Skocz do zawartości

Specyficzny zapach w nowo kupionym mieszkaniu


Recommended Posts

Witam,

Ostatnio z Żoną kupiliśmy mieszkanie i jest w nim dość specyficzny zapach. Gdy je oglądaliśmy przed zakupem to ten zapach nam specjalnie nie przeszkadzał, a w ogóle człowiek się stosunkowo szybko do niego przyzwyczaja. Jednak na dłuższą metę jest to uciążliwe, szczególnie że Żonę boli od tego głowa, a wiadomo - Żona niezadowolona to łatwo nie jest icon_smile.gif Żona mówi, że przypomina jej to zapach z zakładu samochodowego, jakiś zapach lakierów, smarów czy czegoś tego typu. Co ważne, poprzedni właściciel mówił, że całe mieszkanie było malowane w styczniu tego roku. Były też malowane wszystkie rurki (np. gazu w przedpokoju). Co jeszcze ważne, ściany są pokryte "barankiem". Czytałem że do "baranka" stosuje się lakiery, które zabezpieczają powierzchnię, ale najintensywniejszy zapach jest w dużym pokoju i przedpokoju, a w małym pokoju już nie, mimo tego, że "baranek" jest w każdym pomieszczeniu. Dodatkowo w przedpokoju jest jeszcze boazeria wyglądająca na nową. Nie wiem co jeszcze przydatnego mogę napisać. W każdym razie...

Macie pomysł z czego może to wynikać i czy da się tego pozbyć?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Gość stach
Czy rozmawialiście z poprzednim właścicielem jakich farb i lakierów używał, jakie w nich występowały rozpuszczalniki?
Jak długo mieszkacie w tym mieszkaniu, czy stało ono szczelnie zamknięte w czasie od zakończenia remontu do Waszej przeprowadzki? Czy w mieszkaniu są używane, pozostawione meble tapicerowane, które dłuższy czas przebywały w atmosferze poremontowej?
Opary rozpuszczalnika ftalowego powinny po 2 - 3 tygodniach wietrzenia się ulotnić, ale niektóre pozostają dłużej...
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Szanowny Panie,

proponuję skontaktować się z poprzednim właścicielem i spytać go o wykorzystywane w mieszkaniu wyroby. Istotne jest zapewnienie właściwej wentylacji pomieszczeń, dlatego polecam sprawdzić i ewentualnie udrożnić system wentylacji. Dobrym rozwiązaniem będzie też częste, intensywne wietrzenie mieszkania.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...