Skocz do zawartości

Porady przed tynkami wewnętrznymi


Recommended Posts

Na wiosnę wchodzą tynkarze. Czy możecie mi dać jakieś rady na co zwrócić uwagę ? Wiem, że trzeba policzyć wszystkie gniazdka , żeby po tynkach nie zginęły.
1. Chcę dać pod każde okno siatkę bo pod 4 na parterze są rysy, małe pęknięcia. Jaką dać siatkę ?
2. Czy w kuchni lub łazience gdzie będą płytki , zostawić puszki bez obrabiania i zrobi to glazurnik , czy niech obsadzą z licem ściany tak jak w reszcie domu ?
3. Na poddaszu pękła ścianka działowa, rysa na kilka mm. W szczelinę dam akryl a na to siatka taka sama jak pod okna ?
4. Mam na ścianie kabel od domofonu który nie jest w puszcze , będzie wystawał , ze ściany . Tylko nie wiem kiedy będzie domofon a ozdoba kiepska icon_smile.gif czy jednak dać w jakąś specjalna puszkę ?
5. W WC na dole murarzom trochę uciekła ściana , czy wyrównać mają tynkarze czy glazurnicy płytkami z klejem ?
Link do komentarza
Cytat

Na wiosnę wchodzą tynkarze. Czy możecie mi dać jakieś rady na co zwrócić uwagę ? Wiem, że trzeba policzyć wszystkie gniazdka , żeby po tynkach nie zginęły.
1. Chcę dać pod każde okno siatkę bo pod 4 na parterze są rysy, małe pęknięcia. Jaką dać siatkę ?
2. Czy w kuchni lub łazience gdzie będą płytki , zostawić puszki bez obrabiania i zrobi to glazurnik , czy niech obsadzą z licem ściany tak jak w reszcie domu ?
3. Na poddaszu pękła ścianka działowa, rysa na kilka mm. W szczelinę dam akryl a na to siatka taka sama jak pod okna ?
4. Mam na ścianie kabel od domofonu który nie jest w puszcze , będzie wystawał , ze ściany . Tylko nie wiem kiedy będzie domofon a ozdoba kiepska icon_smile.gif czy jednak dać w jakąś specjalna puszkę ?
5. W WC na dole murarzom trochę uciekła ściana , czy wyrównać mają tynkarze czy glazurnicy płytkami z klejem ?




5. Tynk jest tańszy od kleju
4. Jak dasz puszkę to tak żeby montowany domofon zakrył ją w całości - najgorsza opcja zatynkować przewód na ścianie bo do montowania domofonu trzeba będzie kuć . Zawiniesz w estetyczne kółeczko i z czasem się przyzwyczaisz :P
3. Elewacyjna
2. Chcesz płacić za wykuwanie i ponowne obsadzanie puszek glazurnikowi ? Glazurnik jest ostatni a puszka powinna przechodzić przez kaflę a nie być gdzieś gdzie "łapki" nie sięgają.
1. Jak w 3
Link do komentarza
Cytat

Na wiosnę wchodzą tynkarze. Czy możecie mi dać jakieś rady na co zwrócić uwagę ? Wiem, że trzeba policzyć wszystkie gniazdka , żeby po tynkach nie zginęły.
1. Chcę dać pod każde okno siatkę bo pod 4 na parterze są rysy, małe pęknięcia. Jaką dać siatkę ?
2. Czy w kuchni lub łazience gdzie będą płytki , zostawić puszki bez obrabiania i zrobi to glazurnik , czy niech obsadzą z licem ściany tak jak w reszcie domu ?
3. Na poddaszu pękła ścianka działowa, rysa na kilka mm. W szczelinę dam akryl a na to siatka taka sama jak pod okna ?
4. Mam na ścianie kabel od domofonu który nie jest w puszcze , będzie wystawał , ze ściany . Tylko nie wiem kiedy będzie domofon a ozdoba kiepska icon_smile.gif czy jednak dać w jakąś specjalna puszkę ?
5. W WC na dole murarzom trochę uciekła ściana , czy wyrównać mają tynkarze czy glazurnicy płytkami z klejem ?


Liczenie gniazdek na nic się nie zda jak nie będziesz pamiętał gdzie one były. Najlepszy patent to kup zaślepki z wąsami plastykowymi na puszki. Po otynkowaniu widać wychodzące wąsy i bez problemu trafisz na puszkę.
Ad1. Nie ma potrzeby.
Ad2. Zostaw wypuszczone kable, kafelkarz jak będzie kładł kafelki sam zrobi miejsce na puszkę w takim miejscu aby nie raziło jak np w górnym lewym rogu płytki a w następnym w dolnym jak będzie puszki już zamontowane.
To samo doradzam w łazience, zostawić wypuszczony kabel a puszki zrobić jak będą kładzione płytki.
Ad3. Tynk powinien załatwić sprawę.
Ad4. Możesz schowac ten kabel pod jakąś ładną, ozdobna rozetą.
Ad4. Tynkiem powinni to nadrobić, tylko aby o tej nierówności pamiętali.

Link do komentarza
1.Jak się uszczelnia przewody na poddaszu ,przed tynkami?

2.Puszki są po zakladane, wyciągnać je ,niech zatynkuja otwory aby same przewody wystawały czy po prostu niech ich nie obrabiaja aby były luźne tak jak teraz?

3.Zakładając te zaslepki z wąsami dobrze da się obrobić puszki? patrząc na nie są większe niż puszka wiec zakryja na około trochę puszki.

Zostało mi trochę siatki elewacyjnej to powiem aby dla świętego spokoju zatopili ja pod oknami.

czytałem o jakiejś siatce rabitza, stad moje pytanie.

dzięki panowie.
Link do komentarza
Cytat

3.Zakładając te zaslepki z wąsami dobrze da się obrobić puszki? patrząc na nie są większe niż puszka wiec zakryja na około trochę puszki.

Zostało mi trochę siatki elewacyjnej to powiem aby dla świętego spokoju zatopili ja pod oknami.

czytałem o jakiejś siatce rabitza, stad moje pytanie.

dzięki panowie.


Ad3. Zamiast tych zaślepek możesz upchnąć zwinięty kawałek papieru w puszkę aby jest nie zasyfili przy tynkowaniu.
Samo przez się mów, że te zaślepki musza być ciut większe od puszki aby nie wpadły do środka tylko opierały się o skraj puszki.
Przy tynkowaniu chyba nie masz puszczonego prądu na cały dom?

Co do siatki rabitza to nie w tym przypadku icon_biggrin.gif a jakbyś dobrze poczytał to byś wiedział gdzie się ja stosuje, choć teraz już chyba bardzo rzadko ma zastosowanie.
Link do komentarza
Cytat

Myślę, że ich prąd nie kopnie icon_smile.gif Ale jest kilkanaście obwodów , więc nie będzie włączone w całym domu.

A co do puszek tam gdzie będą płytki to jak zrobić,pytanie 2 we wcześniejszym poście


prąd obowiązkowo musi być odłączony! I nie ma z tym żartów.
Co do tych puszek w kuchni i w łazience to zostaw wypuszczone same kable trochę dłuższe aby był manewr z ich ewentualnym przesunięciem tak aby puszka wyszła na łączeniach się płytek a nie w środku i to jeszcze nie symetrycznie w płytce.
Link do komentarza
Cytat

Ciekawe, czy tynkarze potrafią pracować po ciemku.


A nie można podłączyć oświetlenia np z przedłużacza od skrzynki budowlanej i oświetlać lampami na stojakach?
Ciekawe czy tynkarze zgodzą się tynkować jak instalacja będzie podłączona pod napięcie?
U mnie na samym początku tynkarze zaznaczyli sobie aby prądu nie było w kablach przy tynkowaniu.
Bezpieczeństwo przede wszystkim. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

A nie można podłączyć oświetlenia np z przedłużacza od skrzynki budowlanej i oświetlać lampami na stojakach?
Ciekawe czy tynkarze zgodzą się tynkować jak instalacja będzie podłączona pod napięcie?
U mnie na samym początku tynkarze zaznaczyli sobie aby prądu nie było w kablach przy tynkowaniu.
Bezpieczeństwo przede wszystkim. icon_smile.gif



Dałeś się podpuścić! icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Obwody oświetlenia muszą być rozdzielone z obwodami gniazd. Światło (wisząca lampa) jest dla tynkarzy do przełknięcia. Obwody gniazd pozbawia się zasilania, a gniazda (często zamocowane, ale bez szyldów) zakleja się taśmą). Jeśli są same puszki to wystarczy włożyć zmięty papier.
Link do komentarza
Cytat

Dałeś się podpuścić! icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Obwody oświetlenia muszą być rozdzielone z obwodami gniazd. Światło (wisząca lampa) jest dla tynkarzy do przełknięcia. Obwody gniazd pozbawia się zasilania, a gniazda (często zamocowane, ale bez szyldów) zakleja się taśmą). Jeśli są same puszki to wystarczy włożyć zmięty papier.


icon_razz.gif Wiem, że to podpucha była, ale odpowiedziałem jak ja to widzę.
Jedni się zgodzą inni mogą być bardziej przezorni.
Link do komentarza
Cytat

tylko czy glazurnik potem nie będzie miał problemu z wycięciem otworu pod puszkę?


Bez problemu da rade. Dla ciekawostki powiem, że ja sam robiłem i osadzałem puszki wraz ze współpracą z kafelkarzem.
Link do komentarza
Cytat

tylko czy glazurnik potem nie będzie miał problemu z wycięciem otworu pod puszkę?



Zmień glazurnika, skoro przychodzą Ci do głowy takie wątpliwości co do jego umiejętności ...
Link do komentarza
Cytat

prąd obowiązkowo musi być odłączony! I nie ma z tym żartów.
Co do tych puszek w kuchni i w łazience to zostaw wypuszczone same kable trochę dłuższe aby był manewr z ich ewentualnym przesunięciem tak aby puszka wyszła na łączeniach się płytek a nie w środku i to jeszcze nie symetrycznie w płytce.



co kraj to obyczaj
a w czym przeszkadza Ci gniazdo na środku kafli ????
ładnie przylega ze wszystkich stron

Link do komentarza
Cytat

co kraj to obyczaj
a w czym przeszkadza Ci gniazdo na środku kafli ????
ładnie przylega ze wszystkich stron


A załóż się ,że raz na 100 przypadków wyjdzie symetrycznie na środku płytki. A jak będzie kładł płytki 10 cm X 10 cm ?
Przecież zaznaczyłem, że nie symetrycznie, a tak jest zawsze.
A tak ogólnie to puszka musi zlicytować się (najlepiej jak tak wyjdzie) z licem płytki, wtedy wszystko ładnie dolega rozeta czy ramka gniazdka, a nigdy tak nie jest, że elektryk wysunie na tyle puszkę aby po położeniu płytek licowała.
Dlatego jestem zwolennikiem tego sposobu aby puszki montować wraz z kładzeniem płytek.
Ale jak ktoś lubi drugiemu umilać życie to ja nie mam nic przeciw. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Dlatego jestem zwolennikiem tego sposobu aby puszki montować wraz z kładzeniem płytek.
Ale jak ktoś lubi drugiemu umilać życie to ja nie mam nic przeciw. icon_biggrin.gif




Cytat

2. Chcesz płacić za wykuwanie i ponowne obsadzanie puszek glazurnikowi ? Glazurnik jest ostatni a puszka powinna przechodzić przez kaflę a nie być gdzieś gdzie "łapki" nie sięgają.




czy to wystarczy jako odpowiedź ????
Link do komentarza
Cytat

co kraj to obyczaj
a w czym przeszkadza Ci gniazdo na środku kafli ????
ładnie przylega ze wszystkich stron




Cytat

czy to wystarczy jako odpowiedź ????


Wystarczyło już wcześniej, więc nie rozumiem po co było pytanie z postu #21 jak jesteśmy tego samego zdania (tak mi się zdawało).
Link do komentarza
Cytat

chodziło tylko o ten środek płytki bądź łączenie 2 płytek
mnie się widzi na środku na łączeniu już nie tak



Obydwaj macie rację i jej nie macie, gdyż najczęściej stosuje się puszki zblokowane, więc trudno jest zachowywać symetrię przy takich rozmiarach, gdyż ponieważ albowiem w łazience często mamy elementy konstrukcji i płyty g/k. Puszki wtedy można przesuwać o centymetr, dwa, ale nie o kilkadziesiąt. Dlatego jak wyjdzie, tak wyjdzie, płytkarz ma wycinać otwór tam gdzie potrzeba i finito.

Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

chodziło tylko o ten środek płytki bądź łączenie 2 płytek
mnie się widzi na środku na łączeniu już nie tak


icon_biggrin.gif Ależ podkreśliłem specjalnie że jak nie wyjdzie na środku tylko nie symetrycznie a na łączeniu wyjdzie ładnie gdy kładłby płytki 10 cm X 10 cm wtedy nie innej możliwości.
Jakby nie patrzeć to patrzymy na jedna sprawę tak samo ale pod innymi kątami icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Ciekawe jak to zrobisz na płytce 120x60 cm ...


Takie rozmiary ma przeważnie gress, a w gressie to wyrazy współczucia wiercenia otworów gdy nie ma się odpowiednich dobrych narzędzi.
A co nie umiesz dzielić 120/2=60 i 60/2=30 jest równo? jest icon_razz.gif
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Szkoda , że nikt nie chce pomóc.
Mimo to mam jeszcze pytanie. Czy takie miejsca jak wkute rury od kanalizy, kanał pod tv , czy rurki z kablem siłowym , trzeba zabezpieczyć też siatką elewacyjną ?


Żelazna zasada,jak zatrudniasz fachmanów to prześwietl ich od A do Z zanim podejmiesz decyzję o ich zatrudnieniu czyli kilka telefonów czy wizyt u inwestorów którym wcześniej wykonywali prace,co i jak robili i czy nie wyszły babole po.
Każdą pierdołę roztrząsasz na forum sądzę,że już post factum bo raczej nie będziesz uczył zatrudnionych fachmanów rzemiosła.
U siebie nic wkuwanego nie zabezpieczałem i nie mam z tego tytułu żadnych nieprawidłowości.
Chociaż to także zalezy od materiału i od tynku.


Nie rozumiem co to dylatacja pod okna.
Tynkarze mieli zrobić i obrobić okna tak żeby było ... i tak jest ;)
Tynk zakończony jest przy oknach listwami przyokiennymi.


P.S.
.... dla Cenzora to nie jest powód do wykropkowania icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

tak, wewnątrz, czy dawać siatkę tak jak np pod okna.


Pod okna nie daje się żadnej siatki...

Cytat

co to listwa dylatacyjna pod okna?
www.google.pl/search?q=listwa+dylatacyjna+przyokienna+&btnG=&client=ms-opera-mini-android&channel=new


tak,to jest to o czym pisałem.
Tak jest wykończone każde okno.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...