Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Czy energooszczędne budowanie jest obowiązkiem?

Recommended Posts

Oszczędzanie energii bywa też nakazane, a nie jest dla inwestora kwestią wyboru. I nie chodzi tu jedynie o wymagane prawem współczynniki przenikania ciepła ścian, okien itp. Chyba najbardziej jaskrawym (nomen omen) przykładem jest sprawa wycofania tradycyjnych żarówek. Nakazana odgórnie, choć uzasadnienie tego kroku jest wątpliwe, a i o pełnej społecznej akceptacji trudno mówić.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/domy-energooszczedne-i-pasywne/a/21643-czy-energooszczedne-budowanie-jest-obowiazkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maras
Energooszczędność w żarówkach polega na długoświeceniu , bo producent wymyślił zabezpieczenia w elektronice ,które po częstym /włącz wyłącz/niszczą zabezpieczenie.I choć sama żarówka jeszcze jest zdolna do eksploatacji ,to elektronika ją odłącza skutecznie.
Dawniejsze żarówki były produkowane z podwójną spiralą,ale przestały być zyskowne,więc dzisiaj zabezpieczają w specjalny cieńszy ,jeden drucik na stopce aby szybciej zareagował .OCZYWIŚCIE w celu ochrony instalacji,bo przecież bezpieczniki nie są w stanie zabezpieczyć przepalającej się żarówki,które wcześniej spalały się same w sobie,dzisiaj w trakcie przepalenia jednej tylko 60W żarówki wylatuje również 10A bezpiecznik .
Oczywiście gdy weżmiemy żarówkę do testowania u producenta będą świeciły 10000 i więcej godzin bez wyłączania ,ale w sieci domowej,gdzie Prąd w trakcie dnia zmienia swoje parametry i następuje częste wyłączanie , te ŻARÓWKI nie przekraczają 500godzin eksploatacji ,nawet DIODOWE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...