Skocz do zawartości

Czy mogę zmusić sąsiada do usunięcia jego starych rzeczy sprzed moich okien?


Recommended Posts

Od lat jestem skonfliktowana z sąsiadem, który stara się uprzykrzyć mi życie. Okna mojego salonu zwrócone są w kierunku "składzika gospodarczego" sąsiada, w którym ulokował stary zardzewiały ciągnik oraz zniszczone meble. Zacieniają one moją działkę, zasłaniają widok na piękny las i wywołują przykre wrażenia wizualne. Czy w jakiś sposób mogę zmusić sąsiada do usunięcia tych rzeczy sprzed moich okien?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/poradnik-prawny/porady/21775-czy-moge-zmusic-sasiada-do-usuniecia-jego-starych-rzeczy-sprzed-moich-okien

Link do komentarza
Gość Katarzyna
Czy ta sama ustawa zmusi sąsiada to naprawienia walącego się na moją działkę płotu? od lat walczę aby go naprawił i człowiek śmieje mi się w nos, mówiąc, ze jak chcę to sama mogę postawić nowy. Płot był stawiany przez niego i obawiam się, ze gdybym go rozebrała i postawiła swój - oskarżyłby mnie o zawłaszczenie cudzego mienia.
Link do komentarza
Gość Razmes
Cytat

Ja bym się zgłosiła do prawnika po poradę. W mojej sprawie dopiero wskazówki specjalisty pomogły zakończyć spór z sąsiadem. Niestety z niektórymi się nie da dogadać normalnie?


A jaki widzisz problem w tym, żeby postawić swoje własne ogrodzenie, na własnej działce do 1,80m wysokości?
Link do komentarza
Gość Razmes
Cytat

icon_eek.gif

Bez zgłoszenia do 2,20m wysokości - bez względu na to z jaką granicą.



Może i 2,20... kiedyś pamiętam, że było coś z tym 1,80, ale to może jakieś inne warunki...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...