Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Teściowie zastanawiają się nad zadaszeniem tarasu przyległego do domu. Gdzieś oglądali taką konstrukcję z drewna pokrytego poliwęglanem. Zadaszenie było przydymione, ale całkowicie nie odcinało światła. Wiata wygląda podobnie jak to:

Zastanawiam się czy taki poliwęglan lity nie spowoduje, że latem pod spodem będzie gorąco. Wydaje mi się, że nie, bo przecież boki są otwarte i jest przewiew. Przydymienie na pewno zmniejszy ilość wpadającego światła i raczej powinno obniżyć nagrzewanie się powierzchni z tego powodu. Najważniejsze, że będzie chronić przed deszczem i innymi mniej korzystnymi warunkami atmosferycznymi.
Produkt który znalazłem (http://ogrodolandia.pl/dach-nad-tarasem-pola2) jest trochę mniejszy niż taras, ale to raczej nie problem. I tak zadaszenie jest na obszarze 562 x 340 cm, więc wydaje mi się całkiem sporo.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poliweglan to ogólnie dobry pomysł. Takie zadaszenia sa popularne bo są lekkie, wytrzymale itp. Ale uwazaj bo wadą poliwęglanu jest nieduża odporność na promienie UV (niektórzy malują go farbą akrylową). Po za tym na tarasie rzeczywiście może być gorąco w upalne dni. Ale jeśli jest przewiew z obu stron, to może nie będzie problemu.

trzeba tez patrzec na wzgledy wizualne - i daszek dobrac tak, zeby pasowal do budynku/ tarasu / elementów w ogrodzie itp. Inaczej będzie wyglądał jak doklejony, obcy element.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok temu...
  • 8 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...