Skocz do zawartości

Jaki piec wybrać


Recommended Posts

Gość arturo72
Cytat

No właśnie - najpierw było po 6 tysięcy, teraz już jest 10 tysiecy + akcesoria montażowe i tak step-by-step robi nam się kilkanaście tysięcy. I potem trzeba zrobić klauzulę, że się opłaca pod warunkiem, że kupimy w promocji w sklepie Jula icon_razz.gif

I to trzeba mieć refleks bo stan magazynowy na wyczerpaniu.


Żadnego refleksu nie trzeba mieć i nie tylko julki są w tych cenach.
Następna sprawa,no właśnie tutaj najważniejsze jest liczenie i myślenie bo rozumiem,że nie rozpatrujemy wymiany źródła ciepła tylko od podstaw budujemy dom i porównujemy koszty inwestycji i eksploatacji każdego źródła ciepła a nie tego,który ma sąsiad ?
Tak ?
Jeśli tak to przed budową liczymy i koszt komina i koszt kotłowni i koszt przyłącza i koszt kotła czyli kompletny system grzewczy.
Tak ?


I jak w tym wszystkim wypada taka Julka w porównaniu do gazu czy paliwa stałego ? Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Żadnego refleksu nie trzeba mieć i nie tylko julki są w tych cenach.
Następna sprawa,no właśnie tutaj najważniejsze jest liczenie i myślenie bo rozumiem,że nie rozpatrujemy wymiany źródła ciepła tylko od podstaw budujemy dom i porównujemy koszty inwestycji i eksploatacji każdego źródła ciepła a nie tego,który ma sąsiad ?
Tak ?
Jeśli tak to przed budową liczymy i koszt komina i koszt kotłowni i koszt przyłącza i koszt kotła czyli kompletny system grzewczy.
Tak ?



Tak i owszem.
Link do komentarza
W zasadzie typoszereg gruntowych (glikolowych) PCi zaczyna się od 6kW, a wspomniany 70m2 dom dobrze ocieplony potrzebuje, około 3kW - czyli wniosek jednoznaczny.

Są PCi gruntowe bezpośredniego odparowania (w tym propanowe), a nawet bezpośredniego odparowania i skraplania - o mniejszej mocy.

Jako ciekawostka idealna dla tego domu ZIRIUS GVP

Ps. I twierdzenie, że PCi powietrze/woda jest lepsza od gruntowej, nie ma żadnego uzasadnienia.

Ps.2. Od biedy za 10.000zł można tez mieć gruntowa PCi z kolektorem poziomym.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

W zasadzie typoszereg gruntowych (glikolowych) PCi zaczyna się od 6kW, a wspomniany 70m2 dom dobrze ocieplony potrzebuje, około 3kW - czyli wniosek jednoznaczny.

Są PCi gruntowe bezpośredniego odparowania (w tym propanowe), a nawet bezpośredniego odparowania i skraplania - o mniejszej mocy.

Jako ciekawostka idealna dla tego domu ZIRIUS GVP

Ps. I twierdzenie, że PCi powietrze/woda jest lepsza od gruntowej, nie ma żadnego uzasadnienia.

Ps.2. Od biedy za 10.000zł można tez mieć gruntowa PCi z kolektorem poziomym.


Od biedy można wszystko.
Z tym ze przy powietrznych mamy kompletny system grzewczy w takiej cenie bez użycia własnych rąk czy też bez ingerencji własnej głowy a przy gruntowych jeśli chcemy mieć tanio to jednak musimy poświęcić trochę własnego czasu czy też rąk na DZ poziomy.

Z drugiej strony 6 lat temu miałem mieć gruntową z odwiertami nawet za 20tys.zl z tym,że made in china ale wybrałem markową powietrzną.
Dzisiaj w tej firmie gruntowa no name z odwiertami to 28tys.zl ale i tak w dalszym ciągu byłbym zdecydowany na powietrzną. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Żeby nie być gołosłownym i to nawet nie no name tylko polskiego dobrego producenta:
http://www.ghs-polska.pl/najlepsze-promocj...000-brutto.html

Także bajeczki i mity,że pompy ciepła to droga sprawa należy wcisnąć między bajki i nie powielać głupot usłyszanych od sąsiadów czy z innego źródła.
Jak widać jest to koszt kotła+komina+kotłowni,oczywiście jeśli inwestor przed budową myśli o tym.
A powietrzne są zdecydowanie tańsze a ja osobiście nigdy w gruntową bym nie wszedł bo nie ma sensu ekonomicznego,także proponuje co poniektórym się dokształcić lub przedstawiać fakty a nie bajki i na forum będzie przyjaźniej i mniej nerwowo.

O i powietrzną znalazłem:
http://www.ghs-polska.pl/najlepsze-promocj...ng-ehs-p-w.html

Zatem skąd cena na powietrzne 30tys.zł ?
Strzyżenie owiec i znowu brak świadomości...

Post oczywiście nie na temat i do usuniecia ale to tak informacyjnie Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Żeby nie być gołosłownym i to nawet nie no name tylko polskiego dobrego producenta:
http://www.ghs-polska.pl/najlepsze-promocj...000-brutto.html

Także bajeczki i mity,że pompy ciepła to droga sprawa należy wcisnąć między bajki i nie powielać głupot usłyszanych od sąsiadów czy z innego źródła.
Jak widać jest to koszt kotła+komina+kotłowni,oczywiście jeśli inwestor przed budową myśli o tym.
A powietrzne są zdecydowanie tańsze a ja osobiście nigdy w gruntową bym nie wszedł bo nie ma sensu ekonomicznego,także proponuje co poniektórym się dokształcić lub przedstawiać fakty a nie bajki i na forum będzie przyjaźniej i mniej nerwowo.

Post oczywiście nie na temat i do usuniecia ale to tak informacyjnie



Czekaj czekaj, czytasz te linki?? icon_eek.gif - piszesz, że gruntowa pompa to mało przemyślany wybór, potem piszesz, że powietrzna pompa ciepła to nie taka droga inwestycja a potem dajesz link z kwotą 27 tysięcy i z odwiertem 50 m.

Skoro już lobbujesz jedno rozwiązanie to konsekwentnie proszę

Post edytowałeś w trakcie mojego pisania minutę temu a cena 21 tysięcy za pompę powietrzną z instalacją to jednak nie 6 z Juli. Czyli moja kalkulacja wcale nie była taka daleka od prawdy

Nikt Nikogo nie straszy - http://www.ghs-polska.pl/najlepsze-promocj...y-do-130m2.html
załóż firmę i sprzedawaj pompy ciepła w proponowanej cenie - filantropia wyszła z mody dawno temu.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Czekaj czekaj, czytasz te linki?? icon_eek.gif - piszesz, że gruntowa pompa to mało przemyślany wybór, potem piszesz, że powietrzna pompa ciepła to nie taka droga inwestycja a potem dajesz link z kwotą 27 tysięcy i z odwiertem 50 m.

Skoro już lobbujesz jedno rozwiązanie to konsekwentnie proszę


NIC nie lobbuje,gruntowa oczywiście,że to mało przemyślany wybór.
Tutaj przydadzą się cyferki jednak bo one są najważniejsze a nie mity i bajki zasłyszane od sąsiadów.
Do mojego domu czyli z potrzebami na energię do c.o i cwu 9000kWh czystym idiotyzmem byłoby montować gruntową bo róznica w eksploatacji byłaby ok.700kWh czyli ok.240zł rocznie a róznica w inwestycji ok.7000zł czyli 7000/240=29 lat "zwrotu" gruntowej.

Ale weźmy większy dom z większymi potrzebami na energię bo 18000kWh czyli bardzo dużo i wtedy "zwrot byłby 15 lat.
Paniali ?
W nowych domach pompa gruntowa nie jest zasadna ekonomicznie jeśli różnica między powietrzną a gruntową będzie wyższa niż 2-3tys.zł a do domów z niskim zapotrzebowaniem na ciepło wogóle.

Cytat

Post edytowałeś w trakcie mojego pisania minutę temu a cena 21 tysięcy za pompę powietrzną z instalacją to jednak nie 6 z Juli. Czyli moja kalkulacja wcale nie była taka daleka od prawdy


Ale co to znaczy te 6tys.zł za pompę ciepła i do czego to odnieść bo nie jarzę zbytnio ?
Proszę o wytłumaczenie szczegółowe co do czego i za ile.
Chyba,że uprawiamy demagogię :
Cytat

PS. chyba nie sądzisz, że mając domek z piernika 70 mkW dobrze ocieplony i przyłącze gazowe, Inwestor to pominie ten fakt i wyda ponad 30 tysiecy na pompe ciepła.

Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ale co to znaczy te 6tys.zł za pompę ciepła i do czego to odnieść bo nie jarzę zbytnio ?
Proszę o wytłumaczenie szczegółowe co do czego i za ile.



Ja tu nie widzę rozwiązań w cenie, którą proponujesz i w linku, który podałeś też nie widzę pomp ciepła gotowych do pracy w cenie niższej niż 20 tysięcy. Więc proponuję podawać realne koszty a nie zdawkowe informacje o promocji, która była aktualna 2 lata temu.

Podałeś link http://www.ghs-polska.pl/najlepsze-promocj...y-do-130m2.html z pompami renomowanej firmy i znajdź mi na tej stronie coś taniego i nie czepiaj się 30 tysięcy bo 21 tysięcy to też nie bagatela.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Ja tu nie widzę rozwiązań w cenie, którą proponujesz i w linku, który podałeś też nie widzę pomp ciepła gotowych do pracy w cenie niższej niż 20 tysięcy. Więc proponuję podawać realne koszty a nie zdawkowe informacje o promocji, która była aktualna 2 lata temu.


Ale na nic nie proponuje,dojdzie w końcu do świadomości czy nie ?
Ja jedynie kwestionuje twierdzenie,że węgiel jest tanim rozwiazaniem bo nie jest i uświadamiam i prostuje błedne myślenie inwestorów ale jak widać i doradców.
Link do komentarza
Cytat

Ale na nic nie proponuje,dojdzie w końcu do świadomości czy nie ?
Ja jedynie kwestionuje twierdzenie,że węgiel jest tanim rozwiazaniem bo nie jest i uświadamiam i prostuje błedne myślenie inwestorów ale jak widać i doradców.



Gdzie tu odpowiedź na moje pytanie?? Podałeś link i miało być tanio, potem piszesz, że 30 tysięcy to demagogia a ja korzystam z wiedzy ujętej w linku od Ciebie i cóż - nie widzę złotego środka.

Tu jest kategoria - instalacja ekonomiczna - http://www.ghs-polska.pl/najlepsze-promocj...instalacja.html

cóż - Oni tez się mylą bo trzeba stanąć przed faktem, że poniżej 20 tysięcy się nie zamkniemy. Co nie znaczy, że inwestor sam nie zdecyduje świadomie i wybierze inne źródło ciepła.

Możliwe, że wybierze kocioł gazowy + kolektor słoneczny a może kocioł na pellet + prąd

Z tym musisz sie pogodzić arturo72.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Gdzie tu odpowiedź na moje pytanie?? Podałeś link i miało być tanio, potem piszesz, że 30 tysięcy to demagogia a ja korzystam z wiedzy ujętej w linku od Ciebie i cóż - nie widzę złotego środka.

Tu jest kategoria - instalacja ekonomiczna - http://www.ghs-polska.pl/najlepsze-promocj...instalacja.html

cóż - Oni tez się mylą bo trzeba stanąć przed faktem, że poniżej 20 tysięcy się nie zamkniemy. Co nie znaczy, że inwestor sam zdecyduje świadomie i wybierze inne źródło ciepła.

Z tym musisz sie pogodzić arturo72.


Czy istnieje w Polsce jedna firma instalująca pompy ciepła ?
Ale co,do czego i jak ma cena za pompę czy to będzie 6 czy 20tys.zł czy 30tys.zł ?
Ba,nie tylko jesli chodzi pompy ciepła ale KAŹDY system grzewczy
Proszę o wytłumaczenie.



Cytat

Widzę, że dzisiaj tylko Jula icon_cool.gif Taka argumentacja trochę pachnie unikaniem sedna zagadnienia.


Sedno zagadnienia jest wyżej w moim poście i czekam na wytłumaczenie. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Czy istnieje w Polsce jedna firma instalująca pompy ciepła ?
Ale co,do czego i jak ma cena za pompę czy to będzie 6 czy 20tys.zł czy 30tys.zł ?
Proszę o wytłumaczenie.




Sedno zagadnienia jest wyżej w moim poście i czekam na wytłumaczenie.



Inwestorzy planują różnie i Ci, którzy postawili na inne źródło ciepła niż PCi z Juli musieli mieć doradców- i nie tylko sąsiadów, którzy palili oponami w starych kotłach śmieciuchach. Doradcami byli producenci i ich przedstawiciele.

Nie ma jednego uniwersalnego systemu grzewczego tak jak nie ma jednej uniwersalnej technologii budowy.

I to jest odpowiedź.

PS
I jeśli dla ciebie nie ma różnicy w kosztach inwestycji między 6 a 30 tysięcy to powiedz mi w jakim celu sa dopłaty??


I o węglu już dawno zapomnieliśmy - padło słowo pellet, widocznie pominąłeś specjalnie icon_cool.gif
Link do komentarza
Gość arturo72
A czy nie jest tak,że:
-koszt systemu grzewczego na palio stałe= tyle i tyle a koszt eksploatacji tyle i tyle
-koszt systemu grzewczego prąd= tyle i tyle a koszt eksploatacji tyle i tyle
-koszt systemu grzewczego gaz ziemny= tyle i tyle a koszt eksploatacji tyle i tyle
-koszt systemu grzewczego na pompę ciepła= tyle i tyle a koszt eksploatacji tyle i tyle
?
I takie dylematy i porównania powinny odbywać się jeszcze przed budową lub nawet wyborem projektu a nie jak już dom jest postawiony ?

Tak to się powinno odbywać ale jak widać tak się nie odbywa i a ja LOBBUJE jedynie tego typu myślenie wśród inwestorów,jedynie poprawne jeśli ktoś naprawdę chce wybrać najbardziej optymalny i najtańszy system grzewczy,weszło też to do świadomości ?

Cytat

Doradcami byli producenci i ich przedstawiciele.


Głupota,po prostu głupota inwestorska jeśli ktoś coś takiego robi.
Link do komentarza
Cytat

A czy nie jest tak,że:
-koszt systemu grzewczego na palio stałe= tyle i tyle a koszt eksploatacji tyle i tyle
-koszt systemu grzewczego prąd= tyle i tyle a koszt eksploatacji tyle i tyle
-koszt systemu grzewczego gaz ziemny= tyle i tyle a koszt eksploatacji tyle i tyle
-koszt systemu grzewczego na pompę ciepła= tyle i tyle a koszt eksploatacji tyle i tyle
?
I takie dylematy i porównania powinny odbywać się jeszcze przed budową lub nawet wyborem projektu a nie jak już dom jest postawiony ?

Tak to się powinno odbywać ale jak widać tak się nie odbywa i a ja LOBBUJE jedynie tego typu myślenie wśród inwestorów,jedynie poprawne jeśli ktoś naprawdę chce wybrać najbardziej optymalny i najtańszy system grzewczy,weszło też to do świadomości ?



No OK owszem potwierdzam w swej nieświadomości ale niektórych najzwyczajniej nie stać na rozwiazanie ostatnie i wolą optymalizować koszty ogrzewania w inny sposób. Np. rozwiązaniem przedostatnim.
Nie mają gazu i maja za przyłącze płacić kupe kasy to wybiorą rozwiązanie nr 1.

Czyż to nie świadomy wybór??
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

I jeśli dla ciebie nie ma różnicy w kosztach inwestycji między 6 a 30 tysięcy to powiedz mi w jakim celu sa dopłaty??


Zero rozumowania tematu...
Jeszcze raz,do czego te 6 tys.zł trzeba odnieść a do czego te 30tys.zł ?
Przecież to przedział cenowy dla tysiaca jak nie setek tysięcy różniacych się od siebie domów ?

Cytat

No OK owszem potwierdzam w swej nieświadomości ale niektórych najzwyczajniej nie stać na rozwiazanie ostatnie i wolą optymalizować koszty ogrzewania w inny sposób. Np. rozwiązaniem przedostatnim.
Nie mają gazu i maja za przyłącze płacić kupe kasy to wybiorą rozwiązanie nr 1.

Czyż to nie świadomy wybór??


Konkretnie poproszę bo dalej bajeczki i puste slogany,co to znaczy "nie stać" ?
Stać ich będzie na system grzewczy na wegiel czy drewno czyli kotłownię(10tys.zł)+komin(4tys.zł)+kocioł na paliwo stałe(6-7tys.zł) czyli ok. 20tysz.ł a nie stać ich będzie na system grzewczy na prąd za 2,5tys.zł ?

Podstawowe pytanie i będziemy mieli wyjasniony temat,
Z czego składa się wg "doradcy" calkowity i kompletny system grzewczy na paliwo stale i jaki będzie jego koszt ? Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Zero rozumowania tematu...
Jeszcze raz,do czego te 6 tys.zł trzeba odnieść a do czego te 30tys.zł ?
Przecież to przedział cenowy dla tysiaca jak nie setek tysięcy różniacych się od siebie domów ?



DOOOOOOOOOOOOKŁADNIE

I dla tysiąca rozwiązań instalacji grzewczych.

Kotłownia - pomieszczenie
Komin - do celów spalinowych i wentylacyjnych

Kocioł
Wymiennik
Instalacja co/c.w.u

Paliwo

Proszę dodaj koszty - chociaż to trochę bicie piany na kolejny torcik.
Link do komentarza
Gość arturo72
Oczywiście cały czas mówimy o nowobudowanych domach,żeby nie było.

Cytat

DOOOOOOOOOOOOKŁADNIE

I dla tysiąca rozwiązań instalacji grzewczych.


Cieszę się,ze się zgadzamy,teraz tylko co to znaczy "nie stać" na cyferkach poproszę i z czego składa się kompletny system grzewczy na paliwo stałe w nowobudowanym domu.


Cały czas mając na uwadze,że:
Cytat

A czy nie jest tak,że:
-koszt systemu grzewczego na palio stałe= tyle i tyle a koszt eksploatacji tyle i tyle
-koszt systemu grzewczego prąd= tyle i tyle a koszt eksploatacji tyle i tyle
-koszt systemu grzewczego gaz ziemny= tyle i tyle a koszt eksploatacji tyle i tyle
-koszt systemu grzewczego na pompę ciepła= tyle i tyle a koszt eksploatacji tyle i tyle
?
I takie dylematy i porównania powinny odbywać się jeszcze przed budową lub nawet wyborem projektu a nie jak już dom jest postawiony ?



I nie sloganami i bajeczkami a konkretami i cyframi bo to jest najważniejsze. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Oczywiście cały czas mówimy o nowobudowanych domach,żeby nie było.


Cieszę się,ze się zgadzamy,teraz tylko co to znaczy "nie stać" na cyferkach poproszę i z czego składa się kompletny system grzewczy na paliwo stałe w nowobudowanym domu.


Cały czas mając na uwadze,że:


I nie sloganami i bajeczkami a konkretami i cyframi bo to jest najważniejsze.



Tu nie było żadnych sloganów i bajeczek a samo życie. Dom z kominem to dla ciebie głupota a dla mnie rzeczywistość.
Link do komentarza
Redakcjo i Pozostali.

arturo72 znowu stosuje prowokację. Sam krąży wokół tematu, coś tam podlinkuje, coś tam przeliczy a może mieszka pod mostem.

Ja mam tu przeliczenia i ponowne bicie piany nie ma sensu.

W tym wątku
https://forum.budujemydom.pl/ile-kosztuje-z...=250&st=300
już była mowa o tym i o tamtym a ten dalej Swoje objawienia.

Mądry arturo72 już nosem kręci i ma resztę w dużym poważaniu a zmiennych jest tyle, że by można liczyć do bożego Narodzenia. Jak się uprę to wyszukam wszystkie posty, w których liczył i liczył i się nie doliczył.

Tu coś liczył ale nie słuchał Tych, Którzy też liczyli
https://forum.budujemydom.pl/Dom-do-80mkw-d...html&st=100

i tak w każdym poście o ogrzewaniu kończy się na Głupich Inwestorach. icon_evil.gif Edytowano przez nokia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Redakcjo i Pozostali.

arturo72 znowu stosuje prowokację. Sam krąży wokół tematu, coś tam podlinkuje, coś tam przeliczy a może mieszka pod mostem.

Ja mam tu przeliczenia i ponowne bicie piany nie ma sensu.

W tym wątku
https://forum.budujemydom.pl/ile-kosztuje-z...=250&st=300
już była mowa o tym i o tamtym a ten dalej Swoje objawienia.

Mądry arturo72 już nosem kręci i ma resztę w dużym poważaniu a zmiennych jest tyle, że by można liczyć do bożego Narodzenia. Jak się uprę to wyszukam wszystkie posty, w których liczył i liczył i się nie doliczył.

Tu coś liczył ale nie słuchał Tych, Którzy też liczyli
https://forum.budujemydom.pl/Dom-do-80mkw-d...html&st=100

i tak w każdym poście o ogrzewaniu kończy się na Głupich Inwestorach. icon_evil.gif



nokia - konkrety proszę. artura72 już mamy w każdym poście o ogrzewaniu. Starczy podsumowań. Te posty czytałem i brałem udział nawet i na kolejne wyliczenia nie mam sił. Temat jest bardziej złożony i do Bożego Narodzenia faktycznie bym się wyrobił icon_razz.gif
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Tu nie było żadnych sloganów i bajeczek a samo życie. Dom z kominem to dla ciebie głupota a dla mnie rzeczywistość.


Zatem ile ta rzeczywistość kosztuje czyli komin+kocioł+kotłownia ?
Skąd to "nie stać" się wzięło ?
Jednak z bajeczek i sloganów bo nie widzę do tej pory kosztów systemu grzewczego na węgiel....

Facio z linka z juli nie ma komina i nie ma kotłowni a Julka wisi mu w WC chyba a u innego jest pod schodami.


Zatem czy oni oszczedzili kasę na komin+kotłownie+kocioł czy nie ?
Jak tak to ile tej kasy zostało im w kieszeni ? Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Zatem ile ta rzeczywistość kosztuje czyli komin+kocioł+kotłownia ?
Skąd to "nie stać" się wzięło ?
Jednak z bajeczek i sloganów bo nie widzę do tej pory kosztów systemu grzewczego na węgiel....

Facio z linka z juli nie ma komina i nie ma kotłowni a Julka wisi mu w WC chyba a u innego jest pod schodami.



hahahahahahha a jak Redakcja pisała o dniu Julki to arturo72 pisałeś o sloganach.

Tak sobie liczę i wychodzi mi na kolanie
komin - pewno z 2 tysiące
kocioł bez podajnika pewno w nowym super ciepłym domu - 2-3 tysiące bo małe zapotrzebowanie
wymiennik c.w.u. - no nie wiem jak liczna rodzina i ile ujęć wody ale pewno 1500-2 tysiące
kotłownia - no cóż - jedno pomieszczenie więcej bo na skład paliwa trzeba - no może 3 tysiące
paliwo - 2 tony węgla pewno x 800-900 PLN - 1800 PLN

czyli mi wychodzi na kolanie 2+3+2+3+1800-2 tysiące

12 tysięcy razem z węglem na pierwszy sezon grzewczy

Nie liczę podłogówki ani grzejników i osprzętu i dwóch pompek cw.u.bo ja stawiam na grzejniki a Ty pewno na podłogówkę

No ok - doliczę instalację c.o. 3 tysiące i mam 15 tysięcy.

Może być??
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

hahahahahahha a jak Redakcja pisała o dniu Julki to arturo72 pisałeś o sloganach.

Tak sobie liczę i wychodzi mi na kolanie
komin - pewno z 2 tysiące
kocioł bez podajnika pewno w nowym super ciepłym domu - 2-3 tysiące bo małe zapotrzebowanie
wymiennik c.w.u. - no nie wiem jak liczna rodzina i ile ujęć wody ale pewno 1500-2 tysiące
kotłownia - no cóż - jedno pomieszczenie więcej bo na skład paliwa trzeba - no może 3 tysiące
paliwo - 2 tony węgla pewno x 800-900 PLN - 1800 PLN

czyli mi wychodzi na kolanie 2+3+2+3+1800-2 tysiące

12 tysięcy razem z węglem na pierwszy sezon grzewczy

Nie liczę podłogówki ani grzejników i osprzętu i dwóch pompek cw.u.bo ja stawiam na grzejniki a Ty pewno na podłogówkę

No ok - doliczę instalację c.o. 3 tysiące i mam 15 tysięcy.

Może być??


icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Ale do którego Bożego Narodzenia? w tym czy w przyszłym roku icon_mrgreen.gif




No właśnie - mało precyzyjnie się wyraziłem chociaż nokia mnie zawstydza icon_cool.gif
Jak do kotła i do kotłowni i do instalacji dodamy po 2 tysiące to nam wyjdzie 1...2...3

21 tysięcy na start. Ale to korekta na miarę ekspresowych wyliczeń i chyba z takim humorem trzeba do tego podchodzić bo inaczej się nie da.
Link do komentarza
Cytat

No właśnie - mało precyzyjnie się wyraziłem chociaż nokia mnie zawstydza icon_cool.gif
Jak do kotła i do kotłowni i do instalacji dodamy po 2 tysiące to nam wyjdzie 1...2...3

21 tysięcy na start. Ale to korekta na miarę ekspresowych wyliczeń i chyba z takim humorem trzeba do tego podchodzić bo inaczej się nie da.




No może raczej do instalacji 2 tysiące a do kotła tysiąc bo na cwu musi starczyć te 2-3 kW icon_biggrin.gif
No i pierwszy sezon grzewczy z głowy - potem już będzie z górki.

A tak z ciekawości zapytam arturo72 - jak tam wentylacja w domu bez komina???
Link do komentarza
Cytat

Tak sobie liczę i wychodzi mi na kolanie
komin - pewno z 2 tysiące
kocioł bez podajnika pewno w nowym super ciepłym domu - 2-3 tysiące bo małe zapotrzebowanie
wymiennik c.w.u. - no nie wiem jak liczna rodzina i ile ujęć wody ale pewno 1500-2 tysiące
kotłownia - no cóż - jedno pomieszczenie więcej bo na skład paliwa trzeba - no może 3 tysiące
paliwo - 2 tony węgla pewno x 800-900 PLN - 1800 PLN


W końcu ktoś podał realne kwoty.
Z tym, że komin to około 3 tys przy wysokości 7-8 m.
Kocioł, cenę podałeś realną.
Wymiennik czy inaczej bojler 150 l to koszt około 1 tys zł
Co do kotłowni to nawet mając PCi zrobiłbym kotłownię bo nie wyobrażam sobie aby wszystkie rurki, rureczki, zawory i zaworki były gdzieś pochowane po kątach.
Zresztą przeglądając projekty domów czy to małych czy dużych to każdy ma w projekcie wydzielone pomieszczenie gospodarcze, więc liczyć kotłownie jako dodatkowy koszt? bez sensu.

Cytat

A tak z ciekawości zapytam arturo72 - jak tam wentylacja w domu bez komina???


Eeeeeeeeeeee, no teraz to przesadziłeś icon_biggrin.gif nie doczytałeś jeszcze że on ma mechaniczną. Podobno przy doradztwie Pana TB ją złożył.
Link do komentarza
Cytat

W końcu ktoś podał realne kwoty.
Z tym, że komin to około 3 tys przy wysokości 7-8 m.
Kocioł, cenę podałeś realną.
Wymiennik czy inaczej bojler 150 l to koszt około 1 tys zł
Co do kotłowni to nawet mając PCi zrobiłbym kotłownię bo nie wyobrażam sobie aby wszystkie rurki, rureczki, zawory i zaworki były gdzieś pochowane po kątach.
Zresztą przeglądając projekty domów czy to małych czy dużych to każdy ma w projekcie wydzielone pomieszczenie gospodarcze, więc liczyć kotłownie jako dodatkowy koszt? bez sensu.



Czyli tu przesuwamy tysiaka, tam dodajemy, kotłownia niech będzie bo ten słynny węgiel musi gdzieś zalegać a nie ma co ganiać z wiadrami przez całe podwórko icon_biggrin.gif

I tak pododajemy i się mieścimy w cenie no 20 tysięcy z opałem na pierwszy sezon.
Ten wymiennik to liczyłem celowo większy bo załóżmy, że się goście na Boże Narodzenie zjadą albo 2 szkraby ganiają.

Serio wyszło OK wg Ciebie??
Cytat

Eeeeeeeeeeee, no teraz to przesadziłeś icon_biggrin.gif nie doczytałeś jeszcze że on ma mechaniczną. Podobno przy doradztwie Pana TB ją złożył.



no no nie ładnie arturo72 - czyli mój drogi komin i wentylacja grawitacyjna w cenie Twojej rekuperacji. Oj nie ładnie tak bilansować na raty. Edytowano przez nokia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Liczenie jest proste.

Różnica tkwi tylko w cenie kotła, bez względu czym jest pędzony + wymagany do tego kotła osprzęt np. komin, DZ (przy PCi gruntowej) - pozostałe koszty wykonania ogrzewania są, w zasadzie takie same, bo ogrzewanie ma w głębokim poważaniu co grzeje medium.

Twierdzenie, że kocioł na paliwo stałe powoduje zwiększony koszt, bo trzeba wybudować kotłownię, należy brać pod uwagę tylko jeśli kocioł ma ponad 25kW, bo w każdym domu (dobrze zaprojektowanym) jest przewidziane pomieszczenie gospodarcze.

Link do komentarza
Cytat

Serio wyszło OK wg Ciebie??


Oczywiście, ceny są jak napisałem realne.
Gdybyś miał podłogówkę a nie grzejniki to trzy-cztery wiadra węgla a dzień by stykneło a one nie wymagają zbyt dużo miejsca.
Przy podłogówce jak grzejesz przez cały dzień to w nocy spokojnie piec można wygasić a w domu i tak jest ciepło, przy grzejnikach sprawa wygląda troszkę inaczej a mianowicie palisz masz ciepło, nie palisz masz zimno.
Link do komentarza
Cytat

Liczenie jest proste.

Różnica tkwi tylko w cenie kotła, bez względu czym jest pędzony + wymagany do tego kotła osprzęt np. komin, DZ (przy PCi gruntowej) - pozostałe koszty wykonania ogrzewania są, w zasadzie takie same, bo ogrzewanie ma w głębokim poważaniu co grzeje medium.

Twierdzenie, że kocioł na paliwo stałe powoduje zwiększony koszt, bo trzeba wybudować kotłownię, należy brać pod uwagę tylko jeśli kocioł ma ponad 25kW, bo w każdym domu (dobrze zaprojektowanym) jest przewidziane pomieszczenie gospodarcze.



Komin wymagany ale w domu bez komina trzeba zainwestować w wentylację mechaniczną lub/i rekuperację czyli załóżmy że bilansujemy.
Różnica w cenie kotła - czyli 3.5 tysiąca do ..... i tu już nie wiem czy brac pod uwagę promocję z Julki ?? icon_lol.gif

I teraz różnica tkwi też w instalacji CO - podłogówka kontra grzejniki. Ale bezwładność podłogówki przemawia za podłogówką raczej - załóżmy, że koszty podobne - no może grzejniki wyjdą ciutkę taniej chociaż przy małym zapotrzebowaniu na energię co - to w zasadzie subtelne dylematy - mieć ciepło w stopy czy w plecy icon_razz.gif

Edytowano przez nokia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Zresztą przeglądając projekty domów czy to małych czy dużych to każdy ma w projekcie wydzielone pomieszczenie gospodarcze




Cytat

bo w każdym domu (dobrze zaprojektowanym) jest przewidziane pomieszczenie gospodarcze.


icon_mrgreen.gif

Cytat

I teraz różnica tkwi też w instalacji CO - podłogówka kontra grzejniki.


Budując dom od podstaw to różnicy praktycznie nie ma między jednym a drugim rozwiązaniem. Koszta są zbliżone. Co innego gdy np chcemy zrobić podłogówkę w "starym" domu to wtedy koszta podłogówki przewyższają i to znacznie grzejniki.
Link do komentarza
Cytat

icon_mrgreen.gif




I znowu arturo72 przyłapany na gorącym uczynku czyli na ......mataczeniu icon_cool.gif

A odnośnie podłogówki kontra grzejniki - racja.

I teraz się okazuje, że z czasem koszty zakupu pompy ciepła minus zyski z COP dadzą nam pewien odstęp czasu, po którym ta pompa nam się zwróci.

Czyli podejrzewam, że po 10 latach artuto72 powie, ze wydał tyle samo co użytkownik instalacji z kotłem na węgiel i inne paliwa stałe czyli "śmieciuch" Edytowano przez nokia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Komin wymagany ale w domu bez komina trzeba zainwestować w wentylację mechaniczną lub/i rekuperację czyli załóżmy że bilansujemy.
Różnica w cenie kotła - czyli 3.5 tysiąca do ..... i tu już nie wiem czy brac pod uwagę promocję z Julki ?? icon_lol.gif

I teraz różnica tkwi też w instalacji CO - podłogówka kontra grzejniki. Ale bezwładność podłogówki przemawia za podłogówką raczej - załóżmy, że koszty podobne - no może grzejniki wyjdą ciutkę taniej chociaż przy małym zapotrzebowaniu na energię co - to w zasadzie subtelne dylematy - mieć ciepło w stopy czy w plecy icon_razz.gif



1. Komin spalinowy jest dodatkowo - koszty samych kominów wentylacyjnych + inne urządzenia WG (np.nawiewniki) mogą zbilansować się z WM.

2. Grzejniki też można pędzić PCi - nawet powietrzną - przy czym różnice (sumaryczne) w kWh będą dokładnie takie same.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

I znowu arturo72 przyłapany na gorącym uczynku czyli na ......mataczeniu icon_cool.gif


Nie na mataczenie a jedynie daje porównanie cywilizowanych domów z cywilizowana wentylacją i cywilizowanym odbiornikiem ciepła jakim jest podlogowka.

Z uwagi na poprawną wentylację nie brałem przy budowie wogole pod uwagę wentylacji grawitacyjnej a z uwagi na komfort życia grzejników ściennych.
Oczywiście można brać pod uwagę badziew jakim jest grawitacja i grzejniki ścienne ale domu nie buduje się na rok czy dwa ale jak ktoś w badxiewiu chce mieszkać to czemu nie icon_biggrin.gif


I żeby nie było,jest to moje zdanie na temat i wentylacji grawitacyjmej i grzejników ściennych.
Link do komentarza
Cytat

Nie na mataczenie a jedynie daje porównanie cywilizowanych domów z cywilizowana wentylacją i cywilizowanym odbiornikiem ciepła jakim jest podlogowka.


Cywilizowany dom z cywilizowaną podłogówką, a mieszka w nim xxxxxxxxxxxxxxx. icon_razz.gif icon_evil.gif
Powiedz lepiej jak Ci się xxxxxxxxxxxx w tym domu ze styropianu grzeją teraz przy tym cieple, nie mówiąc o upałach które jeszcze przyjdą.
No naprawdę, pierniczenie że tylko podłogówka jest komfortowa i cywilizowana to chore.

xxxxxxxxxxxxxx Edit Redakcja


Czy ja muszę co 10 postów przypominać, że to forum dla NAS i atmosferę tworzymy sami.
BEZ WYZWISK proszę i merytoryka broni się sama.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Cywilizowany dom z cywilizowaną podłogówką, a mieszka w nim xxxxxxxxxxxxxxx. icon_razz.gif icon_evil.gif
Powiedz lepiej jak Ci się xxxxxxxxxxxxx w tym domu ze styropianu grzeją teraz przy tym cieple, nie mówiąc o upałach które jeszcze przyjdą.
No naprawdę, pierniczenie że tylko podłogówka jest komfortowa i cywilizowana to chore.


To działa w dwie strony,dobra izolacja chroni przed stratami ciepła i zapobiega nagrzewaniu domu to raz.
Druga sprawa duża bezwładność domu sprawia że pomieszczenia nie nagrzewaja się szybko.
Ale skąd Ty to możesz wiedzieć jak dla Ciebie pow.15cm na ścianie to zbytek icon_smile.gif
W domu mam chłodno.


Między innymi dlatego,że ciepło nie wlatuje przez otwarte okna.

xxxxxxxxxxxxx: Edit Redakcja Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo ogólne (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

To działa w dwie strony,dobra izolacja chroni przed stratami ciepła i zapobiega nagrzewaniu domu to raz.
Druga sprawa duża bezwładność domu sprawia że pomieszczenia nie nagrzewaja się szybko.
Ale skąd Ty to możesz wiedzieć jak dla Ciebie pow.15cm na ścianie to zbytek icon_smile.gif
W domu mam chłodno.


Między innymi dlatego,że ciepło nie wlatuje przez otwarte okna.



RACJA

Ale śpiew ptaków i świeże powietrze prosto z pola to dla mnie bezcenne doznanie icon_razz.gif

Nie jestem gotowy na pudełko z witrynami, co nie znaczy, że jak nam podniosą poprzeczkę z oszczędzaniem energii, nie stanie się to standardowym rozwiązaniem. I wtedy będziemy wspominać, ze dziadek to miał chałupkę i ją wietrzył i samo słowo przeciąg będzie zapomniane icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Ale śpiew ptaków i świeże powietrze prosto z pola to dla mnie bezcenne doznanie icon_razz.gif



Bo parafrazując:

Cytat

W domach z styropianu
Nie ma wolnej miłości
Są stosunki małżeńskie oraz akty nierządne
Casanova tu u nas nie gości



"Cywiliozowany" dom + cyferki, to dzisiejszy złoty cielec (dla niektórych).

dopisałem - do czego odnosi się wpis. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Bo parafrazując:

Cytat

W domach z styropianu
Nie ma wolnej miłości
Są stosunki małżeńskie oraz akty nierządne
Casanova tu u nas nie gości






Ten cytat dużo wyjaśnia, przynajmniej ja teraz pojąłem dlaczego arturo pisze po nocach na forum icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

RACJA

Ale śpiew ptaków i świeże powietrze prosto z pola to dla mnie bezcenne doznanie icon_razz.gif

Nie jestem gotowy na pudełko z witrynami, co nie znaczy, że jak nam podniosą poprzeczkę z oszczędzaniem energii, nie stanie się to standardowym rozwiązaniem. I wtedy będziemy wspominać, ze dziadek to miał chałupkę i ją wietrzył i samo słowo przeciąg będzie zapomniane icon_smile.gif


Pleciesz. wink.gif
Latem dom z wentylacją mechaniczną od grawitacyjnej różni się chyba jedynie tym, że tam wentylacja działa, a grawitacyjna w zasadzie nie.
Wprawdzie mieszkam krótko, ale otwarte okna i śpiew ptaków, to dla mnie codzienność. Jak będą upały, to i ptaki nie będą śpiewać, a wtedy i ja zamknę okna, wpuszczając do domu powietrze tylko z WM. I to powietrze znacznie chłodniejsze od tego, które Ty wpuścisz przez dziadkowe okienko. icon_biggrin.gif

I wtedy, podczas upałów, te Twoje przeciągi będą Ci mniej więcej tak potrzebne, jak dziwce bliźnięta. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

Pleciesz. wink.gif
Latem dom z wentylacją mechaniczną od grawitacyjnej różni się chyba jedynie tym, że tam wentylacja działa, a grawitacyjna w zasadzie nie.
Wprawdzie mieszkam krótko, ale otwarte okna i śpiew ptaków, to dla mnie codzienność. Jak będą upały, to i ptaki nie będą śpiewać, a wtedy i ja zamknę okna, wpuszczając do domu powietrze tylko z WM. I to powietrze znacznie chłodniejsze od tego, które Ty wpuścisz przez dziadkowe okienko. icon_biggrin.gif

I wtedy, podczas upałów, te Twoje przeciągi będą Ci mniej więcej tak potrzebne, jak dxxxxxe bliźnięta. icon_mrgreen.gif



I czar prysł icon_smile.gif

Edit Redakcja: xxxxxx
Ja rozumiem, że przysłowia mądrością Narodu. Proszę jednak o - zaraz mi się znudzi powtarzanie

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mniej niż 90 cm nie uda się uzyskać niestety bo niebezpiecznie blisko będę zbliżał się do zbrojenia ławy. Kanalizacja jest głęboko a do tego mam działkę w dołku i muszę zrobić wysoki fundament żeby zrównać się z drogą. Stąd te problemy.   rewizja w postaci studzienki kanalizacyjnej jest właśnie tym miejscem do którego muszę zrobić ten większy spadek i ona jest na mojej działce więc mam dostęp. Nie do końca w linii proste, myślę że 2 kolana 30 stopni będą potrzebne Jak zmienię trochę projekt wewnętrzny to uda mi się zwiększyć odległość do 9.5 metra Ewentualnie mogę jeszcze przesunąć o 1.5 metra rewizję i uzyskam między domem a rewizją 11 metrów 
    • [url=http://zmkshop.ru/uslugi/stroitelstvo-avtomoyki-i-stantsii-avtozapravki-azs/]завод металлоконструкций здания азс[/url]
    • Chcesz przez to powiedzieć, że bardziej poziomo, zapewne przez różnicę poziomów na działce, nie da się zrobić? Ten siedmiometrowy odcinek z domu do rewizji jest w linii prostej? Rewizja przy wyjściu z domu jest wykonana i dostępna? Dopuszczalny, ale według moich nauczycieli - nieco ryzykowny... Bardziej stałe "odpadki" nie są porywane cieczą, przyklejają się do dna rury, ciecze przepływają nad nimi... Na tych przyklejonych tworzą się zatory i korki... Dlatego pytam o rewizję, które pozwalają na udrażnianie kanalizacji...
    • Cześć,   chciałbym poradzić się w kwestii kanalizacji. Otóż mój problem wygląda tak, że pomiędzy domem a studzienką rewizyjną kanalizacji, którą mam na działce uda mi się maksymalnie uzyskać różnice wysokości 90 cm na 7 metrach odległości.  Daje to spadek rury na tym odcinku około 13%.    Reasumując, na domu spadek 2%, pomiędzy domem a studzienką (7 metrów) 13% i pomiędzy studzienką a główną nitką 4%   Ja wiem, że optymalny spadek to 2% natomiast interesuje mnie czy ktokolwiek był zmuszony użyć tak dużego spadku i u niego to funkcjonuje. Znalazłem kilka informacji, że dopuszczalny jest spadek 15%.   Pozdrawiam Mikołaj.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...