Skocz do zawartości

Recommended Posts

Razem z mężem mamy problem, a właściwie dylemat. Jesteśmy w trakcie remontu kuchni. Zdecydowaliśmy się na zakup nowego okapu, który wpasuje się do czarno-białego, nowoczesnego designu. Płytę indukcyjną umieściliśmy na wyspie i nie jesteśmy przekonani, czy wybrać okap wyspowy, czy sufitowy. Ja wolałabym ten drugi, mąż pierwszy. Uparł się, bo są trochę tańsze, ale ja wolałabym coś, co nie zagraci koncepcji i będzie ładnie wkomponowane.

Pytanie do tych, którzy mają. Co polecicie? Jakie są najbardziej rażące różnice? Czy warto dać więcej i kupić sufitowy? Pare produktów wpadło mi w oko, te akurat z firmy Nortberg, bo tam, z tego co przepatrzyłam, jest chyba największy wybór tych z górnej półki. Chcialabym ten pierwszy, ten drugi to moim zdaniem najlepszy z wyspowych.





http://www.nortberg.pl/o,334,viano.html
http://www.nortberg.pl/o,308,venis_white.html

Nie wiem... może rzucicie okiem na parametry, jakieś dodatkowe opcje? Ja się na tym nie znam, ale z tego, co wywnioskowałam, to ten sufitowy będzie chodził ciszej, no i rzecz jasna zajmował mniej miejsca, na czym mnie zależy najbardziej.

(Błagam, przekonajcie uparciucha, że warto kupić ten sufitowy, bo mnie brak argumentów. icon_evil.gif icon_biggrin.gif )
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
a mężul jest techniczny choć trochę?

Też podobają mi się okapy sufitowe, ale ich cena bardzo mi się nie podoba. Za to techniczny mąż + silnik + stal szczotkowana + reszta akcesoriów = okap sufitowy za 30% ceny.

W tych okapach płacisz tylko za design, bo żadnych super nowoczesnych rozwiązań nie posiadają.

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
haha, niedawno przechodzilam przez to samo, ale dal sie przekonac. ;) Jak najbardziej polecam okap sufitowy. Ja osobiście mam okap jakiejś włoskiej firmy chyba Faber wygląda naprawdę ładnie ale dużo więcej zapłaciliśmy niż ten nad którym się zastanawiasz. Gdybym wiedziała wcześniej to też bym sobie go wzieła bo wygląda super no i jest tańszy prawie 2 tyś zł. Tak czy owak polecam sufitowy model.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Nie wyobrazam sobie funkcjonowania kuchni bez okapu. Szczególnie jeśli sporo się gotuje. Wybraliśmy dla swojej kuchni taki nowoczesny sprzęt AEG



Kupiliśmy w sklepie rtv Euro agd. Wzięliśmy go na raty . OBecnie spokojnie sobie spłącamy. W sklepie jest ten komfort,że mozna sobie każdy sprzęt zamówić do sklepu przed zakupem. Dzięki temu można zobaczyć czy nam pasuje czynie. Brać czy nie.
Link do komentarza
Pierwszy raz slysze o takiej marce jak AEG. Brzmi raczej jak nazwa firmy ubezpieczeniowej, a nie okapow. icon_biggrin.gif Ale spoko, ze da sie zamowic przed kupieniem.

Tak swoja droga.... chcialam podziekowac, bo udalo mi sie namowic małżonka na sufitowy z Nortberga icon_biggrin.gif dopielam swego i super. wyglada rewelacyjnie, jak lustro na suficie icon_smile.gif nic nie zwisa z gory na zadnych linkach, wszystko wbudowane w sufit, fajnie oswietlone. robi wrazenie w dzien, w nocy. no i jest nawet funkcjonalny (z tego, co mowi mąż), bo mnie interesowaly glownie walory estetyczne icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Pierwszy raz slysze o takiej marce jak AEG. Brzmi raczej jak nazwa firmy ubezpieczeniowej, a nie okapow. icon_biggrin.gif Ale spoko, ze da sie zamowic przed kupieniem.



Jak to Mariolka. Nie zna marki, która jest własnością koncernu Daimler-Benz AG, ale się nie dziwię. Zapewniam jednak, że istnieje, mam pralkę AEG, świetną zresztą.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Okapy bardzo ciekawe. Na początku zastanawialiśmy się nad takim ozdobnym ale potem wszystko sobie przekalkulowaliśmy i doszliśmy do wniosku,ze nie bedziemy kupowali okapu w cenie 1/3 mebli kuchennych ;)

Zdecydowaliśmy sie na sprzęt marki Candy;


Nowoczesny okap. W rzeczywistości ma trochę inny kolor inox ale dobrze się prezentuje przy nowoczesnych meblach. Nie mam zastrzeżeń, dobrze pochłania zapachy.

Nie polecam natomiast samego pochłaniacza. Mielismy kiedyś i nie sprawdzał się tak dobrze jak okap.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość mhtyl
Cytat

Nie w każdym domu/mieszkaniu można zastosować okap wyciągowy mechaniczny - w zasadzie przy wentylacji grawitacyjnej jest on zabroniony.


Chyba przy gazie jest zakaz stosowania okapów/wyciągów/wentylatorów mechanicznych.
Link do komentarza
Cytat

Chyba przy gazie jest zakaz stosowania okapów/wyciągów/wentylatorów mechanicznych.



Nie ma takiego przepisu, który zabrania tego - kuchenka gazowa nie jest (pogrubione):
Cytat

§ 150.
9. W pomieszczeniu z paleniskami na paliwo stałe, płynne lub z urządzeniami gazowymi pobierającymi powietrze do
spalania z pomieszczenia i z grawitacyjnym odprowadzeniem spalin przewodem od urządzenia
stosowanie mechanicznej
wentylacji wyciągowej jest zabronione.



Zastrzeżenie dotyczy tylko wentylacji grawitacyjnej:
Cytat

§ 148.
2.) W pomieszczeniu, w którym jest zastosowana wentylacja mechaniczna lub klimatyzacja, nie można stosować
wentylacji grawitacyjnej ani wentylacji hybrydowej. Wymaganie to nie dotyczy pomieszczeń z urządzeniami klimatyzacyjnymi
niepobierającymi powietrza zewnętrznego.

Link do komentarza
Gość mhtyl
Nie bardzo łapię, może to przez całodniowe przebywanie na słońcu. icon_mad.gif
Jeżeli ma się wentylacje grawitacyjną i tylko grawitacyjna to okapu mechanicznego nie można zamontować? tak?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
dobra, mariolka, tobie zależało żeby fajnie wyglądał. A jak spisuje się w praktyce? Okap nie jest tylko od wyglądania. Jak pochłania, jak z poziomem hałasu? nie znam się, ale wydaje mi się, że okapy wiszące na linkach czy kominowe mają lepsze wyniki w pochłanianiu. w końcu są bliżej źródła pary/syfu. Daj znać, bo jestem ciekawy. A jak nie wiesz, to spytaj męża-dobrodzieja. laugh.gif
Link do komentarza
Cytat

nie znam się, ale wydaje mi się, że okapy wiszące na linkach czy kominowe mają lepsze wyniki w pochłanianiu. w końcu są bliżej źródła pary/syfu.


Każdy okap czy pochłaniacz ma podana min wysokość od kuchenki aby spełniał swoja rolę i nie ma znaczenia czy to będzie ścienny czy wiszący. Jeżeli będzie za wysoko to efekt nie będzie zadowalający.
Link do komentarza
Dopowiem.
W zasadzie odległość okapu od płyty grzewczej, określa producent i "obiegowo" wynosi ona 60 - 70cm dla płyty elektrycznej i min. 75 - 80cm dla płyty gazowej.

Szczególnie należy przestrzegać zaleceń dotyczących płyty gazowej, bo zbyt niskie umieszczenie okapu, może spowodować "zdmuchniecie" płomienia.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Hmm... jak dla mnie to w nowoczesnej kuchni fajniej prezentuje się okap wyspowy icon_smile.gif stanowi taki mocny punkt stylizacji icon_smile.gif A jeśli chodzi o design, my też na to zwracaliśmy dużą uwagę. Też zdecydowaliśmy się na biel i czerń ale w wersji glamour. Są takie konglomeraty z drobinkami szkła i zwierciadeł co połyskują w słońcu http://www.technistone.com/pl/color/collections - jeśli jeszcze nie wybraliście blatów rzućcie okiem icon_smile.gif Wygląda to super icon_smile.gif Edytowano przez Jolka05 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...

obecnie stoję przed podobnym wyborem, jednak chyba zdecyduje się na okap wyspowy. Po pierwsze są trochę tańsze niż te sufitowe. Po drugie nie mam przekonania co do tego, że okap na dużej odległości (dokładnie kuchenka-sufit) jest w stanie tak dobrze pochłonąć opary jak okap wyspowy zawieszony trochę niżej. Co to za firma ten Nortberg? pierwsze słyszę? Warto? Czy pozostać przy tradycyjnej Amice? jakieś sugestie?

Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok temu...

Moi drodzy a okapy bez wiatraka wentylacyjnego, czyli takiego który jest umiejscowiony w kominku wentylacyjnym na dachy a nie w samym okapie,sterowany jest on za pomoca sterownika w okapie lub osobno, u siebie chce zamontowac taki gadżet,koszt to około 1000 złotych ,sam wentylator w grzybku na dachu, ale w kuchni cicho ja makiem zasiał..

Link do komentarza

Zazdroszczę żony,rozumiem że układowa, ja już nie liczę ile było tkzw. gestapowskich dni od dnia wbicia pierwszego szpadla w zimię na budowie. Może to i śmieszne ale nikt w kosztach budowy nie podaje strat moralno-alkoholowych w sprawach porozumiewawczo-rozjemczych z ukochaną małżonką....

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Potrzebuję wymienić u rodziców okap. Mieli czarny i nadal chcą czarny ale ładniejszy. W marketach jest tego cała masa ale nie chcę żeby sprzedawca mnie naciągnął. Które firmy produkują dobry sprzęt? Powyżej pojawiły się nortberg, aeg i candy? Czy z tych marek warto coś wybrać? Czy jesli mają kuchenkę indukcyjną to są do nich inne okapy niz do kuchenek gazowych? Czy to bez różnicy?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Liczyć na "niezniszczalność" paneli winylowych mógł tylko ktoś, kto nigdy nie miał gramofonu i nie słuchał płyt. Winylowych przecież. Byle czym się przecież rysują, nie tylko szafirową (bardzo twardy materiał) igłą.   Natomiast zupełnie innym materiałem jest laminat. I swoją opinie napisałem znając ten materiał. Kiedyś kuchenne meble były wykończane laminatem. Można też było kupować płyty laminowane, bez podkładu. Czyli tę wierzchnią strukturę, z której niektórzy robili nawet boazerię. Kawałki takiej płyty mam do dzisiaj, przydają się w domowym warsztacie. Jeśli nie będziesz sypał piasku pod nogi, to niełatwo je zarysować na podłodze.     To oczywiste, bo ich powierzchnia wody nie przepuści nawet przez tydzień, ale diabeł leży w szczegółach, czyli krawędziach, jak wcześniej wspominałem. Niby są zabezpieczane, ale nigdy nie wiemy czy nie ma tam jakichś nieciągłości i/lub mikrouszkodzeń Lepiej więc nie przekonywać się, że jednak są.  A woda wejdzie w najmniejszą mikro dziurkę, ale wyjść nią później nie chce. Takie wychodzenie pod postacią pary trwa później miesiące i lata. 
    • Tak tak wodę zbierać od razu bo jak będzie stała to wiadomo że żaden panel nie wytrzyma. Ja się jednak decyduje na panele.  
    • Prawda jest taka, że natychmiast po zalaniu trzeba brać za ścierki, ręczniki, czy też odkurzacz przemysłowy i zbierać wodę i maksymalnie wysuszać...
    • Wiem że jest opis ale co innego opis a co innego praktyka. Znajomy położył winyle w przedpokoju i się zdarły po niecalych 2 latach i też pisało że są niezniszczalne :-)   
    • No to masz przecież charakterystykę techniczną.   Panele podłogowe Dąb Wolta o klasie ścieralności AC5 wyróżniają się odpornością na stojącą wodę przez 24 godziny. Wygląd o strukturze synchronicznej, charakteryzuje się wyczuwalnym i widocznym układem słojów jak w prawdziwej desce. Zastosowanie v-fugi sprawia wrażenie osobnych desek i znakomicie odzwierciedla naturalną drewnianą podłogę. Dodatkową zaletą są krawędzie zaimpregnowane wodoodpornym lakierem chroniącym przed wnikaniem wody i zapobiegającym ich pęcznieniu. Do wykończenia górnej warstwy paneli została użyta technologia LLT anti scratch zapewniająca niezwykłą odporność na zużycie i mikrozarysowania, dzięki czemu stopień połysku lub matu, w zależności wykończenia pozostaje taki sam przez cały okres. Panele zostały pokryte specjalną warstwą antystatyczną zapobiegającą powstawaniu ładunków elektrycznych, odpowiedzialnych za elektryzowanie podłóg i tym samym gromadzenie kurzu. Podłogę z paneli Dąb Wolta można układać na powierzchni z wodnym ogrzewaniem podłogowym. Gwarancja wodoodporności przez 24 godziny   3 Myślę, że spokojnie spełnią Twoje potrzeby.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...