Skocz do zawartości

Typ działki


przemty

Recommended Posts

Napisano (edytowany)
W art.61.1.4. jest też dalsza część

Cytat

albo jest objęty zgodą uzyskaną przy sporządzaniu miejscowych planów, które utraciły moc na podstawie art. 67 ustawy, o której mowa w art. 88 ust. 1;



Dziś dostałem informację, że w MPZP który utracił ważność ta działka była przeznaczona pod budownictwo i Urząd Gminy nie widzi przeszkód do wydania WZiZT.

Co o tym sądzicie?
Zakładając, że uzyskam WZiZT to właśnie jak to będzie z tym odrolnieniem - jest to kolejny powód do zmartwień czy przy wydanych WZiZT jest to już tylko "formalność? Edytowano przez przemty (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
No właśnie muszę to sprawdzić jeszcze osobiście, bo to co napisałem to mam informację od agencji nieruchomości sprzedającej działkę. Czekałem na tą informację od nich bo mieli to sprawdzić.

Czyli jak rozumiem, kwestia odrolnienia (ewentualnie)odpada?.
A czy może być problem z tym dostępem do drogi co pisał kolega mhtyl, gdy działka dolega do drogi ale nie ma bezpośredniego z niej zjazdu?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Jeżeli była to działka budowlana to miała zaplanowany zjazd z drogi.
A dlatego nie ma teraz z niej zjazdu bo nikt tam nic nie robi. Jak ja kupisz to sam zrobisz sobie zjazd.
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Wybrałem dziś mapy ze starostwa i nawet na mapach nie ma zjazdu - myślałem, ze może fizycznie ktoś go zlikwidował.
Ale tak jak piszesz, dziś znalazłem, że dla dróg powiatowych zjazd robi się na zgłoszenie po uzgodnieniu z zarządcą drogi.
Rozumiem, że muszę go wykonać przed złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę?

Tak abstrahując od wcześniejszego tematu i wyprzedzając go: Jeżeli dom w projekcie ma 10,2 m. a działka ma dokładnie 18 m. To jak widać brakuje 20 cm (przy 4 metrowej odległości od granic bo okna mają być) aby odległości od granic działki była zgodna z przepisami. Czy takie coś jest do przyjęcia przez urząd czy te centymetry nie ma szansy przepchać?
Edytowano przez przemty (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Wybrałem dziś mapy ze starostwa i nawet na mapach nie ma zjazdu - myślałem, ze może fizycznie ktoś go zlikwidował.
Ale tak jak piszesz, dziś znalazłem, że dla dróg powiatowych zjazd robi się na zgłoszenie po uzgodnieniu z zarządcą drogi.
Rozumiem, że muszę go wykonać przed złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę?


Dokładnie tak jak piszesz oprócz jednego. Zjazd możesz ale nie musisz zrobić dopiero jak kupisz działkę. Najlepiej to jak uzyskasz już PnB wtedy na spokojnie i bez pudła zrobisz sobie ten zjazd. Pisze bez pudła bo robiąc przed uzyskaniem pozwolenia może okazać się że nie z tej strony jest zjazd.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Taki zasób wiedzy mam już w głowie, że wszystko mi się miesza.
Przy działce takiej jak omawiamy na dzień dzisiejszy to nie jest potrzebny zjazd aby uzyskać PnB ?


No przecież jak ta działka była ujęta w MPZP to musiała mieć zaplanowany dostęp do drogi.
To samo tyczy się WZ, jeżeli działka nie będzie miała możliwości dostępu do drogi nie dostaniesz WZiZT.
Link do komentarza
Ja pisalem wyżej.
Chodzi o to, że działka ma 18 m. szerokosci a projekt, ktory nam odpowiada 10,2m.
Czyli aby wszystko było zgodnie z przepisami (przy oknach w ścianach) minimalna szerokość działki powinna wynosić 18,2 m.
Czyli brakuje nam 20 cm. Czy jest to do przejścia czy należy szukać projektu o mniejszych wymiarach?
Link do komentarza
No i dziś osobiście potwierdziłem, to co Pani z Agencji Nieruchomości mi sprawdziła.
Pani w gminie na aktualną mapę typu geoportal naniosła jakiś stary plan i działka leży na obszarze przewidzianym kiedyś pod budowę. Nie jest to typowa działka budowlana ale będąc "nie rolnikiem" mogę wystąpić o WZiZT i powinienem je dostać.
Jedyne co mnie martwi to fakt, że kazano mi się spieszyć z kupnem aby zakończyć przed majem bo przepisy nowe mogą dotyczyć też takich małych działek...
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Cytat

Jeśli tak jest - działka została "odrolniona".




Dotarłem do portalu z mapami, które używała Pani w Gminie.
Klasa gruntu IIIb
Według nieaktualnego MPZP działka leży na: tereny różnych form mieszkalnictwa o niskiej intensywności zabudowy z dopuszczeniem funkcji usługowej.
Natomiast w studium działka leży na: obszary zabudowy różnych form mieszkalnictwa z dopuszczeniem modernizacji i uzupełnień oraz lokalizacji inwestycji z wyjątkiem inwestycji szczególnie szkodliwych dla środowiska i ludzi.

W świetle powyższego można powiedzieć w 100%, że cała działka jest odrolniona/wyłączona z produkcji rolnej ? Edytowano przez przemty (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Teraz to już jest bardzo jasno napisane i wszystko zrozumiane. Teraz to dopiero widzę różnicę pomiedzy odrolnieniem a wyłączeniem z produkcji rolnej.
Czyli tak czy siak, trzeba płacić albo zmieścić się ze wszystkim w 500 m2.

A czy "budowle" które są tylko na zgłoszenie czyli do 25 m2 też liczone są jako powierzchnia do wyłączenia - pytam w sensie jak np po zamieszkaniu bede chciał coś takiego postawić to czy wówczas też muszę zgłosić wyłączenie z produkcji??
A jak traktowane jest ogrodzenie? Edytowano przez przemty (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Przypomniało mi sie jeszcze jedno.
Jak widać po wcześniejszych wpisach ogólnie działka nie ma jakiś przeciwwskazań aby uzyskać WZiZT.
Ale czy na coś powinienem jeszcze zwrócić uwagę przed kupnem pod względem uzyskania PnB?

Według mnie PnB jest to w pewnym sensie już formalność bo jeżeli projekt spełnia WZiZT jak i wszystkie przepisy to chyba nie powinno być już problemu - ale to jest tylko mój punkt widzenia.
Dobrze myślę, że działka nie ma wpływu na PnB a jedynie sam projekt ma na to wpływ ? Edytowano przez przemty (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Więc jak nie masz WZiZT albo wypisu z MPZP możesz gdybać do usranej śmierci o działkach a efekt końcowy po otrzymaniu WZiZT czy wypisu będzie całkiem inny.
Więc proponuje dyskusje wstrzymać do czasu uzyskania WZ.
Na co mogę Ci odpowiedzieć, czy podpowiedzieć to projekt domu dostosowujemy do działki a nie działkę do projektu.
Czyli najpierw WZiZT (po otrzymaniu ich można rozglądać się za konkretnym projektem odpowiadającym WZ), potem kupno działki i odpowiedniego projektu.
Link do komentarza
Jakby uzyskanie WZiZT było takie proste to nie rozpisywalbym się...
Na tym obszarze na WZ czekać trzeba 9 miesięcy bo od 80 lat planowana jest tu inwestycja o charakterze ponad lokalnym ale cały czas jest to planowane a nic realizowane.
Przez co ogólnie tej obszar cierpi.
Dlatego czekanie z zakupem nie wchodzi w grę bo nikt tyle nie będzie czekał ma moja decyzję i jak pojawi się kupiec to sprzeda.
Link do komentarza
Cytat

Na tym obszarze na WZ czekać trzeba 9 miesięcy bo od 80 lat planowana jest tu inwestycja o charakterze ponad lokalnym ale cały czas jest to planowane a nic realizowane.



Na Boga, po cholerę Ci przyszłość na takim obszarze? żebyś miał później to co @bobiczek? Juz dwno bym to pieprznął i nie zawracał sobie głowy.
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Taki region podgórski. Albo dookoła są same zbocza gdzie budowa wiadomo jak wygląda a jak jest płasko to albo III klasa, albo znowu działki objęte wodami powodziowymi Q1%. A tam gdzie są działki budowlane to trzeba zapłacić czasem i cenę domu za 10 arów.
Urzędy z którymi "rozmawiałem" o inwestycji mówią, że jest ona cały czas w planach, żadne konkrety nie zapadają a nawet twierdzą, że inwestycja według najnowszych planów wogóle ma nie objąć tego obszaru.

Więc albo pozostaje wyprowadzić się całkiem gdzie indziej albo szukać działki na zboczu bo 200 000 lub więcej za działkę nie zamierzam płacić. Edytowano przez przemty (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Jakby uzyskanie WZiZT było takie proste to nie rozpisywalbym się...
Na tym obszarze na WZ czekać trzeba 9 miesięcy bo od 80 lat planowana jest tu inwestycja o charakterze ponad lokalnym ale cały czas jest to planowane a nic realizowane.


Ja Cię bardzo dobrze rozumiem, ale dyskusja na temat działki do której nie masz podanych WZiZT jest próżna. Co to najważniejsze przed wydaniem warunków zostało już tu chyba napisane, więcej nie ma co gdybać dopóki nie uzyskasz warunków.

Cytat

Dlatego czekanie z zakupem nie wchodzi w grę bo nikt tyle nie będzie czekał ma moja decyzję i jak pojawi się kupiec to sprzeda.


Nie martw się, jeżeli sprzedawca nie będzie miał wydanych warunków to nie sprzeda.
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Cytat

Ja Cię bardzo dobrze rozumiem, ale dyskusja na temat działki do której nie masz podanych WZiZT jest próżna. Co to najważniejsze przed wydaniem warunków zostało już tu chyba napisane, więcej nie ma co gdybać dopóki nie uzyskasz warunków.



Jednak wydaje mi się, że nie rozumiemy się w 100%. icon_smile.gif
Chodziło mi tylko o to czy starostwo wydając PnB możę się jeszcze do czegoś przyczepić, do czegoś co mógłbym jeszcze sprawdzić przed kupnem działki.
Wiem, że dopóki nie ma WZiZT to rozmawiamy w sumie o niczym ale jak wcześniej pisałem zakup działki jest to "albo wóz albo przewóz" i jeżeli odłożę jej zakup do wydania WZiZT to może jej już nie być. Dlatego chcę sprawdzić wszystko co tylko mogę przed kupnem.


Cytat

Nie martw się, jeżeli sprzedawca nie będzie miał wydanych warunków to nie sprzeda.



Ale niekoniecznie działka musi być sprzedana pod budowę domu choć jak wcześniej wskazywałem działka leży w obszarze który sugeruje, że prawdopodobnie jest na niej możliwa budowa - czytaj wydanie WZiZT. icon_biggrin.gif
Nawet w tak biednym regionie jakim są Bieszczady są ludzie, którzy kupują ziemię jako lokata kapitału i nie patrzą aby była ona "budowlana" - w tej miejscowości też jest tak skupywany grunt.
W tej okolicy - a jest naprawdę urokliwa- w w obszare przewidzianym pod budowę - jak wyżej podawałem- to tak naprawdę zostały już tylko 2 działki a i cena jest naprawdę atrakcyjna patrząc na inne miejscowośći.
Cena być może wynika tylko z tego, że działka jest trochę wąska bo ma tylko 18 metrów ale za to ok. 100 długośći.


Ale jeżeli nie ma co już sprawdzać to temat chyba zakończony...

Cytat

No to masz zagwozdkę. Na działce za 200 tys dom budują chyba tylko ci, co wywalą ze cztery kondygnacje i na pokoje do wynajęcia, inaczej to bezsensowne, masz rację. Chyba, że to teren wybitnie podmiejski w stosunku do jakiejś metropolii.



Ja raczej jestem nastawiony na kupno omawianej działki (ale nie w ślepo) bo i byłby to powrót do korzeni rodzinnych a i okolica piękna.
Inwestycja o której wspominałem jest to pewne ryzyko no ale jak to miał kolega bobiczek czasem obszar wydający się jako "bezpieczny" może być za niedługo przeznaczony pod różne inwestycje niesprzyjające mieszkańcom. Więc lepszy znany kłopot niż nieznany.
Co do działek za 200 tys.
No w Bieszcadach to same metropolie są. Nie wiem skąd takie ceny ale w pobliżu miast działki dochodzą nieraz właśnie do 200 tys. za niewielkie działeczki.
Dlatego chcę kupić działkę w rodzinnych okolicach za "normalne" pieniądze.

Jako ciekawostkę podam, że działka w Polańczyku z widokiem na zalew Soliński (2 km do lustra wody) kosztuje 1,5 milona za 75 arów. icon_eek.gif
A są jeszcze "lepsze" icon_biggrin.gif Edytowano przez przemty (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Jednak wydaje mi się, że nie rozumiemy się w 100%. icon_smile.gif
Chodziło mi tylko o to czy starostwo wydając PnB możę się jeszcze do czegoś przyczepić, do czegoś co mógłbym jeszcze sprawdzić przed kupnem działki.
Wiem, że dopóki nie ma WZiZT to rozmawiamy w sumie o niczym ale jak wcześniej pisałem zakup działki jest to "albo wóz albo przewóz" i jeżeli odłożę jej zakup do wydania WZiZT to może jej już nie być. Dlatego chcę sprawdzić wszystko co tylko mogę przed kupnem.


Jeżeli kupisz działkę z WZiZT i spełnisz warunki co do WZ to ze strony starostwa wydając PnB jest tylko formalność.
Jeżeli chcesz kupować w ciemno to twoje pieniądze i ryzyko.
U notariusza spisując umowę na kupno tej działki bez WZiZT nie będziesz miał że to działka budowlana tylko grunty orne a potem w razie nie uzyskania warunków będziesz miał żal tylko do samego siebie bo sprzedającemu nic nie zrobisz.


Cytat

Ale niekoniecznie działka musi być sprzedana pod budowę domu choć jak wcześniej wskazywałem działka leży w obszarze który sugeruje, że prawdopodobnie jest na niej możliwa budowa - czytaj wydanie WZiZT. icon_biggrin.gif
Nawet w tak biednym regionie jakim są Bieszczady są ludzie, którzy kupują ziemię jako lokata kapitału i nie patrzą aby była ona "budowlana" - w tej miejscowości też jest tak skupywany grunt.
W tej okolicy - a jest naprawdę urokliwa- w w obszare przewidzianym pod budowę - jak wyżej podawałem- to tak naprawdę zostały już tylko 2 działki a i cena jest naprawdę atrakcyjna patrząc na inne miejscowośći.
Cena być może wynika tylko z tego, że działka jest trochę wąska bo ma tylko 18 metrów ale za to ok. 100 długośći.


Ale jeżeli nie ma co już sprawdzać to temat chyba zakończony...


Działka wg starego planu była pod zabudowę co nie oznacza, że teraz musi być. Raczej tez będzie ale pewności nie ma.
Tylko nie porównuj siebie do innych majętnych kupców co skopują grunty bo ty chcesz kupić i jak najszybciej się wybudować a oni chcą zarobić i im nie ważne czy budowlana czy nie i na pewno ich czas nie goni.

Możesz jeszcze sprawdzić, ale nie wiem czy na tym etapie jest sens o dostawę mediów do tej działki - prąd, woda itd.


Link do komentarza
O roszczeniach to doskonale wiem, że mogę zapomnieć i tylko zal będzie do siebie. Nie ryzykujesz, nie pijesz szampana - jak to niektórzy mówią icon_smile.gif.
Urzędniczki z komórki planowania przestrzennego raczej nie widzą powodu do odmowy wydania WZiZT (bo i stary MPZP jak i studium dopuszcza na tym obszarze zabudowę) ale jak wiadomo, wszystko okaże się jak trafi do urzędu wniosek.
Niestety wszystko psuje to czekanie 9 miesięcy.

A media - no można sprawdzić ale w miejscowości jest "miejscowa" sieć wodociągowa wykonana przez mieszkańców więc zarządcy jako takiego nie ma -ogół decyduje- lub własna studnia, prąd jest w pobliżu, gaz na działce.
Ale to już przyszłościowe tematy.
Link do komentarza
Cytat

Co do działek za 200 tys.
No w Bieszcadach to same metropolie są. Nie wiem skąd takie ceny ale w pobliżu miast działki dochodzą nieraz właśnie do 200 tys. za niewielkie działeczki.
Dlatego chcę kupić działkę w rodzinnych okolicach za "normalne" pieniądze.



Trza było napisać, że to Bieszczady. To co tam teraz grozi, S19? Taż lokalizacja jest już chyba zatwierdzona. Ja np. będę miał do niej 11 km. I to do węzła.
Kurna, u mnie we wsi jest woda, kanaliza, gaz, telefony, nowa sieć elektryczna, 3 lata temu wyremontowana droga... a działki chodzą 1 tys - 1,5 tys za 1 ar. Kupuj!
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Cytat

Trza było napisać, że to Bieszczady. To co tam teraz grozi, S19? Taż lokalizacja jest już chyba zatwierdzona. Ja np. będę miał do niej 11 km. I to do węzła.
Kurna, u mnie we wsi jest woda, kanaliza, gaz, telefony, nowa sieć elektryczna, 3 lata temu wyremontowana droga... a działki chodzą 1 tys - 1,5 tys za 1 ar. Kupuj!



19 -tka na szczęście nie w tych okolicach bo ona ma iść na Barwinek z tego co mi wiadomo a to bardziej na zachód niż ja.
Od ponad 80 lat na omawianym obszarze grozi inwestycja pod tytułem zalew Niewistka. Przez 20-30 lat przez to była wstrzymana możliwość budowy w planowanych do zalania wioskach przez co niektóre wyglądają dziś jak skansen. Na szczęście ktoś poszedł po rozum do głowy i wydają pozwolenia bo ile można mówić o planach - 80 lat !!! icon_eek.gif
Zresztą sama gmina zamierza teraz budować kanalizację.
Ale ja za tyle właśnie chcę kupić tą działkę, wystawiona jest za 1700 za ar dlatego tak mi przypadła do gustu, inne są już droższe (co prawda szersze ) ale po 2000-2500 za ar. Edytowano przez przemty (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Urzędniczki z komórki planowania przestrzennego raczej nie widzą powodu do odmowy wydania WZiZT (bo i stary MPZP jak i studium dopuszcza na tym obszarze zabudowę) ale jak wiadomo, wszystko okaże się jak trafi do urzędu wniosek.
Niestety wszystko psuje to czekanie 9 miesięcy.


A wiesz może dlaczego MPZP stracił swoją ważność? Bo jeżeli gmina ma w planie uchwalenia nowego planu to do uchwalenia żadnych decyzji się nie wydaje a stare tracą ważność.
Link do komentarza
Wszystkie plany chyba w którymś roku straciły ustawowo ważność, czy mylę się (a plan był chyba z lat 90-tych bo coś innego załatwiałem chyba w 2006 to już było studium, nie było MPZP) ?.
W urzędzie nic mi nie mówiono, aby nowy miał być uchwalony i aby nie wydawano WZiZT. Zresztą ludzie cały czas dostają ,to co wiem WZiZT.
Link do komentarza
Cytat

Od ponad 80 lat na omawianym obszarze grozi inwestycja pod tytułem zalew Niewistka. Przez 20-30 lat przez to była wstrzymana możliwość budowy w planowanych do zalania wioskach przez co niektóre wyglądają dziś jak skansen. Na szczęście ktoś poszedł po rozum do głowy i wydają pozwolenia bo ile można mówić o planach - 80 lat !!! icon_eek.gif
Zresztą sama gmina zamierza teraz budować kanalizację.



Tego, to chyba nawet PiS nie obieca zrealizować w najbliższych 50 latach. icon_lol.gif
Link do komentarza
1. Ta działka, musiała być przed podziałem "odrolniona" (zapewne przez MPZP), bo ma mniej niż 3.000m2

2. Jeśli na tym terenie jest Studium, to warto sprawdzić co napisano dla tego terenu, bo WZiZT będzie tylko powtórzeniem tego co zawarto w Studium.

3.Zjazd nie jest tożsamym z "dostępem do drogi publicznej" - to są dwie różne sprawy, regulowane innymi aktami prawnymi.
Warto sprawdzić u zarządcy drogi WT dla zjazdu.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

3.Zjazd nie jest tożsamym z "dostępem do drogi publicznej" - to są dwie różne sprawy, regulowane innymi aktami prawnymi.
Warto sprawdzić u zarządcy drogi WT dla zjazdu.


Z powyższego wynika, że jeżeli była ujęta w starym planie jako budowlana to musiała mieć dostęp do drogi publicznej, inaczej nie była by ujęta w planie jako budowlana.
A zjazd zaplanuje sobie w takim miejscu w jakim będzie mu pasowało z uzgodnieniem z zarządca drogi.
Link do komentarza
Cytat

2. Jeśli na tym terenie jest Studium, to warto sprawdzić co napisano dla tego terenu, bo WZiZT będzie tylko powtórzeniem tego co zawarto w Studium.



Jak podawałem wcześniej:
Cytat

obszary zabudowy różnych form mieszkalnictwa z dopuszczeniem modernizacji i uzupełnień oraz lokalizacji inwestycji z wyjątkiem inwestycji szczególnie szkodliwych dla środowiska i ludzi.



Cytat

3.Zjazd nie jest tożsamym z "dostępem do drogi publicznej" - to są dwie różne sprawy, regulowane innymi aktami prawnymi.
Warto sprawdzić u zarządcy drogi WT dla zjazdu.



W takim razie jaka jest definicja dostępu do dorgi publicznej?
Link do komentarza
Cytat

Jak podawałem wcześniej:



Tyle, że to jest ogólnikowe - w dalszej części Studium, są konkretne zapisy, co do linii zabudowy, wymagań co do wielkości, dachu i innych warunkow.
Warto się z tym zapoznać, bo dowiesz się jaki budynek można postawić na tej (konkretnej) działce.
Studium powinno "wisieć" na stronie gminy.
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Czytam studium i w sumie według mnie pozwala ono na znaczną dowolność w doborze projektów - dla domów jednorodzinnych
Czy coś więcej mam szukać w studium?

Cytat

2. Kierunki i wskaźniki dotyczące zagospodarowania oraz użytkowania terenów:
Ustala się:
- zachowanie na działkach w/w obiektów minimum 30% powierzchni biologicznie czynnej;
- uzupełnienie w/w obiektów obiektami małej architektury i zielenią; wysokości budynków nie więcej niż dwie kondygnacje użytkowe + poddasze użytkowe,
- na terenach eksponowanych widokowo wysokość budynków nie powinna przekraczać jednej kondygnacji użytkowej + poddasze użytkowe,
- zabudowę o dachach spadzistych (25% - 45%), kolorach neutralnych, z elementami wykończenia w drewnie, o wysokich walorach estetycznych

3.Zasady ochrony środowiska i jego zasobów, ochrony przyrody, krajobrazu
kulturowego i uzdrowisk:
- Dbanie o zachowanie walorów widokowych przez właściwe wkomponowanie obiektów infrastruktury technicznej w krajobraz.
- Wzbogacanie walorów widokowych poprzez: wprowadzanie zadrzewień śródpolnych, obsadzanie miedz na słonecznych stokach krzewami kserotermicznymi, wzbogacanie strefy ekotonowej pomiędzy lasem, a terenami rolnymi.
- Stosowanie zasłon widokowych z zieleni przy obiektach budowalnych.

Edytowano przez przemty (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Jeżeli masz studium to powinna być tez mapka terenu z zaznaczonymi obszarami które ,jakie pod jaka zabudowę są przeznaczone. Jeżeli wiesz gdzie leży twoja przyszła działka to bez problemu odczytasz czy jest ona przeznaczona pod zabudowę jednorodzinną.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

icon_eek.gif

a skąd taka "data" ? Toć to nie ciąża.



Jak pisałem wcześniej
Cytat

Od ponad 80 lat na omawianym obszarze grozi inwestycja pod tytułem zalew Niewistka. Przez 20-30 lat przez to była wstrzymana możliwość budowy w planowanych do zalania wioskach przez co niektóre wyglądają dziś jak skansen. Na szczęście ktoś poszedł po rozum do głowy i wydają pozwolenia bo ile można mówić o planach - 80 lat !!!



Zbiornik dalej jest w planach choć plany są już inne (bo ma być mniejszy i nie ma objąć miejscowości gdzie mam działkę) ale dalej są to plany i z tego co mi wiadomo, Urząd Gminy na taki okres odkłada wydanie WZ - niby w tym okresie chcą zobaczyć czy nic nie zacznie się dziać w temacie zbiornika. NIe wiem czy dobrze to opisałem ale sens jest taki, że każdy czeka 9 miesięcy. Niemal będzie to czekanie jak na dziecko icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...