Skocz do zawartości

Dom wolno stojący


Recommended Posts

Witam,
kolejny dzień czytam to forum i mam kompletny mętlik w głowie, postanowiłem sie zarejestrować i poprosić o pomoc gdyż nie co tydzień wykańcza się dom i bierze kredyt na jakieś ćwierć wieku...
w czym problem...? otóż nie mam zielonego pojecia o budowie, wykonczeniu... nikt z mojej rodziny też takimi rzeczami raczej się nie zajmuje, a czasami nawet z rodziną to lepiej z daleka...
dom jest w stanie surowym zamkniętym pokryty dachówką,
moje problemy dotyczą brakiem wiedzy
chociażby czym ocieplać, jak z hydrauliką, oczyszalnią scieków/odprowadzaniem ścieków, czym ocieplić poddasze, czym w ogóle ogrzewać dom i wszystko co ważne abym mogł na jesień już tam mieszkać...
łatwiej mi pewnie bedzie odpowiadać na wszelkie pytania..mogę też przesłać jakieś zdjecia jak wygląda dom
potrzebna mi chyba jednak firma którą wejdzie i mi zrobi wszystko jak należy... jestem z województwa War-Maz
pozdrawiam Daniel
Link do komentarza
Trudno będzie na to wszystko Ci odpowiedzieć w tym jednym temacie bo to o com pytasz to tematycznie prawie pół tematów forum.
Łatwiej i przejrzyściej będzie jak będziesz zadawała konkretne pytania w odpowiednich działach tematycznych i tematach które już istnieją a dotyczą takich lub podobnych problemów jakimi Ty się zamartwiasz.
Link do komentarza
Cytat

Trudno będzie na to wszystko Ci odpowiedzieć w tym jednym temacie bo to o com pytasz to tematycznie prawie pół tematów forum.
Łatwiej i przejrzyściej będzie jak będziesz zadawała konkretne pytania w odpowiednich działach tematycznych i tematach które już istnieją a dotyczą takich lub podobnych problemów jakimi Ty się zamartwiasz.


noo właśnie domyślam się... ale właśnie dlatego zacząłem w takim wątku ponieważ łatwiej mieć wszystko w "kupie"
wszystkie pytania i odpowiedzi w jednym miejscu...
Link do komentarza
Cytat

noo właśnie domyślam się... ale właśnie dlatego zacząłem w takim wątku ponieważ łatwiej mieć wszystko w "kupie"
wszystkie pytania i odpowiedzi w jednym miejscu...


No właśnie to tak nie działa aby wszystkie zagadnienia były w jednym temacie bo wtedy staje się to mało przejrzyste.
Jedynie co mogę Ci doradzić abyś wszystko miał w jednym temacie to załóż DB swojego domku.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Witam,
kolejny dzień czytam to forum i mam kompletny mętlik w głowie, postanowiłem sie zarejestrować i poprosić o pomoc gdyż nie co tydzień wykańcza się dom i bierze kredyt na jakieś ćwierć wieku...
w czym problem...? otóż nie mam zielonego pojecia o budowie, wykonczeniu... nikt z mojej rodziny też takimi rzeczami raczej się nie zajmuje, a czasami nawet z rodziną to lepiej z daleka...
dom jest w stanie surowym zamkniętym pokryty dachówką,
moje problemy dotyczą brakiem wiedzy
chociażby czym ocieplać, jak z hydrauliką, oczyszalnią scieków/odprowadzaniem ścieków, czym ocieplić poddasze, czym w ogóle ogrzewać dom i wszystko co ważne abym mogł na jesień już tam mieszkać...
łatwiej mi pewnie bedzie odpowiadać na wszelkie pytania..mogę też przesłać jakieś zdjecia jak wygląda dom
potrzebna mi chyba jednak firma którą wejdzie i mi zrobi wszystko jak należy... jestem z województwa War-Maz
pozdrawiam Daniel


Nie co tydzień bierze się kredyt i nie co tydzień stawia dom dlatego dziwię się ze nie zależy Ci na budowie domu i nie przygotowales się należycie w jaki sposób dobrze wydać tą kasę bo budowa domu to nie wymiana TV na Nowy.
Przygotowania do budowy to miesiące a nawet lata żeby pochlaniac wiedzę jeśli oczywiście są chęci bo wszystko nie raz było napisane.
Link do komentarza
Cytat

Nie co tydzień bierze się kredyt i nie co tydzień stawia dom dlatego dziwię się ze nie zależy Ci na budowie domu i nie przygotowales się należycie w jaki sposób dobrze wydać tą kasę bo budowa domu to nie wymiana TV na Nowy.
Przygotowania do budowy to miesiące a nawet lata żeby pochlaniac wiedzę jeśli oczywiście są chęci bo wszystko nie raz było napisane.


w sumie masz dużo racji... ale myślę ze jestem dość młodą osobą dlatego też można mi to wybaczyć ten brak przygotowania;) ciężko też pojawić sie na forum w którym sa tysiące artykułów i odszukać wszystko co interesuje... tym bardziej dla laika... dlatego też liczyłem na pomoc tutaj... chociaż rady wskazówki typu aby był piec na pelet... też mam odprowadzone kominy pod kominek...
nie chodzi mi o to aby ktoś za mnie wszystko zrobił... zwykłe porady co jest dobre jakościowo lub za co nie warto przepłacić bo za połowe ceny można mieć coś bardziej wydajnego...
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

w sumie masz dużo racji... ale myślę ze jestem dość młodą osobą dlatego też można mi to wybaczyć ten brak przygotowania;) ciężko też pojawić sie na forum w którym sa tysiące artykułów i odszukać wszystko co interesuje... tym bardziej dla laika... dlatego też liczyłem na pomoc tutaj... chociaż rady wskazówki typu aby był piec na pelet... też mam odprowadzone kominy pod kominek...
nie chodzi mi o to aby ktoś za mnie wszystko zrobił... zwykłe porady co jest dobre jakościowo lub za co nie warto przepłacić bo za połowe ceny można mieć coś bardziej wydajnego...


Czyli masz już nieprzemyslanego babola czyli być może nie potrzebne kominy icon_smile.gif
Nie przemyslales jaka ściana z czego i dlaczego,nie wiesz ile Twój dom zuzyje energii na ogrzewanie a to wszystko robi się przed budową co pozwala oszczędzić dużo kasy.
Sądzę że im głębiej w las tym więcej takich baboli będzie ;) Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Nie co tydzień bierze się kredyt i nie co tydzień stawia dom dlatego dziwię się ze nie zależy Ci na budowie domu i nie przygotowales się należycie w jaki sposób dobrze wydać tą kasę bo budowa domu to nie wymiana TV na Nowy.
Przygotowania do budowy to miesiące a nawet lata żeby pochlaniac wiedzę jeśli oczywiście są chęci bo wszystko nie raz było napisane.



może nie żebym się czepiał
ale się czepiasz i jesteś up-liwy

Cytat

w sumie masz dużo racji... ale myślę ze jestem dość młodą osobą dlatego też można mi to wybaczyć ten brak przygotowania;) ciężko też pojawić sie na forum w którym sa tysiące artykułów i odszukać wszystko co interesuje... tym bardziej dla laika... dlatego też liczyłem na pomoc tutaj... chociaż rady wskazówki typu aby był piec na pelet... też mam odprowadzone kominy pod kominek...
nie chodzi mi o to aby ktoś za mnie wszystko zrobił... zwykłe porady co jest dobre jakościowo lub za co nie warto przepłacić bo za połowe ceny można mieć coś bardziej wydajnego...



Kolego przy budowie jak przy wszystkim - decyzje powodują konsekwencje
Decydujesz się na piec - to w nim palisz ( opał + robocizna)
Decydujesz się na opcję bezobsługową to brak Twojej robocizny dolicza się do rachunków .
Opcje mam piec + solar + gaz + elektryczne + kominek +++++ są drogie i w większości nie używane
Sterowanie by to wszystko do kupy powiązać i jeszcze by to z sobą współgrało to koszt dodatkowy.
Najprościej by chyba było abyś wkleił foty tego co już masz + projekt
iiiiiiiiiiii o ile nie mam ochoty zaglądać Ci do portfela to z jakimi kosztami miesięcznymi w temacie utrzymania domu się liczysz - będzie nam prościej


edit: + projekt Edytowano przez MTW Orle - osuszanie budynków (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Kolego przy budowie jak przy wszystkim - decyzje powodują konsekwencje
Decydujesz się na piec - to w nim palisz ( opał + robocizna)
Decydujesz się na opcję bezobsługową to brak Twojej robocizny dolicza się do rachunków .


Nie żebym się czepiał ale nie masz za grosz racji w wytłuszczonym,właśnie pod warunkiem,że o budowie myśli się przed budową a nie dopiero na etapie SSO czy nawet SSZ.
W moim przypadku PRZED budową ogrzewanie nawet "drogim" prądem czyli bezobsługowe było TAŃSZE niż ogrzewanie węglem czyli skutkowało to tym,że oszczędziłem grubą kasę na kominie i kotłowni już na etapie wyboru projektu bo od tego zaczyna się budowa i oszczędzanie.

Stan SSO czy SSZ to obudzenie się już z ręką w nocniku i sporo kasy wydanej na daremno. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Nie żebym się czepiał ale nie masz za grosz racji w wytłuszczonym,właśnie pod warunkiem,że o budowie myśli się przed budową a nie dopiero na etapie SSO czy nawet SSZ.
W moim przypadku PRZED budową ogrzewanie nawet "drogim" prądem czyli bezobsługowe było TAŃSZE niż ogrzewanie węglem czyli skutkowało to tym,że oszczędziłem grubą kasę na kominie i kotłowni już na etapie wyboru projektu bo od tego zaczyna się budowa i oszczędzanie.

Stan SSO czy SSZ to obudzenie się już z ręką w nocniku i sporo kasy wydanej na daremno.


coś za coś
a budżet ?
przed
wydałeś na coś kosztem czegoś względnie odwrotnie
kiedyś śpiewali pero pero ....

skoro piszesz że tak oszczędnie
to jaka kwota miesięcznych rachunków ????
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

coś za coś
a budżet ?
przed
wydałeś na coś kosztem czegoś względnie odwrotnie
kiedyś śpiewali pero pero ....

skoro piszesz że tak oszczędnie
to jaka kwota miesięcznych rachunków ????


Budżet to priorytet czyli w moim przypadku było to 250tys.zł
Tok myślenia przed wyborem projektu:
1.dom do tej kwoty
w miedzy czasie setki przeglądanych projektów i porównań kosztów budowy,zastosowanych rozwiązań,technologi itp.
Po takiej analizie wniosek,że dom z paliwem stałym potrzebuje za dużo inwestycji i nie zmieściłby się w budżecie czyli wybór projektu padł na dom z jak najmniejsza kotłownią lub z kotłownią którą można przerobić na pomieszczenie użytkowe bo do grzania prądem czyli bezobsługowego nie potrzeba dodatkowych m2 domu czyli mam 125m2 powierzchni użytkowej a nie dodatkowo +10m2 powierzchni którą musialbym przeznaczyć na kotłownie gdybym chciał grzać węglem.
Czyli już przed wyborem projektu "wirtualnie zaoszczędziłem" ok.20tys.zł z tytułu mniejszego domu kosztem nie użytkowej kotłowni.
2.technologia budowy
w projekcie gotowym jak to w projekcie,pod inwestora nic nie jest robione czyli po wcześniejszej długotrwalej analizie zdecydowałem się na zmianę materiału do budowy na znacznie tańszy co skutkowało oszczędnością na materiale konstrukcyjnym i zdecydowanym polepszeniu energochłonności domu przez ściany w cenie badziewia projektowego.
Z wentylacją było podobnie.
Oczywiście na etapie adaptacji projektowa kotlownia została zmieniona na pomieszczenie użytkowe a komin wykreślony.

Czyli nie wydałem nic więcej czyli ani 1zl kosztem czegoś a wręcz przeciwnie icon_biggrin.gif
Mnóstwo kasy zaoszczędziłem tymi zmianami biorac pod uwagę projekt gotowy.

A co do moich miesięczych rachunków za ogrzewanie i cwu to jest to ok.400-500kWh czyli 120-150zł miesiecznie icon_smile.gif

Dlatego o budowie myśli się na długo przed budową a nie po lub w trakcie icon_smile.gif Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

może nie żebym się czepiał
ale się czepiasz i jesteś up-liwy



Kolego przy budowie jak przy wszystkim - decyzje powodują konsekwencje
Decydujesz się na piec - to w nim palisz ( opał + robocizna)
Decydujesz się na opcję bezobsługową to brak Twojej robocizny dolicza się do rachunków .
Opcje mam piec + solar + gaz + elektryczne + kominek +++++ są drogie i w większości nie używane
Sterowanie by to wszystko do kupy powiązać i jeszcze by to z sobą współgrało to koszt dodatkowy.
Najprościej by chyba było abyś wkleił foty tego co już masz + projekt
iiiiiiiiiiii o ile nie mam ochoty zaglądać Ci do portfela to z jakimi kosztami miesięcznymi w temacie utrzymania domu się liczysz - będzie nam prościej


edit: + projekt


bez problemu wkleję fotki ;) aaa jeśli chodzi o projekt.. bez problemu tylko któreś działy bardziej Panu potrzebne ?
to jest ten projekt
http://www.inwestprojekt.com.pl/item.php?pid=52
tylko lekko zmieniony ponieważ po konsultacji z kierownikiem i załatwieniu wszelkich pozwoleń podnieśiony został o 3 wysokości Phorothermu, co dało nam poddasze które jest do zagospodarowania, więźba też zmieniona ponieważ na dachu nie jest blacha tylko dachówka ceramiczna

DSC01446.jpg

Edytowano przez DanoBKS (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

bez problemu wkleję fotki ;) aaa jeśli chodzi o projekt.. bez problemu tylko któreś działy bardziej Panu potrzebne ?
to jest ten projekt
http://www.inwestprojekt.com.pl/item.php?pid=52
tylko lekko zmieniony ponieważ po konsultacji z kierownikiem i załatwieniu wszelkich pozwoleń podnieśiony został o 3 wysokości Phorothermu, co dało nam poddasze które jest do zagospodarowania, więźba też zmieniona ponieważ na dachu nie jest blacha tylko dachówka ceramiczna


Takie zmiany to nie są "lekkie" zmiany. Jak na moje oko został popełniony błąd taki sam jak w większości. Podnoszą ściankę kolankowa ale dachu już nie opuszczą niżej, i wychodzi ten dach jak w stodole. Zwróć uwagę jak nisko jest okap dachu bez podnoszenia ścianki kolankowej a jak wygląda to u Ciebie.
I chyba nie chcesz powiedzieć, że te zmiany naniósł Kierbud.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...