Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

30 lat gwarancj na blachę Colorcoat HPS200 Ultra


Recommended Posts

Po przeprowadzeniu serii dodatkowych badań w warunkach naturalnych w różnych miejscach świata, firma Tata Steel  zdecydowała się na wydłużenie udzielanej w Polsce gwarancji na blachę Colorcoat HPS200 Ultra® w popularnych kolorach typowych dla blachodachówek, stosowaną jako pokrycia dachów budynków mieszkalnych na obszarach wiejskich w głębi lądu o 10 lat!


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/dachy-i-rynny/aktualnosci/14768-30-lat-gwarancj-na-blache-colorcoat-hps200-ultra

Link to postu
Gość StopMomopolistom
Pracuję w firmie zajmującej się sprzedażą pokryć dachowych. Jeszcze trzy miesiące temu sprzedawałem HPS-a po 33 zł brutto, a od stycznia wyłączność na HPS-a ma Blachotrapez. Pozwoliłem sobie podzwonić po punktach i ceny były o 4-5 zł wyższe w porównaniu z moimi cenami sprzed 3 miesięcy! Klienci Firmy Blachotrapez muszą mieć niestety głębsze kieszenie. Szkoda, że prawo polskie dopuszcza takie nieczyste zagrania ze strony konkurencji. Próbują wszystkimi siłami zniszczyć mniejsze przedsiębiorstwa. Nie robią tego oczywiście ceną, bo te są u nich zastraszając. Widziałem wiele ofert z tej firmy- wkręty po 49 zł brutto podczas gdy kupują je nie drożej niż 20 zł paczka, uszczelki klinowe minimum 3 zł, a u producenta po 0,65 gr. gąsiory HPS po 50 zł (blacha na gąsiora to 1/4 arkusza, czyli np HPS 75/4= 18,75 zł + 15 zł marży = 33, 75(cena maksymalna). Szkoda słów! Nie będę już pisał o marży na folii itp, napiszę tylko, że mają się skurczybyki za co reklamować!
Link to postu
 • 3 tygodnie temu...
Gość Uśmiech
Gościu, w takim wypadku na czym Ty zarabiałeś u siebie w hurtowni? Na zawyżonej robociźnie? Bo z tego co zauważyłem, to każdy chce zarobić. I albo w hurtowni tani materiał, a wykonawstwo z kosmosu, albo materiał drogi, ale za to na wycenie robocizna za grosze...
I sam HPS bym nie kupował, miał ( nie wiem jak teraz) tendencję do rozwarstwiania się przy ciemnych kolorach.
Wszyscy o tym wiedzieli. Ty również. Pozdrawiam.
Link to postu
Gość do do usmiechnietego
Walnięty jesteś wswoim zdzierstwie. Mamy wolny rynek i kazdy sobie ustala marze taka jaka chce a to ze jeden chce zarobic dwa raz tyle a drugi sie zadowoli pól raza to ciebie boli ty zdzierco.
Link to postu
 • 5 lata temu...
Dnia 15.03.2016 o 09:20, Gość Uśmiech napisał:

Gościu, w takim wypadku na czym Ty zarabiałeś u siebie w hurtowni? Na zawyżonej robociźnie? Bo z tego co zauważyłem, to każdy chce zarobić. I albo w hurtowni tani materiał, a wykonawstwo z kosmosu, albo materiał drogi, ale za to na wycenie robocizna za grosze...
I sam HPS bym nie kupował, miał ( nie wiem jak teraz) tendencję do rozwarstwiania się przy ciemnych kolorach.
Wszyscy o tym wiedzieli. Ty również. Pozdrawiam.

 

Witam

Potwierdzam z tym HPS. Mam taki dach i tyle z tej powłoki zostało po 10 latach. Powłoka Colorcoat HPS200 Ultra®. A ta gwarancja na dziesięciolecia to pic na wodę. Próby wyegzekwowania gwarancji to walka z wiatrakami.

 

Pozdrawiam 

received_538537880355434.jpeg

received_850893642073325.jpeg

received_274274847059278.jpeg

Link to postu
 • 8 miesiące temu...

Ja również nie polecam tej powłoki. HPS to wtopa i producent o tym wie.

U mnie powłoka już po 3 latach zaczęła się łuszczyć. Powstały przebarwienia i niestety dach jest do wymiany. Firma  Blachotrapez odrzuciła reklamację, twierdząc ze dach nie był regularnie myty , kwasne deszcze i inne głupoty. PORAŻKA  nie polecam nikomu tej firmy!!!!!!!Zdjęcia w załączeniu:

20210215_150917.jpg

20210215_152349.jpg

20210215_152342.jpg

20201121_095313.jpg

20210215_150941.jpg

20201121_095326.jpg

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • you have to understand that electrical device whether it is full of water proof not provide you guarantee of your safety so please dont use mobile phone or any other electrical device when you are in the bathroom or any near water place.
  • Likwiduj okna w bocznej garażu i dosuń garaż maksymalnie do północnej granicy.  Za to zrób okno i drzwi od strony ogrodu.  oczywiście salon na południe.  Warto też zamienić miejscami kuchnię z miejscem wypoczynkowym. pralnia pod schodami wymusza kombinowanie z fundamentem.
  • Uziom otokowy ma tworzyć pętlę, dlaczego więc cokolwiek ciąć? Potrzebne będą złącza do uziomów.  Na początek proponuję przeczytać ten tekst: https://budujemydom.pl/instalacje/instalacja-odgromowa/a/23314-rodzaje-uziomow-uziom-otokowy-uziomy-pionowe
  • SZYBKOWIĄŻĄCA WYLEWKA SAMOPOZIOMUJĄCA 417 to uniwersalna podłogowa warstwa wyrównawcza. Jest świetnym rozwiązaniem do wyrównania powierzchni podkładów cementowych, betonów i jastrychów. Bardzo dobrze sprawdza się na ogrzewaniu podłogowym wodnym. Zawiera dużą ilość włókien zbrojących. Produkt docenią wszyscy wykonawcy oraz domowi majsterkowicze dzięki bardzo dobrym cechom użytkowym, takim jak możliwość wchodzenia po 3 godzinach, układanie płytek po 18 godzinach i zakres grubości, który wynosi od 2 do 50 mm. KROK PO KROKU 1. Przygotowanie podłoża Wszystkie podłoża powinny być nośne, stabilne, oczyszczone. 2. Gruntowanie Następnie należy przystąpić do gruntowania, wybór gruntu zależy od stanu i rodzaju podłoża. Tradycyjne wylewki cementowe zagruntować środkiem EXPERT 6 lub GRUNTOLITEM-W 301. W przypadku gładkich betonów zaleca się je pokryć środkiem GRUNT KONTAKTOWY 307. Grunt ten zawiera kruszywo kwarcowe i stanowi idealny podkład pod wylewkę. Każdy grunt należy pozostawić do wyschnięcia i związania: ok 24 godzin. 3. Dylatacje Nie zapomnijmy o dylatacjach, które należy wykonać przed wylewaniem 4. Wyznaczenie poziomów. Ważne jest określenie poziomu, do którego ma być wylana wylewka. Można to wykonać za pomocą kołków rozprężnych z wkrętami, których główki wyznaczają poziom wykonywanej warstwy. 5. Mieszanie Suchą mieszankę należy zarobić z odpowiednią ilością czystej wody na 25 kg masy, mieszając mieszarką. Czas mieszania mechanicznego powinien wynosić 2-3 minuty. Po krótkim dojrzewaniu wylewki należy ją ponownie wymieszać. Produkt musi mieć jednolitą konsystencję. 6. Wylewanie Prace zaleca się rozpoczynać przy ścianie najbardziej oddalonej od wejścia do pomieszczenia i prowadzić pasami o szerokości ok. 40 cm. W przypadku cienkich warstw zaleca się wylewkę rozciągnąć pacą. 7. Odpowietrzanie i poziomowanie Wylewkę należy odpowietrzyć za pomocą wałka kolczastego. Dzięki tej czynności nadmiar powietrza zostanie z wylewki usunięty, a jej struktura będzie mocniejsza\ 8. Dalsze prace Prace należy prowadzić bez przerwy, aż do pokrycia całej powierzchni podłogi w pomieszczeniu. W optymalnych warunkach na 417 można wejść po 3 godzinach od wylania. Przyklejanie płytek można wykonywać po 18 godzinach schnięcia. 9. Pielęgnacja Świeżo ułożoną masę należy chronić przed przedwczesnym wysychaniem poprzez ograniczenie ogrzewania, zabezpieczenie przed bezpośrednim nasłonecznieniem, przeciągami, itp.    
  • W przestrzeniach dziecięcych świetnym rozwiązaniem będzie również FARBA CERAMICZNA 090 KREISEL
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...