Skocz do zawartości

Pożyczanie pieniędzy


Recommended Posts

Gość stach
Cytat

Czy kiedyś pożyczaliście pieniądze w banku lub firmach oferujących szybką pożyczkę??



Pewnie znakomita większość tu piszących i czytających brała kredyty np. na budowę, czy to finansujących całość budowy, czy też ją dofinansowując, jeśli mieli mniejszy, czy większy wkład własny...
Ale pewnie wszyscy - tak oceniam, przynajmniej tych najaktywniejszych - mijają szerokim łukiem te "firmy" oferujące szybkie pożyczki, żeby szybko się nie pogrążyć, bo nie słyszałem nigdzie o takim skuszonym szybką pożyczką, który był tak zadowolony, jak ci pokazani na reklamach TV ...
Link do komentarza
Pożyczki gotówkowe tzw. chwilówki, przeznaczone są przede wszystkim dla klientów, którzy chcą otrzymać pieniądze w jak najkrótszym czasie, przy spełnieniu minimum formalności. Zwykle wygląda to tak, że im więcej formalności się pomija tym koszty pożyczki są wyższe, a instytucje udzielające pożyczek bardziej egzotyczne. W niektórych z nich procedura udzielania pożyczek może trwać nawet kilkanaście minut i pieniądze mogą znaleźć się na koncie (w kieszeni) pożyczkobiorcy w krótkim czasie. Klient musi tylko zaakceptować wyższe (?) oprocentowanie rzeczywiste zaciąganego zobowiązania.

Cytat

Ale pewnie wszyscy - tak oceniam, przynajmniej tych najaktywniejszych - mijają szerokim łukiem te "firmy" oferujące szybkie pożyczki, żeby szybko się nie pogrążyć, bo nie słyszałem nigdzie o takim skuszonym szybką pożyczką, który był tak zadowolony, jak ci pokazani na reklamach TV



Zastanów się czy jesteś aż tak zdesperowany żeby rezygnować usług sprawdzonych instytucji? Taniej wyszło by skorzystanie w banku z karty kredytowej lub zwiększenie debetu na koncie.

Jeśli musi to być pożyczka, to wydaje mi się, że lepiej złożyć wniosek plus te parę dokumentów i wyliczyć swoją zdolność kredytową żeby jednak dopasować pożyczkę (kredyt) do swoich możliwości.



Link do komentarza
Gość mhtyl
Tylko biorąc tzw chwilówki spłaca się je co tydzień (przeważnie), a teraz pytanie. Jeżeli ktoś nie ma pieniędzy a bierze chwilówkę to w jaki sposób co tydzień weźmie pieniążki na spłatę kredytu? przecież wypłata jest przeważnie raz na miesiąc.
Link do komentarza
Cytat

Tylko biorąc tzw chwilówki spłaca się je co tydzień (przeważnie)



Tylko w Providencie. Jest angielski, tam płacili (płacą) tygodniówki dlatego przeniesiono standardy do nas


Cytat

a teraz pytanie. Jeżeli ktoś nie ma pieniędzy a bierze chwilówkę to w jaki sposób co tydzień weźmie pieniążki na spłatę kredytu? przecież wypłata jest przeważnie raz na miesiąc.



dzielisz te miesięczne uposażenie na 4 raty tygodniowe, chowasz pod pościelą i co tydzień w trakcie wizyty pobierającego ratę - wyciągasz tygodniową kupeczkę, jakkolwiek slowo "kupeczka" brzmi icon_smile.gif

Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
54 minuty temu, Daniel34 napisał:

niektórzy nie mają do końca świadomości z czym się wiąże się zaciąganie chwilówek

Powiedziałbym, że TYLKO NIELICZNI MAJĄ ŚWIADOMOŚĆ...

 

i ci nie biorą chwilówek...

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesiące temu...
15 godzin temu, teser napisał:

Pożyczki nie są złe jeśli pożycza się z głową. W banku Raiffeisen można dostać pożyczkę nieoprocentowaną i spłacać przez 24 miesiące. Pożyczając 4tys oddaje się 4120 i to wszystko.

Szachrajstwo i lichwa i nic więcej,nie będziemy Niemcom kabzy nabijać.

Jakie brednie, piszesz że można dostać pożyczkę nieoprocentowaną a po chwili skąd wzięło się 4120 zł przy pożyczce 4000 zł.

Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 minutę temu, retrofood napisał:

No jak, mam ci pożyczać za darmo? na dwa lata? Oprocentowania nie bedzie ale musisz dać mi zarobić, nie? Chyba się należy. :icon_biggrin:

Dlatego napisałem,że to szachrajstwo i lichwa. Jeżeli mówię, że za darmo to  znaczy za darmo, ale nie ma co się dziwić, Niemcy nie znają dobrze polskiego języka  :)

I po co mydlić ludziom oczęta? niech piszą uczciwie a nie robią z Nas idiotów.

Link do komentarza

Nie wierzę w cuda choć nieraz się zdarzają :) Chodzi mi o to że nie lubię jak ktoś robi ze mnie idiotę. Jeżeli pisze facet, że pożyczka bez oprocentowania to biorąc 1000 zł oddaje 1000 zł, chyba proste.

 Nieraz można było trafić na promocje biorąc coś na raty i piszą że raty zero procent. brałem tak niegdyś pilarkę Husqvarnę i tak było, kosztowała 899 zł i tyleż samo w ratach dałem, nic więcej nic mniej. I to nie sponsorował sklep mam na myśli 0 odsetek na raty)  tylko jakiś tam bank.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...