Skocz do zawartości

Od czego zacząć malowanie ścian i jak pozbyć się purchli?


Recommended Posts

Planuję odświeżyć pokoje. Chcę to zrobić we własnym zakresie. Do pomalowania są zarówno sufity, jak i ściany. Część ścian jest w bardzo dobrym stanie. Jednak są miejsca, w których porobiły się purchle. Od czego zacząć malowanie ścian i jak pozbyć się purchli?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/sciany-wewnetrzne/porady/19486-od-czego-zaczac-malowanie-scian-i-jak-pozbyc-sie-purchli

Link do komentarza
Gość piotr
czytam sobie ten artykuł iszlag mnie bierze ze oto fachowiec podpowiada dlaczego wychodza purchle ale nic nie mówi co zrobic jak juz wyszły.ja nie jestem ekspertem ale napewno praktykiem i powiem co zrobic gdy w czasie malowania wyszly te purchle. ...po prostu malowac dalej bo purchle wielkosci mniej wiecej 2-3cm powierzchni wciagna sie same.nalezy pamietac wzrokowo gdzie one były i na drugi dzien gdy pozostały widoczne nadal,niestety to miejsce nalezy delikatnie wyciac nozykiem -ponownie podszpachlowac i zostawic do całkowitego wyscgniecia i zamalowac albo tylko to miejsce albo niestety cała sciane.nie sluchajcie bzdurek o wilgotnosci itd.po prostu podspodem byl pył a karygodnym jest gruntowqanie wałkiem.gruntujac sciane wałkiem tylko przyklejacie pozostały pył na scianie.A jak ktos nie wierzy to niech spróbuje zagruntowac pokój pedzlem to zobaczy ile jeszcze tego "mułku"zostanie na dnie wiaderka.To wswzystko co opisuje tyczy sie małych powierzchni typu pokoje -mieswzkania prywatne no bo na duzych halach odpyla sie po prostu sprezaka albo wogóle.takie sa fakty moi panstwo.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...