Skocz do zawartości

Historia edycji

D.Ruda VisBud Projekt

D.Ruda VisBud Projekt

Jeśli mogę coś doradzić. To tak!

Po pierwsze nie polecam stosować papy pod legary tarasu z tego względu że legary od ciężaru z czasem przetną papę.

Jeśli masz zamiar stosować hydroizolacje w postaci masy to dobrze było by wtopić w tą masę siatkę (np. elewacyjną ) jako zbrojenie które ciągli nam  hydroizolację i zabezpieczy przed ścinaniem od legarów.

 

Pytanie czy to jest balkon czy taras ( nad ogrzewanym pomieszczeniem) ? Jeśli jest to taras warto zwrócić uwagę wtedy na paro przepuszczalność hydroizolacji (tzw. opór dyfuzyjny). żeby po paru latach użytkowania nie okazało się że pod tarasem mamy grzyba którego nie jesteśmy wstanie usunąć.  Co w takim przypadku dyskwalifikuje wszystkie hydroizolacje bitumiczne, i pozostają mineralne.  Ja Ci mogę polecić IMBERAL RSB. nie jest najtańsza ale jest na pewno bardzo dobra.

 

Jeśli chodzi o obróbki blacharskie to należy je wykonać przed warstwą hydroizolacji tak aby warstwa hydrizolacji wchodziła na obróbkę i uszczelniała ewentualne przebicia od kołków montażowych.

D.Ruda VisBud Projekt

D.Ruda VisBud Projekt

Jeśli mogę coś doradzić. To tak!

Po pierwsze nie polecam stosować papy pod legary tarasu z tego względu że legary od ciężaru z czasem przetną papę.

Jeśli masz zamiar stosować hydroizolacje w postaci masy to dobrze było by wtopić w tą masę siatkę (np. elewacyjną ) jako zbrojenie które ciągli nam  hydroizolację i zabezpieczy przed ścinaniem od legarów.

 

Pytanie czy to jest balkon czy taras ( nad ogrzewanym pomieszczeniem) ? Jeśli jest to taras warto zwrócić uwagę wtedy na paro przepuszczalność hydroizolacji (tzw. opór dyfuzyjny).  Co w takim przypadku dyskwalifikuje wszystkie hydroizolacje bitumiczne, i pozostają mineralne.  Ja Ci mogę polecić IMBERAL RSB. nie jest najtańsza ale jest na pewno bardzo dobra.

 

Jeśli chodzi o obróbki blacharskie to należy je wykonać przed warstwą hydroizolacji tak aby warstwa hydrizolacji wchodziła na obróbkę i uszczelniała ewentualne przebicia od kołków montażowych.

×
×
  • Utwórz nowe...