Skocz do zawartości

Działka na szerokiej (ale płytkiej) działce


misiekgr

Recommended Posts

Witam,
Mam zapytanie o doświadczenia/wiedzę forumowiczów na temat poniższego dylematu.

Mam możliwość zakupu działki o wymiarach 38m szerokości (od strony drogi) i 28,5m głębokości. Trochę zastanawiam się nad tymi proporcjami. Wychodzi że byłoby trochę mało miejsca z tyłu domu natomiast całkiem sporo z boku. Jak to się sprawdza w codziennym użytkowaniu? Czy zdecydowalibyście się na taką działkę?

Temat dodatkowy to usytuowanie względem słońca: wejście na posesję od strony zachodniej, co będzie oznaczać lokalizację krótszego boku domu z salonem od strony południowej. Co o tym myślicie?
Link do komentarza
Gość arturo72
Jeśli miejsce odpowiada to lykaj. Jest dużo możliwości na fajne zagospodarowania takiej działaczki bo projektów jest z kilka tysięcy różnorodnych. Możesz np.zrobić taras na roku domu z większą częścią tarasu z boku.
Ja mam działkę szer.22 a dł 30 i taras z tyłu domu a mam parterowke o dużej pow.zabudowy i miejsca z tyłu domu jest więcej niż wystarczająco.
Link do komentarza
ja mam działkę szeroką 40m, głęboką na 29,5m i wad nie widzę, prywatność osiągnąłem żywopłotem wysokim już prawie na 2m, ogród mam z boku domu, taras rogowy, trochę do przodu, reszta na ogród.
Jak Ci pasuje to kupuj, jak dobrze przemyślisz projekt domu i zagospodarowanie terenu to "będzie Pan zadowolony" icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam ponownie,
Jako że właściciel działki jednak zdecydował sie na sprzedaż, to szukam odpowiedzi na inne dręczące mnie myśli.
Czy ustawienie kalenicy w osi mniej więcej północ-południe (jak na załączonym obrazku) i drogą od zachodu jest dobrym rozwiązaniem?
Napewno odpadaja solary. Dodatkowo boję się kuchni od strony zachodniej (żeby za mocno latem nie grzało) ale innego rozwiązania nie widzę. Wstępnie brany pod uwagę projekt to "dom w jabłonkach G2" z Archonu.
Prosiłbym o jakieś porady w temacie.
Pozdrawiam.

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...