Skocz do zawartości

Czy ktoś buduje dom z południowej strony Wrocławia?


Neo

Recommended Posts

Cytat

Cześć właśnie szukam działki lub zaczętej budowy? Jestem zielony i potrzebuję informacji.

Neo


Działki szukaj osobiście, stukając od drzwi do drzwi, bo biura maja informacje z gazet lub inertnetu. Jeśli szukasz działki w gminie Wrocław, czyli do 10 km od granic to ceny są powyżej 100 zł/m. Poza Wrockiem ceny 70-90 zł/m. I z każdym tygodniem drożeją. Jeśli chodzi o budowę to ceny materiału są obecnie o 100% droższe niż we wrześniu 2006. Ja kupiłam wtedy materiał i koszt stanu surowego otwartego (157 metrów podłogi całkowitej - dom z poddaszem użytkowym 80 metrów dołu i 80 metrów góry) wyniósł mnie 150 tys z robocizną brutto - budowany przez firmę. Materiał to pototherm 30, bloczki betonowe Betard, dachówka Koramic ceramiczna. Jeśli chodzi o robociznę, lepiej brać teraz firmę i mieć umowę, to wtedy wykonawca sam boryka się z brakiem pracowników. A ty masz umowę i możesz odliczać karne odsetki za przesunięcia. W systemie gospodarczym możesz zostać bez pracownika nagle!!! - bo pojedzie do Angli, albo wetnie go na inną budowę. Choć dzisiaj firmy też łapią kilka budów na raz. Jedyne co moge poradzić to dobra umowa - i uwaga!!! żadne rabaty na gębę, zwłaszcza za opóźnienia. Możesz się wtedy zdziwić tekstem "nie ma na papierze, więc nie ma roboty". Ja tak za opóźnienia się przejechałam. Firma ze Szczodrego (Długołęka) obiecała ocieplenie dachu wełną w gratisie za 2-mce opóźnienia. I właśnie usłyszałam na koniec taki tekst. Dlatego wszystko!!! trzeba wpisać w umowe - w załączniku co ma być wykonane. Jeśli firma nie chce umowy, to nawet nie gadaj, bo robia tak luidzi w balona. i jeszcze jedna zasada - nigdy nie dawać zaliczki, tylko płacić po wykonanej robocie i to wykonanej w 100%.
życze powodzenia
Link do komentarza
Dzięki Focus za rady, jeżdżę po terenie od południa Wrocka i usiłuję znaleźć jakąś działkę ewent. zaczętą budowę, ale jest ciężko. Oczywiście przeglądam internet, kupuję Wyborczą środową, wypytuję wszystkich, ale na razie nie mam nic. Jeśli możesz napisz(na priva?) w którym miejscu się budujesz i czy byłyby tam jeszcze jakieś działki. Obawiam się że po ostatnim ogłoszeniu o organizacji mistrzostw przez Polskę i Ukrainę ceny jeszcze podskoczą.

Neo
Link do komentarza
Pojeździłem od południa i potem zacząłem szukać na zachodniej stronie. No i stało się - zobaczyłem Ratyń i poczułem bluesa. To jest to. Tylko z działkami kiepsko, bo albo olbrzymie dla inwestorów, albo takie dziwne, typu szeroka na 19 m i długa jak żmija. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś wiedział o działkach w tej okolicy i dał znać.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...