Skocz do zawartości

Jaki piec wybrać


Recommended Posts

Cytat

Ten cytat dużo wyjaśnia, przynajmniej ja teraz pojąłem dlaczego arturo pisze po nocach na forum icon_mrgreen.gif



Aż się boję napisać to, o czym myślę. icon_lol.gif

W każdym razie pali mnie ciekawość czy arturo72 ma okna czy witrynki i jak chce umyć, bo chyba myje, to dzwoni po sąsiada dźwigowego - jak w Alternatywy 4 ??


Link do komentarza
Cytat

Edit Redakcja: xxxxxx
Ja rozumiem, że przysłowia mądrością Narodu. Proszę jednak o - zaraz mi się znudzi powtarzanie


Dobrałem słowo na literę "d", które nie jest wulgaryzmem. W oryginale jest słowo zamienne na literę "k", ale ono już wulgaryzmem jest. icon_mrgreen.gif

Nie musimy chyba tutaj być purystami. Przecież to nie jest oficjalne forum gminnego gimnazjum. wink.gif

A co do wulgaryzmów jako takich. Czasami są one niezbędne, gdyż służą wyrażeniu emocji (zwłaszcza w słowie pisanym, gdzie nie można krzyknąć, a jedynie postawić znak graficzny "!"). Używane zbyt często tracą swą moc.
Ale od czasu do czasu, kiedy się człowiek zdenerwuje... Inaczej dociera do odbiorcy "Idź sobie stąd kolego!", a inaczej krótkie (sorki, stary wink.gif)
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

Dobrałem słowo na literę "d", które nie jest wulgaryzmem. W oryginale jest słowo zamienne na literę "k", ale ono już wulgaryzmem jest. icon_mrgreen.gif

Nie musimy chyba tutaj być purystami. Przecież to nie jest oficjalne forum gminnego gimnazjum. wink.gif

A co do wulgaryzmów jako takich. Czasami są one niezbędne, gdyż służą wyrażeniu emocji (zwłaszcza w słowie pisanym, gdzie nie można krzyknąć, a jedynie postawić znak graficzny "!"). Używane zbyt często tracą swą moc.
Ale od czasu do czasu, kiedy się człowiek zdenerwuje... Inaczej dociera do odbiorcy "Idź sobie stąd kolego!", a inaczej krótkie (sorki, stary wink.gif)
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif



Czy na tym forum jest za mało działów, w których można się wyżywać polonistycznie?.
Leszku4, Leszku4 - mi nic nie trzeba wyjaśniać, tylko innym, którzy czytają te posty pierwszy raz.

Wracamy do tematu
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

arturo72 a w tym swoim idealnym domu masz okna otwierane czy witrynowe ????


Oczywiście,że otwierane a czemu miałbym nie mieć ?
Jak nie ma upałów to w każdej chwili mogę usłyszeć śpiew ptaków.

Nie mam charakteru podobnego do Ciebie żeby za parę groszy zjadać spod siebie....
Koszt okien do całego domu z pakietem 3 szybowym i szybą 0,5 to 10tys.zł z montażem,19m2 przeszklen. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Oczywiście,że otwierane a czemu miałbym nie mieć ?
Jak nie ma upałów to w każdej chwili mogę usłyszeć śpiew ptaków.

Nie mam charakteru podobnego do Ciebie żeby za parę groszy zjadać spod siebie....
Koszt okien do całego domu z pakietem 3 szybowym i szybą 0,5 to 10tys.zł z montażem,19m2 przeszklen.



Ooooooooooo nie dość, że spec od ogrzewania to jeszcze psycholog. To chyba coś przestrzeliłeś z tymi oknami. Mój znajomy był na tyle konsekwentny, że wstawił wszędzie witrynowe. Bo skoro wentylacja mechaniczna to już na całego a tu się okazuje, że forumowy mądrala znowu mataczy. Tak coś liznąłeś tej wiedzy o energooszczędności ale widzę, że sam się uczysz.

A skoro się sam uczysz to jeszcze długa droga do nauczania innych i wytykania im głupoty przy każdej okazji.

W te twoje ceny i koszty za okna to nie wierzę bo już nie raz podawałeś różne kwoty ale to tyle warte co prognoza pogody na miesiąc do przodu.

No chyba, że okna też z Julki icon_lol.gif
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Ooooooooooo nie dość, że spec od ogrzewania to jeszcze psycholog. To chyba coś przestrzeliłeś z tymi oknami. Mój znajomy był na tyle konsekwentny, że wstawił wszędzie witrynowe. Bo skoro wentylacja mechaniczna to już na całego a tu się okazuje, że forumowy mądrala znowu mataczy. Tak coś liznąłeś tej wiedzy o energooszczędności ale widzę, że sam się uczysz.

A skoro się sam uczysz to jeszcze długa droga do nauczania innych i wytykania im głupoty przy każdej okazji.

W te twoje ceny i koszty za okna to nie wierzę bo już nie raz podawałeś różne kwoty ale to tyle warte co prognoza pogody na miesiąc do przodu.

No chyba, że okna też z Julki icon_lol.gif


Ale wentylacja mechaniczna nie ma NIC wspólnego z otwieranymi oknami ?
Kto Ci takich bredni naopowiadal ?
Kolejny mit i bajeczki a Wy się dziwcie że takie idiotyczne tezy należy prostować.
Link do komentarza
Cytat

Nie mam charakteru podobnego do Ciebie żeby za parę groszy zjadać spod siebie....



arturo72 - to, że tam na końcu nie ma słowa na G, to nie znaczy, że nie przesadzasz.
Padło pytanie ze strony nokia bez obrażania i padła Twoja odpowiedź.

Skoro na wiele pytań znasz odpowiedź, to chyba znasz też odpowiedź na moje pytanie, które brzmi:

Jak nagradzane są przejawy podobnych zachowań??
Potwierdź, że zrozumiałeś.

Ostrzeżenie padło.
Link do komentarza
Gość arturo72
Okna M&S tytanowetermo


Cytat

arturo72 - to, że tam na końcu nie ma słowa na G, to nie znaczy, że nie przesadzasz.
Padło pytanie ze strony nokia bez obrażania i padła Twoja odpowiedź.

Skoro na wiele pytań znasz odpowiedź, to chyba znasz też odpowiedź na moje pytanie, które brzmi:

Jak nagradzane są przejawy podobnych zachowań??
Potwierdź, że zrozumiałeś.

Ostrzeżenie padło.


Zrozumiamo
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

arturo72 - zakładam, że masz REKU a nie zwykłą WM. Bo skoro oszczędzasz to już na całego a nie na pół gwizdka. Widzę, że tu trzeba kawę na ławę.
Masz REKU czy zwykły WM??


Mam rekuperator ale to tylko i wyłącznie przy okazji poprawnej wentylacji a nie dla oszczędności.
I tak należy traktować wentylację mechaniczną bo rekuperacja z uwagi na niski koszt jednostki energii jaką posiadam przynosi bardzo małe oszczędności w wyniku odzysku ciepła.
Paniał ?
Nie sądzę icon_biggrin.gif

A poniżej oferta na okna i od tej ceny było -15% z uwagi na promocję zimową.

DSC01446.jpg

Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Mam rekuperator ale to tylko i wyłącznie przy okazji poprawnej wentylacji a nie dla oszczędności.
I tak należy traktować wentylację mechaniczną bo rekuperacja z uwagi na niski koszt jednostki energii jaką posiadam przynosi bardzo małe oszczędności w wyniku odzysku ciepła.
Paniał ?
Nie sądzę icon_biggrin.gif

A poniżej oferta na okna i od tej ceny było -15% z uwagi na promocję zimową.



No hahahahahha - ten rachunek to chyba za świąteczne zakupy - a gdzie tam jest słowo Okna???
Paniał?
Nie sądzę

PS. apropos teorii na temat rekuperacji. Kupiłeś bo nie pełni funkji rekuperacji ale za to dobrze wentyluje hahahahahaha
Nawet się wstydzę przyznać, że Paniał.

Z całą świadomością- nie Paniał

i do Ciebie
Paniał?, że ja nie Paniał. Edytowano przez nokia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

No hahahahahha - ten rachunek to chyba za świąteczne zakupy - a gdzie tam jest słowo Okna???
Paniał?
Nie sądzę

PS. apropos teorii na temat rekuperacji. Kupiłeś bo nie pełni funkji rekuperacji ale za to dobrze wentyluje hahahahahaha
Nawet się wstydzę przyznać, że Paniał.

Z całą świadomością- nie Paniał

i do Ciebie
Paniał?, że ja nie Paniał.


Dokładnie tak,grawitacja była od samego początku wyrzucona z projektu jako nie pełnosprawna wentylacja.
Miał być komfort i komfort przedkładam ponad wszystko.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

No hahahahahha - ten rachunek to chyba za świąteczne zakupy - a gdzie tam jest słowo Okna???
Paniał?
Nie sądzę

PS. apropos teorii na temat rekuperacji. Kupiłeś bo nie pełni funkji rekuperacji ale za to dobrze wentyluje hahahahahaha
Nawet się wstydzę przyznać, że Paniał.

Z całą świadomością- nie Paniał

i do Ciebie
Paniał?, że ja nie Paniał.




nokia - jest okna jest tam na dole strony tylko i tak nie wiadomo za ile okien i jakie.

EDIT Redakcja - już wiadomo za jakie okna.

Już bez zaczepek bo znowu ktoś się zagalopuje i będę musiał dotrzymać słowa. icon_evil.gif

O rekuperacji się nie wypowiadam. Poczekam na panel dyskusyjny.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

O rekuperacji się nie wypowiadam. Poczekam na panel dyskusyjny.


Straty energii na wentylację to 1500kWh czyli grzejąc i pokrywając tą stratę wychodzi 1500kWh*0,10zł(koszt kWh)=150zł,odzyskuje z tego powiedzmy 80% czyli 150zł-80%=120zł rocznie czyli jedno wielkie nic przy koszcie reku 4000zł.
Paniali ?
Link do komentarza
Cytat

O rekuperacji się nie wypowiadam. Poczekam na panel dyskusyjny.



Ma rację arturo - rekuperacja to tylko dodatek do wentylacji mechanicznej.
Dodatek, który w niektórych przypadkach, nieznacznie redukuje koszt ogrzewania pomieszczeń - mając na uwadze całoroczne (sumaryczne) zużycie prądu przez wentylatory.
Link do komentarza
Cytat

Ma rację arturo - rekuperacja to tylko dodatek do wentylacji mechanicznej.
Dodatek, który w niektórych przypadkach, nieznacznie redukuje koszt ogrzewania pomieszczeń - mając na uwadze całoroczne (sumaryczne) zużycie prądu przez wentylatory.



Dlatego producenci prześcigali się swego czasu w podawaniu wskaźników sprawności ale i tak skoro coś nie jest sprawne 100% to znaczy, że są pewne ograniczenia.

Może w dobie energooszczędności ktoś wymyśli inny sposób wymiany niż mijające się strumienie powietrza.
A może ktoś wpadnie na pomysł jak odzyskać trochę ciepła przy okazji zwykłej grawitacji. Albo chociaż - jak tyle nie tracić icon_cool.gif


Link do komentarza
Upraszczając:
- aby ogrzać 1m3 powietrza o 1 stopień, potrzeba około 0,3W
- w III strefie klimatycznej średnia temperatura powietrza (w okreie grzewczym) to +3 stopnie,
- w III strefie klimatycznej okres grzewczy wynosi około 4.600h
- do wyliczeń stosuje się zużycie nie mniejsze jak normowe (bo można porównać) z redukcją nocną (8 godz.) o 40%.

Ps. Nawet licząc wg. podanego linka, to przy Twoich "danych" wychodzi 2.600kWh icon_cool.gif
Link do komentarza
Cytat

W te twoje ceny i koszty za okna to nie wierzę bo już nie raz podawałeś różne kwoty ale to tyle warte co prognoza pogody na miesiąc do przodu.




Cytat

Okna M&S tytanowetermo


Znając rynek w tamtych czasach to sądzę, że grubo, gdubo zaniżyłeś cenę za te okna z M&S .

Co do tanich i dobrych okien to kolega w tym roku zamawiał z Drutex-u, pakiet trzy szybowy, profil jakiś tam thermo i rolety zewnętrzne do domku 110 m2 a zapłacił za całość wraz z montażem o ile dobrze pamiętam niecałe 20 tys (10 okien i jedno podwójne tarasowe).

Cytat

A poniżej oferta na okna i od tej ceny było -15% z uwagi na promocję zimową.


Rachunek chyba ze sklepu mięsnego.
arturo, nie jedna wycenę miałem na okna i to od różnych producentów i przedstawicieli i graficznie dużo nie różniły się od siebie, a na pewno nie wyglądały tak jak ten twój rachunek.

Komentarz co okien to widzę, że jest zbyteczny. Pisałem i odpowiadałem po kolei na posty dlatego wyszło jak wyszło.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Znając rynek w tamtych czasach to sądzę, że grubo, gdubo zaniżyłeś cenę za te okna z M&S .

Co do tanich i dobrych okien to kolega w tym roku zamawiał z Drutex-u, pakiet trzy szybowy, profil jakiś tam thermo i rolety zewnętrzne do domku 110 m2 a zapłacił za całość wraz z montażem o ile dobrze pamiętam niecałe 20 tys (10 okien i jedno podwójne tarasowe).


Rachunek chyba ze sklepu mięsnego.
arturo, nie jedna wycenę miałem na okna i to od różnych producentów i przedstawicieli i graficznie dużo nie różniły się od siebie, a na pewno nie wyglądały tak jak ten twój rachunek.

Komentarz co okien to widzę, że jest zbyteczny. Pisałem i odpowiadałem po kolei na posty dlatego wyszło jak wyszło.


icon_biggrin.gif
masakra icon_biggrin.gif
Poniżej dwie oferty z dwóch różnych firm ale też M&S ale wybacz,bo tylko jedna strona,żeby pokazać,że szata graficzna M&S jest identyczna.
Poniżej również wycena na identyczne technicznie okna z tym,że z firmy Eurocolor.
Szczena opadła ?
A może to jest tak jak z Waszymi pompami za 60tys.zł zamiast za 20tys.zl ? icon_biggrin.gif
A może trzeba potrafić szukać i negocjować a nie dać się strzyc ? icon_biggrin.gif
Nie chcę mi się szukać ale jak się uprzesz to pokażę jeszcze F.VAT icon_smile.gif


A i jeszcze jedno,domu jeszcze nie było a ja już okna miałem kupione,ba fundamenrow jeszcze nie bylo a ja juz zbieralem oferty na okna a i dachówkę też juz mialem.ja to jednak jestem niezły icon_biggrin.gif







.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
arturo, przecież napisałem że mój komentarz był zbyteczny. przyznałem się że odpisywałem po kolei jak czytałem zaległe posty, a jak już napisałem to dopiero zobaczyłem że wkleiłeś całość.
Co do kupowania z wyprzedzeniem gdy okazja cenowa na dany towar to większość inwestorów tak robi, między innymi i ja też tak czyniłem icon_smile.gif

A napisałem, że cena za M&S jest za tania bo ja tez miałem wycenę na te okna w 2010 i "zwyklaki" wyszły bardzo drogo, prawie tyle co Okna z Krakowa.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

A napisałem, że cena za M&S jest za tania bo ja tez miałem wycenę na te okna w 2010 i "zwyklaki" wyszły bardzo drogo, prawie tyle co Okna z Krakowa.


Spoko,wycenę z Oknoplastu miałem na 17tys.zł.
Link do komentarza
Cytat

Ma rację arturo - rekuperacja to tylko dodatek do wentylacji mechanicznej.
Dodatek, który w niektórych przypadkach, nieznacznie redukuje koszt ogrzewania pomieszczeń - mając na uwadze całoroczne (sumaryczne) zużycie prądu przez wentylatory.


Rysiu nieco zapętlił się w tych dywagacjach z Arturkiem, który najwyraźniej w tej dyskusji sprowadził go do swojego poziomu. icon_mrgreen.gif
Przecież nie chodzi o redukcję kosztów ogrzewania, a o większy komfort, polegający na możliwości sterowania siłą wentylacji i żeby przy tym tak nie pizgało z dworu zimą i nieco mniej grzało podczas upałów (jeszcze mniej będzie grzało, jeśli dołożymy GWC), no nie? icon_biggrin.gif

Wygoda kosztuje. Dlatego jedni siedzą w fotelach, a inni na taborecie, a jeszcze inni wygodnisie mają takie fotele, co same jeżdżą i wjeżdżają w nich do sklepów czy barów. icon_cool.gif wink.gif icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Rysiu nieco zapętlił się w tych dywagacjach z Arturkiem, który najwyraźniej w tej dyskusji sprowadził go do swojego poziomu. icon_mrgreen.gif
Przecież nie chodzi o redukcję kosztów ogrzewania, a o większy komfort, polegający na możliwości sterowania siłą wentylacji i żeby przy tym tak nie pizgało z dworu zimą i nieco mniej grzało podczas upałów (jeszcze mniej będzie grzało, jeśli dołożymy GWC), no nie? icon_biggrin.gif

Wygoda kosztuje. Dlatego jedni siedzą w fotelach, a inni na taborecie, a jeszcze inni wygodnisie mają takie fotele, co same jeżdżą i wjeżdżają w nich do sklepów czy barów. icon_cool.gif wink.gif icon_mrgreen.gif


No to są właśnie zalety wentylacji mechanicznej i na tym to polega.
Link do komentarza
Cytat

Rysiu nieco zapętlił się w tych dywagacjach z Arturkiem, który najwyraźniej w tej dyskusji sprowadził go do swojego poziomu. icon_mrgreen.gif




Raczej odpowiedziałem na:

Cytat

O rekuperacji się nie wypowiadam. Poczekam na panel dyskusyjny.



w nawiązaniu do:

Cytat

Cytat


Mam rekuperator ale to tylko i wyłącznie przy okazji poprawnej wentylacji a nie dla oszczędności.
I tak należy traktować wentylację mechaniczną bo rekuperacja z uwagi na niski koszt jednostki energii jaką posiadam przynosi bardzo małe oszczędności w wyniku odzysku ciepła.




PS. apropos teorii na temat rekuperacji. Kupiłeś bo nie pełni funkji rekuperacji ale za to dobrze wentyluje hahahahahaha



icon_cool.gif
Link do komentarza
Cytat

Może w końcu wrócimy do tematu "kocioł na paliwo stałe" i nie tylko w ujęciu, że to głupota.



Witam!
Chętnie wrócę do tematu kotłów na paliwo stałe, ponieważ akurat mamy w ofercie nowy kocioł na pellet!
Automatyczny kocioł Easypell to tanie, niezawodne i efektywne rozwiązanie.
Zapłon, odpopielanie tacy palnika oraz transport pelletu drzewnego są automatyczne. Elektroniczny regulator kotła z ergonomicznym programowaniem pozwala łatwo uzyskać pożądą temperaturę ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.
Kompaktowe wymiary sprawiają, że na instalację wystarczy mniej niż 1 m? powierzchni użytkowej, a w tym zawarty jest
automatyczny pojemnik do przechowywania pelletu.
Pellet, jako paliwo, podawany jest od dołu (podsuwowo) na tacę palnika, przez napędzany silnikiem elektrycznym podajnik ślimakowy. Na tacy palnika następuje spalanie pierwotne.
Powstaje przy tym palny gaz, którynastępnie zostaje wymieszany z tlenem w po- łożonej powyżej tacy rurze ze stali nierdzewnej.
Mieszanina gazu spala się w temperaturze ok. 800°C. Gorące spaliny przepływają następnie przez wymiennik ciepła. Część spalin jest następnie zawracana do procesu spalania, a reszta jest odprowadzana przez dmuchawę do komina.
Wszystkie informacje: TUTAJ

Pozdrawiam! Edytowano przez Eksperci Viessmann (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Z podobnego rozwiązania korzystano w okresie międzywojennym. Na tej zasadzie działały silniki do cieżarówek.
Swojego czasu oglądałem takie piece/kotły w ofercie nielicznych firm z branży grzewczej.
Po Państwa ofercie widać, że potrzeby rynku nie pozwalają na rezygnację z tego specyficznego sektora branży grzewczej.
Każda szanująca się firma powinna mieć takie alternatywne źródło ciepła w swojej ofercie

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...