Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
ferdek6666

Co zamiast pompy hydroforowej grudziadz

Recommended Posts

Witam siada mi juz pompa max 2,2 bara daje czy polecicie mi taką Pompa MHI1300 INOX 230V OMNIGENA
Czy w ogole bedzie sie spisywala w gospodarstwie rolnym. Starej juz nie chcą mi naprawiac bo mowią ze nie ma czego zbierac. Studnie glebinową mam 20 m ale to tylko przewod do zyly wodnej . lustro wody chyba kilka metrow bo grudziądzka chodzila 30 lat

Cytat

Witam siada mi juz pompa max 2,2 bara daje czy polecicie mi taką Pompa MHI1300 INOX 230V OMNIGENA
Czy w ogole bedzie sie spisywala w gospodarstwie rolnym. Starej juz nie chcą mi naprawiac bo mowią ze nie ma czego zbierac. Studnie glebinową mam 20 m ale to tylko przewod do zyly wodnej . lustro wody chyba kilka metrow bo grudziądzka chodzila 30 lat

Pytanie raczej brzmi czy wydajność maksymalna 100 l/min sprosta zapotrzebowaniu na wodę.

A w zasadzie to trzeba zerknąć na wykres i sprawdzić ile wody bedzie nam pompować przy danej wysokosci podnoszenia

Cytat

Pytanie raczej brzmi czy wydajność maksymalna 100 l/min sprosta zapotrzebowaniu na wodę.

To jest bardzo duuuuuuuuuuuuuużo - napełnienie wanny (typowej) mniej jak 1 minuta.
Jakoś tak nie znam baterii o takim przepływie. icon_lol.gif

Ps. Współczesne baterie, w zależności od klasy maja przepływ od 9 do 40l/min.

Cytat

To jest bardzo duuuuuuuuuuuuuużo - napełnienie wanny (typowej) mniej jak 1 minuta.
Jakoś tak nie znam baterii o takim przepływie. icon_lol.gif

Ps. Współczesne baterie, w zależności od klasy maja przepływ od 9 do 40l/min.

Grudziądzka ma 50l/min przeplyw i mi jakos wystarczalo jezeli dopijala cisnienie do 3.5bar.aha mam hydrofor 150 litry. Teraz juz z kazdym dniem slabiej mi ciagnie i woda leci wolno jezeli korzysta sie z kilku kranow. Mam wodociag 4.5 bara to idzie woda jak rakieta ale przy zuzywaniu kolo 80m wody miesiecznie duzo zaplace.
Czy ktos mial te pompy lub podobne modele z tej fifmy bo czytalem rozne opinie ze wytrzymują miesiąc dwa a gwarant zwala wine na uzytkownika w razie naprawy Edytowano przez ferdek6666 (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Pięknie przeszliście w inny temat w ogóle jakoś odbiegający od pierwotnego wpisu.. ale to ja teraz z innej beczki.. na forum to jest jakas taka cenzura? W sensie że kasuja posty jak ktoś napisze coś nie tak ? Bo jako że od kilku dni prowadzimy z Mhtylem wymiane zdań na temat odrolnienia i wyłączenia gruntow z pod produkcji rolnej i takich około tematów zauważyłam że niektóre wpisy znikają.. czy to autor może wykasować swoj wpis czy to jakaś cenzura ?
    • Dobre pasy ma Klingspor i wcale nie za drogie, w zależności od wymiaru od 3 do 7 zł. Możesz kupić w ich sklepie internetowym lub na allegro. O żadnym zrywaniu nie ma mowy i wymiary takie jak mają być, to niemiecka jakość.
    • ty to się czepiasz bracie .. podsumowane 3 składowe jak dały 0,2465zł to nie jest "około"?  powtarzam "OKOŁO" 30 groszy ?? jak podzielisz proporcjonalnie do zużycia szczyt/pozaszczyt opłaty miesięczne niezależne od ilości kWh to dojdziesz do kwoty 0,29 gr (tak  mi wyszło) - i to wg ciebie nie jest "około" 30 gr??     licznik który pokazał autor nie jest przecież licznikiem całego mieszkania , tylko podlicznik linii zasilającej system grzewczy. Jeśli autor twierdzi, że z systemu korzysta tylko w taryfie "nocnej" a nie ma powodu, żeby w to nie wierzyć to błędem jest wyciąganie średniej z całego rachunku. .. bo niby dlaczego? bez problemu można policzyć , że koszt 1 kWh po przeliczeniu kosztów miesięcznych niezależnych od ilości kWh z przedstawionego rachunku (który rozlicza RZECZYWISTE a nie szacunkowe! zużycie prądu) wychodzi 29 groszy w nocnej i 70 gr. w dziennej taryfie. 
    • Nie musisz trzymać się poradnikowych wytycznych, u mnie na przykład profesjonalny parkieciarz i profesjonalnym sprzętem, szlifował parkiet dokładnie wzdłuż włókien. Parkiet dębowy położony równolegle liniowo, zmieniając tylko gradację papieru na coraz drobniejszą.    
    • Dziękuje za odpowiedzi. Od początku, kominek byłby tylko w połowie zrobiony (sam komin i zaślepione miejsce kominkowe) aby na przyszłość jak dzieci wyjdą z domu mieć możliwość łatwej instalacji kominka. Drzwi tarasowe oczywiście będą zwykłe a nie przesuwne, ścianka w środku salonu nie byłaby potrzebna wiec raczej z niej zrezygnujemy (tak zostało z rzutów oryginalnych)   Rozmawiałem z 2 firmami od prefabrykowanych wiązarów i twierdzili że w tym "magia" prefabrykatów że te wiązary opierają się na zewn. ścianach przez co mogę zaoszczędzić czas,  miejsce w środku i odchudzić fundamenty o ile takie rozwiązanie dam architektowi na początku projektowania aby uwzględnił mniejsze obciążenia wewnątrz. Ja tak zrozumiałem, że nieważne czy miałbym jakieś ściany nośne w środku i tak prefabrykowane wiązary opierają się na zewnętrznych ścianach (do 30m), ale dopytam w takim razie czy coś by dała ścianka działowa nośna.  
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...