Skocz do zawartości

Syfon problem , cieknie


Recommended Posts

Witajcie otóż kupiłem zlew z syfonem i ociekaczem itd wszystko podlaczone jak należy bynajmniej tak mi się wydaje ,problem polega na tym że pod zlewem mam trójnik od wody zlewu i przylaczona rurka od ociekacza i jak myje coś to niestety woda spływa bardzo powoli , i zaczyna kapać z uczczelki tego ociekacza na trójniku poniżej załączę foto i zaznaczę gdzie konkretnie kapie , niewiem czego to wina ale zauważyłem że jak pralka była nizej podłączona i wąż był podlaczony to też niespływała woda szybko ale jak wąż wyjąłem to dochodziło powietrze i woda spływała jak należy.
proszę o porady co zrobić z tym problemem.
na foto w kółku zaznaczylem gdzie cieknie , a tu gdzie strzałka jest to na tym kolanie był dzióbek któy skruciłęm rurę i uziołem , bo pralkę mam doprowadzoną w innym miejscu na trójniku przy samym odpływie.
poradzcie jak zniwelowac ten problem co zaznaczyłem w kółku na czerwono.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez Barsto27 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Co do kapania to najprawdopodobniej jest to wina uszczelki/oringa albo jej braku. Musiałbyś jeszcze raz to rozkręcić, sprawdzić czy wszytko jest w porządku, może uszczelka się podwinęła przy skręcaniu. Najlepiej takie coś skręcać jak jest lekko nawilżone np płynem do zmywania naczyń, wtedy wszystko ładnie się dopasuje i dociśnie.
A co do powolnego spływania wody to albo masz gdzieś przytkaną instalację albo brak dobrego odpowietrzenia instalacji.
Link do komentarza
Cytat

zasylikonowałem teraz to , ale czy da to cos to niewiem, ale jak odpowietrzona czyli ???


Sylikon za dużo raczej nie pomoże.
Masz pion wentylacyjny od instalacji?
Pisałeś, że jak doprowadziłeś powietrze do instalacji to woda szybciej leciała, czyli albo coś jest przypchane albo brak odpowietrzenia i wytwarza się podciśnienie gdy spuszczasz wodę. Czy w łazience też są podobne objawy przy spuszczaniu wody? I w jakiej kolejności masz podłączenie do instalacji łazienkę i kuchnię, co jest pierwsze co ostatnie.
Link do komentarza
Cytat

Masz pion wentylacyjny od instalacji? czyli ???
szczerze raczej niewieże zeby sie miało zapchać bo niby jak , chyba że wąż od pralki za glebko włożyony , , sam niewiem, raczej cała instalacjia jest swieża więc , sam niewiem.


No nie wiem jak mam ci napisać, pion to pion.
Link do komentarza
Cytat

sprawa wyjasniła sie usunołem tazrrurę co woda idzie w dół a potem troszkę do góry i ten element uzunołem i bez tego spływa elegancko , jutro dkupie kawałek rury spiro i bedzie gitara , a mam pytanie jestes w stanie wiedziec jaki to moze być rozmiar tego plastiku szarego


Która to tazrrura!!? Bo fotki masz tak ciemne, że trudno coś dostrzec szczegółowego.
No, takiego czegoś to nawet się nie spodziewałem. Przecież woda pod górę nie popłynie. Żadnej spiro nie zakładaj, pokombinuj ale daj normalna rurę pcv.
Wygląda mi to na średnice 50 mm czyli 5 cm.

I mała prośba, zanim wyślesz posta sprawdź poprawność pisowni to cuda wychodzą.

Ten szary plastik to masz na myśli rurę od syfonu, tak?
Link do komentarza
Nie wiem ale teraz mnie chyba oświeciło.
Chcesz powiedzieć, że ta rura gdzie woda wg Ciebie idzie w dół a potem troszkę do góry to ta półokrągła rura?
To jest właśnie syfon i jeżeli go usunąłeś to w domu będziesz zapachy niczym francuskie perfumy kanalszambo.
Link do komentarza
powiem ci dlaczego go uzunołem a mianowicie przed jego usunęciem przy odplywie w scianie ma trójnik na zlew i pralke jak wąż od pralki jest wcisnienty ta ciezko splywala woda ale jak napelnilem zlew wodom i wyjołem ten wąz od pralki to wodla szła odrazu ale niestezy troszke zaczeło wybijac przez otwor pralki niestety. teraz uzunolem syfon a pralka wąż wcisnienty i idzie gladko woda.
Link do komentarza
Cytat

powiem ci dlaczego go uzunołem a mianowicie przed jego usunęciem przy odplywie w scianie ma trójnik na zlew i pralke jak wąż od pralki jest wcisnienty ta ciezko splywala woda ale jak napelnilem zlew wodom i wyjołem ten wąz od pralki to wodla szła odrazu ale niestezy troszke zaczeło wybijac przez otwor pralki niestety. teraz uzunolem syfon a pralka wąż wcisnienty i idzie gladko woda.


Zrobiłeś najgłupsza rzecz jaka można zrobić, wyrzuciłeś serce które jest głównym organem działania zlewozmywaka z syfonem.
Opisane przyczyny dobitnie świadczą o braku odpowietrzenia instalacji. Ja Ci pisze o tym problemie a ty olewkę robisz i nie raczysz nawet odpowiedzieć czy masz ten pion czy go ie masz, gdzie masz umiejscowiona kuchnię pod względem oczywiście wpięcia się w instalację. Nawet nie napisałeś czy to jest dom czy mieszkanie.
Ale jak chcesz aby pachniało w domu gównem to jesteś na dobrej drodze, bo brak syfonu załatwi to w bardzo dobry sposób.

Prosiłem abyś przed wysłaniem posta sprawdził poprawność napisanych słów.
Link do komentarza
Ledwie co, ale chyba coś do mnie dociera z tych barwnych opisów.
Najprościej i w zasadzie ujmując to co pisał mhtyl :

1. Ze ściany "wychodzą" dwa odpływy - jeden dla pralki, drugi dla umywalki.
2. W ten odpływ dla pralki, powinien być szczelnie wciśnięty (są specjalne uszczelki redukcyjne) wąż z pralki, bez dodatkowego syfonu, bo syfonem jest wąż od pralki.
3. Jeśli dalej będzie utrudniony odpływ z pralki, czy umywalki, należy zainstalować odpowietrznik (napowietrzacz) kanalizy:
np.:


lub nowszej generacji:



Link do komentarza
Cytat

ok to jest kamienica , mam ogolnie warunki blokowe i standart, ale juz wiem w czym tkwi problem w tym odpowietrzaniu bo wszystko podlączone elegancko ale ciągu brak nadal , jak by to rozwiązać co radzicie w wc idzie ok toaleta , umywalki nie mam, problem dotyczy zlewu w kuchni.


Zawór napowietrzający załatwi sprawę.
Taki jak bajbaga pokazał.
Link do komentarza
Cytat

a co myślisz o zaworze napowietrzającym pod zlewem >>> czy to nie będzie sie lać pszesto jak dobrze będzie zlew napełniony .


Trochę znajomości zasady działania a nie będziesz zadawał takich pytań.
Ale odpowiem, nie nie będzie.

Widziałeś fotkę jaką wkleił bajbaga? Bo chyba nie skoro zadajesz tak banalne pytania.
Link do komentarza
Jak będzie wszystko szczelnie połączone to nic nie będzie ciekło, nic nie będzie wybijało.
Poczytaj sobie co to jest ten zawór napowietrzający, co to jest pion napowietrzający i ogólnie jak działa instalacja kanalizacyjna w domu, nie jest to obszerny materiał a dostarczy Ci odpowiedzi na twoje pytania.
Link do komentarza
Cytat

w poniedziałek udam się do administracji to ogarna bo nie to a na.


ja chciec ogarna ale nie moga ogarna co ty napisal.
A co administracja? będzie cię za rączkę prowadzić?
Link do komentarza
Wiecie co a mam jeszcze pytanie czy może być np zapchane na odcinku zlew rura żeliwna pion bo ogólnie ra bym nie zanieczyścił tego ale może robotnikom cos wpadło itd bo na połowie odc. Jest liczenie z plastiku na żeliwo , bo ogólnie jak w Wc toalecie spuszczam wodę to idzie w dół bez żadnego oporu itd czy to faktycznie wina tego napowietrzania itd bo sam już niewiem .
Link do komentarza
Coś mi się w tej chwili przypomniało.
Otóż około 3,5 roku temu moja córka z zięciem remontowali niewielkie mieszkanko.Tzn. remontował fachowiec ,mój dobry kolega a ja miałem nadzór,załatwiałem materiały itp.Mieszkanko w bloku z lat siedemdziesiątych.Wymieniane były wszystkie instalacje łącznie z kanalizacyjną,dokąd było można no bo pionu już nie można było ruszyć.Pion,rura żeliwna setka lub trochę większa była w rogu.Przy niej ustawiony był sedes.Z niego spływało prawidłowo,szybko trójnikiem tej samej średnicy. Natomiast dla umywalki i wanny był oddzielny trójnik o mniejszej średnicy w który wsadzona była jeszcze rura prawie poziomo.I tu była tragedia.Woda z wanny spływała wiele minut,chyba z 10 razy dłużej niż powinna."Walka" z udrożnieniem tego odpływu trwała ponad dniówkę.Nie było swobodnego dostępu.Używaliśmy głównie sprężyny ale jej końcówkę wiele razy ucinaliśmy,zaginaliśmy pod kątem,rozczapierzaliśmy.W końcu udało się.
Może podobnie jest u Ciebie.
Link do komentarza
Cytat

Wiecie co a mam jeszcze pytanie czy może być np zapchane na odcinku zlew rura żeliwna pion bo ogólnie ra bym nie zanieczyścił tego ale może robotnikom cos wpadło itd bo na połowie odc. Jest liczenie z plastiku na żeliwo , bo ogólnie jak w Wc toalecie spuszczam wodę to idzie w dół bez żadnego oporu itd czy to faktycznie wina tego napowietrzania itd bo sam już niewiem .


A ja nie jestem wróżka i nie wiem co ty piszesz, co to jest ra bym?!!!!!!
Jeżeli chcesz fachowej porady to postaraj się napisać w miarę poprawnie o co ci chodzi.
Link do komentarza
Ok jeszcze raz w pionie kamienicy mam podłączony kibel i z niego idzie dobrze woda spływa w zlewie ze za bardzo na liczeniu zlewu z pionem mam od zlewu z 1 m rurę plastik potem z 3 m żeliwa czy może być wina jednak jakiegoś zapchanie na odcinku zlew pion rury , bo szczerze jak był by napowietrzacz na pionie niesprawny to chyba w kiblu tez woda by stała itd , czy kibel a zlew nic niema z tym wspólnego .
Link do komentarza
zalamka.jpg Ja dalej nie rozumiem co ty piszesz.
Nie wiem ale czy Ty czytasz co się do Ciebie pisze? Pytałem wcześniej o to jak masz zrobiona instalację, znaczy się które pomieszczenie jest na początku a które na końcu tej instalacji.
Z tego co napisałeś to wc i kuchnia są podłączone do dwóch różnych pionów kanalizacyjnych. Jeżeli z kuchni po wyciągnięciu węża od pralki woda spływa swobodnie to nie może być zapchana rura, gdyby była zapchana to woda pomimo dopływu powietrza woda schodziła by z oporem.
Link do komentarza
niby spłwa lae jak wyciagam węża od pralki to znów wychodzi wybija woda przez ten otwór , i zauwarzyłem zw woda spływa ale też idzie z oporem , , a jezeli faktycznie jakimś cudem jest zapchane w czesci rury , miedzy zlewem a pionem rury to jak to rozwiązac , bo jak ja tego nie zapchałem ty albo ci co robili te remont i cos im tam wpadło albo juz nie wiem sam , a jakaś spirala pomorze w tym , ale tak zeby nie pokiereszować części rury plastikowej a jest jej ja wiem z 1m , a potem reszte to żeliwo bo szczerze teraz to już wątpie aby była wina tego że niema w pionie napowietrznika , bo zlew i kibel raczej odpady idą w 1 rurę w pionie .
Pytanie , czy jak to nie z mojej winy by okazało sie zapchanie to czy moze to zrobic administracja , bo albo tam juz coś było od dłuższego czasu w tej ruze albo to robotniki zapchali i przez to tez nie idzie woda ze zlewu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...