Skocz do zawartości

Remont podłogi - wygłuszanie stropu


Recommended Posts

Gość redek
Miałem problem z sąsiadami mieszkającymi pode mną. Odgłosy akustyczne nie dawały spać po nocach. Głośne rozmowy i muzyka. Postanowiłem zastosować płytę STEPROCK jako podkład podłogi pływającej. Zakupiłem grubszą - 5cm. Wykonałem instalację jak w instrukcji Rockwool'a. 1. Steprock 2. Płyta OSB 3. Mata korkowa 4. Guma 6 mm (1600 kg/m3). 5. Panele podłogowe. I co? NIC!!! Zero efektu. Totalna strata pieniędzy. Nic nie jest w stanie wygłuszyć stropu terriva! Można to zrobić tylko na etapie budowania. Zapewne sąsiedzi nie słyszą jak chodzę po mieszkaniu, ale ja ich słyszę doskonale. Badziew i tyle.
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Przyjęte rozwiązanie właśnie ma właśnie poprawić izolacyjność stropu od dźwięków uderzeniowych przenikających do poniższych pomieszczeń. W przypadku izolacyjności od dźwięków powietrznych przegród jedynie podłoga pływającą z wełną z podkładem betonowym lub jastrychem od góry może przynieść poprawę. Całkowity ciężar wszystkich warstw układanych od góry około 100 kg/m2.
Warto pamiętać, że najlepsze efekty daje izolacja akustyczna od strony źródła dźwięku, a hałas może przenikać nie tylko poprzez strop ale też bocznymi ścianami, instalacją, wentylacją itp.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...