Skocz do zawartości

Montowanie stopni do konstrukcji metalowej schodów


Recommended Posts

Mam pytanie. Zaprojektowałem i wykonałem na własną rękę konstrukcję schodów wewnętrznych w remontowanym domku. konstrukcja jest metalowa przed zamontowaniem jej na klatce schodowej chciałem wykonać otwory na śruby, aby stopnie były montowane od dołu (śruby nie widoczne od góry stopnia). Konstrukcję wykonałem z kształtownika (prostokąt) 3x6 cm. schody będą się opierać na 2 takich kształtownikach. chciałbym się dowiedzieć ile śrub potrzebuje do każdego stopnia (szerokość stopnia 25 cm)?. Jakie to powinny być śruby (długość, średnica)?
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

Mam pytanie. Zaprojektowałem i wykonałem na własną rękę konstrukcję schodów wewnętrznych w remontowanym domku. konstrukcja jest metalowa przed zamontowaniem jej na klatce schodowej chciałem wykonać otwory na śruby, aby stopnie były montowane od dołu (śruby nie widoczne od góry stopnia). Konstrukcję wykonałem z kształtownika (prostokąt) 3x6 cm. schody będą się opierać na 2 takich kształtownikach. chciałbym się dowiedzieć ile śrub potrzebuje do każdego stopnia (szerokość stopnia 25 cm)?. Jakie to powinny być śruby (długość, średnica)?





jezeli metal jest wysoki na 6 cm i zakladam ze stopnie 4 cm grube to taka sruba jak ta na zdjeciu 9cm dluga i 8 mm srednicy
po dwie a jesli schody zabiegowe i stopnie waskie sa w rogach to tylko jedna wystrczy bo nie starczy miejsca na druga srube zeby wywiercic otwor w metalu.Tzlko pamietaj ze stopien trzeba nawiewrcic mniejszym wiertlem bo stopnie popekaja ale tez czesto sruba sie zrywa przy wkrecaniu,no jest dobrze podlozyc taka samoprzylepna tasme jakdo uszczelniania okien miedzy stopnie i metal bo sie nie przenosza drgania w czasie chodzenia ,bo konstrukcja najczesciej w rogach klatki wchodzi w sciane i to bardzo slychac w sasiednich pomieszczeniach,no jesli kostrukcja wchodzi w sciane to tez dac gume do okola metalu i nie cementowc a zaakrylowac akrylem,nie siliconem bo farba potem sie nie przyjmuje na silikon. ale jak nie dasz gumy to prznajmniej bedziész wiedzial o ktorej nad ranem corka wrocila z dyskoteki,wiec tez bez gumy moze byc dobrze.

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...