Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich,
nie jestem pewien czy dobrze trafiłem, bo strona mówi o domach, a ja tu o bloku, jesli się myle prosze o usunięcie tematu.

W przyszlym tygodniu spotykam się ze wspolnotą i ma być poruszony temat wymiany całego c.o.
Chciałem poradzić się was, odnośnie wlasnie c.o.

Na jakiej podstawie "trzeba" wymieniać? Są jakieś akty, że np. po 30 latach należy natychmiastowo wymienić całą instalacje c.o.?
Szukałem z ciekawości ile może takie coś kosztowac +/- , domyślam się, że nie otrzymam odpowiedzi bez wstępnych pomiarów, ale czy da się w dużym przyblizeniu określić cenę np za wymianę w 1 mieszkaniu?
Chciałem również dać w wątpliwość konieczność tej wymiany, bo -jak narazie- nic złego się z kaloryferami nie dzieje, grzeją jak powinny, i nie wiem, czy po prostu nie chcą wymienić "ze wzgledów estetycznych"
Moim zdaniem te stare całkiem nieźle funkcjonują, a podejrzewam, ze wymiana w kilkunastu meiszkaniach to koszt na pewno kilkanaście tyś złotych.

Nie wiem co jeszcze powinienem tu napisać, aby ułatwić mi odpowiedź ogrzewanie jest miejskie. Jeśli czegoś nei napisalem dajcie prosze znać,

będę wdziecznyn za wszelkie sugestie/pomoce

Link do komentarza
Gość stach
Nie szukaj aktów prawnych, tu bardziej chyba chodzi o stan techniczny instalacji w bloku. Być może u Ciebie, u najbliższych sąsiadów jest wszystko OK, a w piwnicach, czy też inne piony są przerdzewiałe i wymagają napraw. Instalacja w tym wieku, robiona w latach dziewięćdziesiątych może być już w dość wysłużonym stanie i kolejne naprawy nie poprawią znacząco tego stanu - tak pewnie stwierdzili jacyś audytorzy i zalecili dla bezpieczeństwa wymianę tej instalacji.
Sam piszesz, że NA RAZIE nic złego się nie dzieje...

Nie podejrzewam, żeby wspólnota ot tak, ze względów estetycznych zechce wydać taką kasę.
Aktualnie jestem członkiem rady nadzorczej niewielkiej spółdzielni mieszkaniowej, wiem jak wygląda decydowanie na co wydać pieniądze zebrane w funduszu remontowym - wymiana starych drzwi, reanimacja placu zabaw, itd, itp - a zapasy kasy wyszły na ocieplenie bloku ...

Ale faktycznie, tak jak pisze BIGL, idź na to spotkanie, wysłuchaj argumentów, bądź dociekliwy, zadaj parę pytań o stan techniczny, dotychczasowe remonty, stan kasy wspólnoty...

Daj znać, jak wyglądało spotkanie i jakie są plany
Link do komentarza
Cytat

Nie szukaj aktów prawnych, tu bardziej chyba chodzi o stan techniczny instalacji w bloku. Być może u Ciebie, u najbliższych sąsiadów jest wszystko OK, a w piwnicach, czy też inne piony są przerdzewiałe i wymagają napraw. Instalacja w tym wieku, robiona w latach dziewięćdziesiątych może być już w dość wysłużonym stanie i kolejne naprawy nie poprawią znacząco tego stanu - tak pewnie stwierdzili jacyś audytorzy i zalecili dla bezpieczeństwa wymianę tej instalacji.
Sam piszesz, że NA RAZIE nic złego się nie dzieje...

Nie podejrzewam, żeby wspólnota ot tak, ze względów estetycznych zechce wydać taką kasę.
Aktualnie jestem członkiem rady nadzorczej niewielkiej spółdzielni mieszkaniowej, wiem jak wygląda decydowanie na co wydać pieniądze zebrane w funduszu remontowym - wymiana starych drzwi, reanimacja placu zabaw, itd, itp - a zapasy kasy wyszły na ocieplenie bloku ...

Ale faktycznie, tak jak pisze BIGL, idź na to spotkanie, wysłuchaj argumentów, bądź dociekliwy, zadaj parę pytań o stan techniczny, dotychczasowe remonty, stan kasy wspólnoty...

Daj znać, jak wyglądało spotkanie i jakie są plany



Fakt, nie pomyślałem o piwnicy. Te pytania mi sie przydadzą, bo tak naprawde nie wiedziałem nawet o co pytać. Strzelam, że audotorzy to bylo na zasadzie znajomy-znajomego, niestety tak wygląda u mnie ta spółdzielnia, dlatego wypytam szczegółowo icon_smile.gif Mógłbyś mi jeszcze podać o co dokładnie pytać w takiej sytuacji? Nie bardzo wiem jak sprecyzować pytania odnośnie CO.
Na pewno zadam te o stanie i dotychczasowych remontach... icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...