Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jaki jest pod względem cieplnym sposób montażu rolet okiennych? Chodzi mi przede wszystkim o to żeby skrzynka rolety nie robiła nam mostka cieplnego. Patrzę na rysunki na stronach różnych firm i dochodzę do wniosku, że najlepiej to jest chyba umocować skrzynkę do ocieplenia na elewacji, odpowiednio długimi kotwami. Tyle, że nie całkiem mnie ta wersja satysfakcjonuje. Wolałbym schować skrzynkę w grubości ściany. Tyle, że proponowane rozwiązania do mnie nie przemawiają. Znalazłem np. coś takiego jako wersje wzorcową na eliminację mostka cieplnego.

DSC01446.jpg



Strzałki pokazujące, którędy będzie uciekać ciepło są już moje. Górna - nie ma problemu, ale niżej na wysokości rolety, ucieczka ciepła będzie dużo większa. Czy da się to zrobić lepiej?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Rzeczywiście trzeba się liczyć z pewnym pogorszeniem izolacyjności przegrody w miejscu osadzenia rolety. Przynajmniej przy sposobach innych niż montaż rolet na elewacji. Tak jest i w przypadku rolety z postu powyżej. Wynika to z ograniczenia ilości miejsca na ocieplenie, bo yo w jego warstwie umieszczono roletę. Najpewniej jednak ten mostek cieplny nie będzie miał zasadniczego znaczenia dla ucieczki ciepła w strefie okna.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Problem dalej pozostaje bez idealnego rozwiązania :( Popytałem w różnych firmach i wszędzie jest jakieś "ale". Pozostaje zdecydować się na ocieplona skrzynkę rolety.
Trafiłem nawet na ofertę, w której izolacją skrzynki miała być jakaś superizolacyjna mata z folii aluminiowej i podobnej do bąbelkowej. Niby kilkakrotnie lepsza od wełny. Ale to wielka ściema! Producent tego ustrojstwa manipuluje danymi, a dodatkowo sam twierdzi, że deklarowane właściwości izolacyjne mata zachowuje, gdy po jej obu stronach jest pustka powietrzna. Czyli zupełnie inne warunki niż skrzynka rolety.
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...