Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

dziwne wykwity na kostce brukowej


Recommended Posts

Gość Razmes
Cytat

W 2015 roku zdecydowaliśmy się na położenie kostki wokół domu. Po zimie, kostka bardzo się zmieniła, zwłaszcza otaczające ją obrzeże - krawężniki. Straciły kolor i pojawiły się białe wykwity, wygląda to nieestetycznie i nie wiemy jak sobie z tym poradzić.Chyba wszyscy producenci kostki w opisie zastrzegają przed wapiennymi wykwitami. U mnie znikły po dwóch latach i dwóch myciach kostki icon_smile.gif
Link to postu
Wykwity solne na kostce i palisadzie są naturalny zjawiskiem związanym z pociąganiem kapilarnym wody z podłoża. Woda odparowuje na powierzchni, a zawarte w niej sole pozostawiają osad. Nalot ten łatwo się zmywa, ale zależnie od rodzaju podłoża może pojawiać się przez wiele lat. W pewnym stopniu zjawisku temu zapobiega impregnacja nawierzchni.
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

W 2015 roku zdecydowaliśmy się na położenie kostki wokół domu. Po zimie, kostka bardzo się zmieniła, zwłaszcza otaczające ją obrzeże - krawężniki. Straciły kolor i pojawiły się białe wykwity, wygląda to nieestetycznie i nie wiemy jak sobie z tym poradzić.Proponuję zastosowanie naszego systemu do kostki brukowej ,w skład którego wchodzą 4 produkty:
SARSIL CZYŚCIK bruk, klinkier, kamień - do usuwania białych nalotów (wykwity wapienne)
SARSIL CZYŚCIK - do usuwania innych zabrudzeń
SARSIL bruk - impregnat silikonowy do zabezpieczania kostki przed wodą ( dodatkowo ożywia kolor, tzw " efekt mokrej kostki")
SARSIL BRUK-PREMIUM - impregnat do zabezpieczania przed wodą oraz olejami ( ożywia kolor kostki, tzw " efekt mokrej kostki")

więcej informacji uzyska Pan na naszej stronie www.silikonypolskie.pl lub tel: 17 24 07 924
Link to postu
  • 3 tygodnie temu...
Wykwity same powinny zniknąć po jakimś czasie, niestety ten czas jest długi i go raczej nie przyspieszymy. Impregnacja powinna pomóc zabezpieczyć kostkę przed powstaniem nowych wykwitów, najlepiej zresztą jak kostka jest impregnowana w procesie jej produkcji, robi tak np. Bruk Bet ze swoją powłoką Perlon, jednak jest ona stosowana oczywiście w tych droższych wzorach. Niemniej brukarze często też sami po położeniu i odkurzeniu kostki ją impregnują.
Link to postu
Cytat

Wykwity same powinny zniknąć po jakimś czasie, niestety ten czas jest długi i go raczej nie przyspieszymy. Impregnacja powinna pomóc zabezpieczyć kostkę przed powstaniem nowych wykwitów, najlepiej zresztą jak kostka jest impregnowana w procesie jej produkcji, robi tak np. Bruk Bet ze swoją powłoką Perlon, jednak jest ona stosowana oczywiście w tych droższych wzorach. Niemniej brukarze często też sami po położeniu i odkurzeniu kostki ją impregnują.Brukarze ją impregnują o ile inwestor zapłaci icon_cool.gif

Załóżmy, że użyjemy preparatu Hydro-stop - wg zaleceń Bruk Bet. Zużycie wg instrukcji wynosi 0,1-0,3 kg/m2 czyli z pojemnika 5 l, który kosztuje około 300 PLN zaimpregnujemy 30-20 m2. Oczywiście orientacyjnie.

No powiedzmy, ze Inwestor dostanie impregnację w gratisie icon_cool.gif
  • Lubię to 1
Link to postu
  • 2 tygodnie temu...
Niemniej ja należę do osób, które chcą utrzymać czy to dom, czy to wnętrze, roślinność w stanie jak najdoskonalszym i chciałbym zabezpieczyć również kostkę przed wystąpieniem wykwitów, więc jeśli są dostępne jakieś gotowe rozwiązania do zatrzymania wapnia to jestem jak najbardziej za.
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...