Skocz do zawartości

Historia edycji

bobiczek

bobiczek

To będzie dobry tematycznie wątek , bez potrzeby zakładania nowego.

No to zacznę może od wątpliwości.
Będę remontował taras (rozleciał się - "fahofce" robili)
Postanowiłem skuć stare kafle i wszystko aż do "skóry" jak tylko się da.
następnie chciałem to wyrównać czymś co solidnie szczepi się z naprawianym betonem (Atlas Betoner? Repadur z Sopro? No jakaś dobra, sprawdzona zaprawa naprawcza. Nie mam na razie pojęcia która.
Później wymyśliłem ochronę przed wilgocią w formie masy i na to podesty tarasowe.
Tutaj zaczynają się wątpliwości.
Czy mogę bezpośrednio na tej izolacji położyć te podesty. Nie zniszczą podkładami drewnianymi tej izolacji?
A może lepiej papa termozgrzewalna zamiast tej masy izolacyjnej?
Ale jak dam papę, to zakładki spowodują nierówności na powierzchni, a tym samym nierówne ułożenie podestów.
Myślałem aby je na zimę zbierać i chować pod dachem. Tyle że z dachu zawsze zimą zwala się duża masa śniegu. Obawiam się czy nie naruszy papy ale izolacji pozostawionej na wierzchu również.
Nie będzie takiej głębokości aby zaizolowaną powierzchnię przykryć kolejną warstwą wylewki.
Zastanawiam się również w jaki sposób ułożyć obróbki z blachy na końcach tarasu. Nie będzie ich czym docisnąć. Mam je jakoś kleić do tej górnej warstwy?
Wątpliwości dużo, a nie chcę tego ponownie naprawiać za szybko.

 

podesty kupiłem takie 40x40 (okazyjnie) :)

Podobne jak te

podest-ogrodowy-prosty.jpg

bobiczek

bobiczek

To będzie dobry tematycznie wątek , bez potrzeby zakładania nowego.

No to zacznę może od wątpliwości.
Będę remontował taras (rozleciał się - "fahofce" robili)
Postanowiłem skuć stare kafle i wszystko aż do "skóry" jak tylko się da.
następnie chciałem to wyrównać czymś co solidnie szczepi się z naprawianym betonem (Atlas Betoner? Repadur z Sopro? No jakaś dobra, sprawdzona zaprawa naprawcza. Nie mam na razie pojęcia która.
Później wymyśliłem ochronę przed wilgocią w formie masy i na to podesty tarasowe.
Tutaj zaczynają się wątpliwości.
Czy mogę bezpośrednio na tej izolacji położyć te podesty. Nie zniszczą podkładami drewnianymi tej izolacji?
A może lepiej papa termozgrzewalna zamiast tej masy izolacyjnej?
Ale jak dam papę, to zakładki spowodują nierówności na powierzchni, a tym samym nierówne ułożenie podestów.
Myślałem aby je na zimę zbierać i chować pod dachem. Tyle że z dachu zawsze zimą zwala się duża masa śniegu. Obawiam się czy nie naruszy papy ale izolacji pozostawionej na wierzchu również.
Nie będzie takiej głębokości aby zaizolowaną powierzchnię przykryć kolejną warstwą wylewki.
Zastanawiam się również w jaki sposób ułożyć obróbki z blachy na końcach tarasu. Nie będzie ich czym docisnąć. Mam je jakoś kleić do tej górnej warstwy?
Wątpliwości dużo, a nie chcę tego ponownie naprawiać za szybko.

×
×
  • Utwórz nowe...