Skocz do zawartości

rozbiórka tarasu


Recommended Posts

  • 4 miesiące temu...
Cytat

Jeśli taras stanowi część budynku jednorodzinnego to jego rozbiórki nie trzeba nigdzie zgłaszać. W przypadku związania z innym obiektem konieczne będzie zgłoszenia zamiaru przeprowadzenia takich robót. (Art 31 Prawa Budowlanego )



W starostwie tam gdzie wydają pozwolenia stwierdzili, że na rozbiorkę tarsu potrzeba jest pozwolenie. Do pozwolenia załączyć mam opis prac rozbiórkowych, mapa z ustutuowaniem tarasu i najlepiej projekt domu. ??? ??? Jestem zdziwiona. To trzeba wypełnić te formlności czy nie trzzeba???
Link do komentarza
Cytat

Być może jest to zabytek lub inne względy przemawiają za takim stanowiskiem urzędu. Wystarczy spytać na jakiej podstawie prawnej stawiają takie wymagania.



Dziękuję za odpowiedź. Generalnie gdyby nie bacznie obserwujący nas sąsiedzi, rozebrałabym taras i już, ale.... Musi być wszystko legalnie, nawet z durnym tarasikiem. Dzwoniłam też do nadzoru budowlanego i też powiedziano mi tak jak w starostwie, że na rozbiórkę tarasu musi być pozwolenie z całą procedurą. Zarówno starostwo ja i nadzór budowlany argumentują to tym, że jest to taras betonowy (gdyby był drewniany, to zgłoszenie) trwale związany z gruntem i domem jednorodzinnym i muszą wiedzieć czy rozbiórka nie osłabi domu. Taras nie jest zabytkiem itp. I jak takie ich stanowisko, to będą robić pod górkę...

Link do komentarza
1. Zgłoś zamiar rozbiórki tego tarasu i poczekaj na sprzeciw (ewentualny).

2. Zgłoś zamiar przebudowy domu jednorodzinnego, polegający na likwidacji tarasu, na podstawie art.29.2.1b), oraz art.30.2. (+ art.30.2b), który uściśla).

Oba zgłoszenia możesz wysłać jednocześnie.

Ps. Nic na gębę - przygotuj zgłoszenie, zgłoś (za pokwitowaniem odbioru), poczekaj, napisz jak zareagowali.

Jak w ciągu 30 dni nie dostaniesz "protestu" - masz 2 lata ważności zgłoszenia (na rozpoczęcie prac.)

Ps.2. W zgłoszeniu/niach podaj datę rozpoczęcia prac, tak około 35 dni od daty zgłoszenia.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Dnia 30.06.2016 o 13:31, bajbaga napisał:

1. Zgłoś zamiar rozbiórki tego tarasu i poczekaj na sprzeciw (ewentualny).

2. Zgłoś zamiar przebudowy domu jednorodzinnego, polegający na likwidacji tarasu, na podstawie art.29.2.1b), oraz art.30.2. (+ art.30.2b), który uściśla).

Oba zgłoszenia możesz wysłać jednocześnie.

Ps. Nic na gębę - przygotuj zgłoszenie, zgłoś (za pokwitowaniem odbioru), poczekaj, napisz jak zareagowali.

Jak w ciągu 30 dni nie dostaniesz "protestu" - masz 2 lata ważności zgłoszenia (na rozpoczęcie prac.)

Ps.2. W zgłoszeniu/niach podaj datę rozpoczęcia prac, tak około 35 dni od daty zgłoszenia.

Małe sprostowanie:

1. aktualnie organ ma nie 30, a 21 dni na wniesienie sprzeciwu licząc od daty doręczenia organowi zgłoszenia,

2. w razie braku sprzeciwu zgłoszenie "jest ważne" nie przez okres 2, lecz 3 lat licząc od wskazanego w zgłoszeniu terminu rozpoczęcia robót - oznacza to, że trzeba rozpocząć roboty przed upływem tych 3 lat, inaczej wymagane będzie nowe zgłoszenie.

Link do komentarza

Art. 30.

Cytat

5. Zgłoszenia, o którym mowa w ust. 1, należy dokonać przed terminem zamierzonego rozpoczęcia robót
budowlanych. Właściwy organ, w terminie 30 dni od dnia doręczenia zgłoszenia, może, w drodze decyzji,
wnieść sprzeciw. Do wykonywania robót budowlanych można przystąpić, jeżeli organ nie wniósł sprzeciwu
w tym terminie.

Była nowela tego zapisu?

 

Natomiast prawdą jest, ze 3 lata - cosik mi się popaprało.

8 godzin temu, kancelariaFurmaga napisał:

Małe sprostowanie:

1. aktualnie organ ma nie 30, a 21 dni na wniesienie sprzeciwu licząc od daty doręczenia organowi zgłoszenia,

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...