników na łamach Forum przekazów reklamowych, przekazów zawierających linki do prywatnych stron www oraz treści zawierających dane osobowe, teleadresowe lub adresy e-mail. czyli jak pisałem już wcześniej, są równi i równiejsi i banici. Banitom tym od razu kasuje się wszystkie posty zawierające jakieś tam linki, równiejszym kasuję się co trzeci post zawierający linki, a RÓWNYM nic się nie kasuje!!!!.

I jeszcze jedno co mnie zastanawia, dlaczego jedni eksperci firmowi na tym form, powołani przez Redakcje mogą udzielać porad bez podawania nazw swoich produktów firmowych i bez wklejania linków do swoich stron, a Szanowny Pan od Śnieżki wali reklamę i spam gdzie popadnie ale w ostatnim temacie gdzie nastąpiła mała burza mózgów milczy https://forum.budujemydom.pl/index.php?show...st&p=501021 do dziś.

Widocznie Redakcja bardziej sobie ceni spamerów niż użytkowników którzy przez kilka lat, dzień w dzień udzielali się na forum i to bezinteresownie nie oczekując nic w zamian za udzielane porady.
Bardzo mi przykro, że i na to forum zawitała wiocha, spam i reklama a porady zamiast być obiektywne są udzielane przez pryzmat finansowy. Nie takie o takie forum mi chodziło.
Link do komentarza
Cytat

Widzę że ekspert



Mhtylu
nie znam osobiście eksperta śnieżki który jest było nie było przedstawicielem producenta
jeżeli gdzieś znajduję jego wpisy to w malarskich tematach
a skoro zakres wiedzy w miarę pełnej odnosi się do produktów jednej firmy
to o czym ma pisać o innych producentach czy o doopie Maryny
umówmy się że jemu samemu grama tłuszczu z tej reklamy nie przybędzie
a taki wpisik na forum dla firmy pokroju Śnieżka też jakąś kaskadą dodatkowych zamówień na farbę raczej się nie odbije.
pozostaje mieć tylko nadzieję że porady w oparciu o produkty firmy są skuteczne i załatwiają temat i wtedy wszystko jest ok
jak nie załatwiają tematu nie jest ok
tyle że to trzeba najpierw udowodnić
takie jest moje skromne zdanie
Link do komentarza
Gość mhtyl
Przestań przestańcie bronic spamerów.
O czym miał pisać? Ano choćby zacząć od przeprowadzenia wywiadu aby zdiagnozować i zastosować odpowiedni produkt a nie napierdalać po raz kolejny o zastosowaniu tego i tego produktu który sprawdzi się na 200%.
Sprawdzi się MTW? Dasz sobie głowę obciąć że się sprawdzi? Jak sam ekspert ma to głęboko w :scratching:, bo gdyby zależało mu na dobru pytającego to podszedłby do tematu całkiem inaczej.
Więc nie broń swoich kolegów z działu ekspertów.
I nie chodzi mi tylko o eksperta od farb, chodzi mi o to wklejanie linków i ich kasowanie jednym i innym nie.

Odpowiesz mi czym się różni wklejony link do stronki przez eksperta forumowego a czy rożni się przez zwykłego Kowalskiego, który choćby nawet ma dwa posty i te dwa posty zawierają linki do prywatnych stronek. I ekspertowi redakcja nie kasuje a Kowalskiemu kasuje. Wytłumaczysz mi w czym rzecz?
Link do komentarza
Cytat

Przestań przestańcie bronic spamerów.
O czym miał pisać? Ano choćby zacząć od przeprowadzenia wywiadu aby zdiagnozować i zastosować odpowiedni produkt a nie napierdalać po raz kolejny o zastosowaniu tego i tego produktu który sprawdzi się na 200%.
Sprawdzi się MTW? Dasz sobie głowę obciąć że się sprawdzi? Jak sam ekspert ma to głęboko w :scratching:, bo gdyby zależało mu na dobru pytającego to podszedłby do tematu całkiem inaczej.
Więc nie broń swoich kolegów z działu ekspertów.
I nie chodzi mi tylko o eksperta od farb, chodzi mi o to wklejanie linków i ich kasowanie jednym i innym nie.

Odpowiesz mi czym się różni wklejony link do stronki przez eksperta forumowego a czy rożni się przez zwykłego Kowalskiego, który choćby nawet ma dwa posty i te dwa posty zawierają linki do prywatnych stronek. I ekspertowi redakcja nie kasuje a Kowalskiemu kasuje. Wytłumaczysz mi w czym rzecz?



nie wiem
staram się nie wklejać
jeżeli gdzieś mi się zdarzyło - przepraszam
za obronę z zasady nikt mi nie płaci i zasady takiej nie znam

z innej beczki szukając rozwiązań w pewnych (powiedzmy dla mnie nowych ) zagadnieniach bardzo często korzystam z porad przedstawicieli handlowych .
dzwonie do firmy przedstawiam problem , wysyłają mi przedstawiciela bądź nie ( z reguły wysyłają jeżeli jest choć punkt styczny z ich profilem ).
siadamy przy kawce i dyskutujemy - szukamy właściwych-logicznych rozwiązań -
kupi nie kupi potargować warto
najczęściej się to nie kończy na spotkaniu tylko z jedną firmą i po spotkaniu nikt nie oczekuje ode mnie deklaracji że użyję jego produktów. Jeżeli nie tym razem to może kolejnym .
Nawet występując jako osoba prywatna - co czasami się zdarza - jeżeli mam problem dzwonię i przybywają z odsieczą
dla mnie przynajmniej takie informacje są ważne o tyle że w razie potrzeby wiem że gdzieś mi dzwoni , a jak dzwoni to dzwonnicę znajdę.
i tak patrzę na wpisy robione przez przedstawicieli producentów
z jednej strony reklama - z drugiej rzetelne info że przy określonych problemach można sięgnąć po .
sięgnę nie sięgnę - wiem
jest to jakby nieco inny spam co do jakości - od wpisu pani polecającej działalność firmy X z wpisem "skorzystałam jestem zadowolony " albo na odwrót icon_smile.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

nie wiem
staram się nie wklejać
jeżeli gdzieś mi się zdarzyło - przepraszam
za obronę z zasady nikt mi nie płaci i zasady takiej nie znam

z innej beczki szukając rozwiązań w pewnych (powiedzmy dla mnie nowych ) zagadnieniach bardzo często korzystam z porad przedstawicieli handlowych .
dzwonie do firmy przedstawiam problem , wysyłają mi przedstawiciela bądź nie ( z reguły wysyłają jeżeli jest choć punkt styczny z ich profilem ).
siadamy przy kawce i dyskutujemy - szukamy właściwych-logicznych rozwiązań -
kupi nie kupi potargować warto
najczęściej się to nie kończy na spotkaniu tylko z jedną firmą i po spotkaniu nikt nie oczekuje ode mnie deklaracji że użyję jego produktów. Jeżeli nie tym razem to może kolejnym .
Nawet występując jako osoba prywatna - co czasami się zdarza - jeżeli mam problem dzwonię i przybywają z odsieczą
dla mnie przynajmniej takie informacje są ważne o tyle że w razie potrzeby wiem że gdzieś mi dzwoni , a jak dzwoni to dzwonnicę znajdę.
i tak patrzę na wpisy robione przez przedstawicieli producentów
z jednej strony reklama - z drugiej rzetelne info że przy określonych problemach można sięgnąć po .
sięgnę nie sięgnę - wiem
jest to jakby nieco inny spam co do jakości - od wpisu pani polecającej działalność firmy X z wpisem "skorzystałam jestem zadowolony " albo na odwrót icon_smile.gif


Szponiasty, opisałeś zasadę doradzania taka jaka ja promuje i uważam za normalną. Czy normalne jest że nie znając szczegółów, okoliczności od razu doradzasz i polecasz jakiś produkt? A Szanowny Pan ekspert od farb tak robi, nie zna przyczyny "choroby" a przepisuje lekarstwo na nią.

Co do spamu na forum to zwróć uwagę na ostatni pierwszy lepszy wpis https://forum.budujemydom.pl/index.php?show...st&p=502958 , na 7 napisanych postów trzy zawierają linki do prywatnej, firmowej strony i Redakcji to nie przeszkadza, a inni którzy pisali tak lub podobnie mieli wykasowane, teraz już nie pamiętam nazw tych użytkowników ale uwierz mi na słowo że tak było i tak jest, czyli sprawiedliwie i mniej sprawiedliwie czyli jak to mówią - Prawo mamy jedno ale ...

Podobnie z linkami szasta w swoich postach ekspert od farb, ale jego też o to nie winię bo robi to kto mu na to zezwala, ma na prowadzenie takiej polityki reklamowej przyzwolenie.

Jeszcze co do wpisów zadowolony/nie zadowolony to jeżeli umieścisz posta wychwalającego daną firmę to z tego powodu nikt nie poda Cię do sądu, ale jeżeli napiszesz negatywa i oczernisz firmę to bez sądu może się nie obejść i ja rozumiem takie wykasowania postów, bo po co komu ...

Link do komentarza
Cytat

Szponiasty, opisałeś zasadę doradzania taka jaka ja promuje i uważam za normalną. Czy normalne jest że nie znając szczegółów, okoliczności od razu doradzasz i polecasz jakiś produkt? A Szanowny Pan ekspert od farb tak robi, nie zna przyczyny "choroby" a przepisuje lekarstwo na nią.



Co fakt, to fakt. Żaden szanujący się lekarz nie wystawia recepty nie widząc pacjenta, a ekspert nie uczynił jednego kroku aby poznać stan rzeczywisty, więc i lekarstwo może okazać się skuteczne na hemoroidy, a nie na bóle w kolanie.
Link do komentarza
Cytat

Co fakt, to fakt. Żaden szanujący się lekarz nie wystawia recepty nie widząc pacjenta, a ekspert nie uczynił jednego kroku aby poznać stan rzeczywisty, więc i lekarstwo może okazać się skuteczne na hemoroidy, a nie na bóle w kolanie.


ale ważne że na coś zadziała
mhtylu co do linków ni z gruszki ni z pietruszki
masz taki guziczek po lewej pod awatarem
ZGŁOŚ
mnie ręka nie drży jak to naciskam
może nie wszystko admin wyłapuje - nie jest wszechmogący - choć ogólnie oceniam skuteczny

a forum poniekąd jest nasza własnością
i mamy prawo oczekiwać że wszyscy podlegają temu samemu prawu
Dobra zmiana chyba dziś nie jest w modzie
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

ale ważne że na coś zadziała
mhtylu co do linków ni z gruszki ni z pietruszki
masz taki guziczek po lewej pod awatarem
ZGŁOŚ
mnie ręka nie drży jak to naciskam
może nie wszystko admin wyłapuje - nie jest wszechmogący - choć ogólnie oceniam skuteczny

a forum poniekąd jest nasza własnością
i mamy prawo oczekiwać że wszyscy podlegają temu samemu prawu
Dobra zmiana chyba dziś nie jest w modzie


Używałem nieraz tego Guziczka dlatego wiem co piszę. jedne posty zostawały kasowane , inne nie, pomimo wiedzy o spamie/reklamie przez Redakcję.
Ale jak widać, za bardzo prześmierdłem tym forum co wyszło mi na nie dobre.
Link do komentarza
Ginie duch w narodzie.oj ginie :bezradny:
Nie tak bywało w poprzednie święta i w poprzednie przed poprzednimi.Było co czytać i było o czym dyskutować.Ścierały się racje,argumenty latały w powietrzu,riposty jak świetlne miecze przeszywały forumową przestrzeń.Zdarzały się nieuprzejmości,wycieczki osobiste,rzucano mięsem aż było gęsto.Odwoływano się do poczucia sprawiedliwości redakcji.
A teraz co? Jeden samotny jak Don Kichot mhtyl i kilku innych forumowiczów.A i On chyba chwilowo zamilkł.
Nie piszą forumowicze działający na innych jak płachta na byka.Jest prawie spokojnie ;)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

.A i On chyba chwilowo zamilkł.


A o czym tu pisać? Mi się odechciało pisania, ale jak powiedziało się A i to trzeba powiedzieć B.
I tak te posty pójdą do kosza ale kto przeczyta trochę prawdy to przeczyta, może jakieś zdanie sobie wyrobi nie musi to być zgodne z tym co piszę bo niema ludzi nieomylnych.
Link do komentarza
Trochę mnie tu nie było i zaglądam i dalej wiocha jak była tak jest.
Otóż jednym się kasje posty przykład koleżanka Architektka ale nie wszystkie a Szanownym ekspertom firmowym żadnego choćby wspomniany ekspert od farb a kolega od ogrodzenia Eksperci TeknoAmerBlok też nietykalny napisał 1 posta w którym wkleił dwa linki przekierowujące do swojej stronki https://forum.budujemydom.pl/index.php?show...st&p=503606 i to jest OK!

Więc ponowie zapytanie, czy różni się wklejony link przez eksperta firmowego do wklejonego przez zwykłego użytkownika?

Jeżeli niczym to mam apel do innych, nie gańcie innych za to że spamują, powiem więcej zachęcajcie innych aby spamowali bo to jest fajne a po co się wysilać i z tym walczyć? żeby wrzodów na żołądku dostać?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...