Skocz do zawartości

Ocieplenie podłóg - zostawić?


erol

Recommended Posts

Gość arturo72
Cytat

A te 8cm XPS-a pod płytą betonową zostawić?


Nie wiem co masz na myśli płyta,jeśli chudziak to nie dawać wogóle.
Jeśli izolowana płyta fundamentowa tak jak w moim przypadku to jeśli nie chcesz mieć dużej akumulacji daj dam 10cm XPS a 10cm na płytę,ja mam pod płytą 20cm izolacji a na płycie już nie mam żadnej izolacji,nie widzę przekroju to nie wiem do czego się odnosić. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
"Wszystkie podłogi ocieplić dodatkowo polistyrenem ekstrudowanym o gr. 8cm, pod płytą betonową na gruncie"

Ja to rozumiem, że ten XPS układam na piasku, na to chudziak, potem folia, zwykły styro, folia i na to wszystko gładź. Płyty fundamentowej nie ma, są zwykłe fundamenty
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

"Wszystkie podłogi ocieplić dodatkowo polistyrenem ekstrudowanym o gr. 8cm, pod płytą betonową na gruncie"

Ja to rozumiem, że ten XPS układam na piasku, na to chudziak, potem folia, zwykły styro, folia i na to wszystko gładź. Płyty fundamentowej nie ma, są zwykłe fundamenty



W takim wypadku ja bym osobiście nie dawał XPS tylko dobrą izolację przeciwwilgociowa bo on ma takie właśnie zadanie.
Nie wiadomo jakie są także warunki gruntowe jeśli chodzi o wodę ale jak coś to drenaż wystarczy.
Link do komentarza
Cytat

Czyli XPS nie służy do ocieplenia?
Co zamiast niego? Zwykła folia?


Wiesz co, szkoda mi Ciebie a raczej tego że słuchasz się nawiedzonego.
A do czego niby ma służyć XPS jak nie do ocieplenia?
Nawet w opisie masz
Cytat

"Wszystkie podłogi ocieplić dodatkowo polistyrenem ekstrudowanym o gr. 8cm, pod płytą betonową na gruncie"

że ocieplić a nie odizolować od wilgoci.
Jeżeli miałeś projekt robiony indywidualny z adopcją pod dane warunki to ja bym nie kombinował tylko zrobił tak jak jest w projekcie.
I chudej posadzki nie musisz żadna folia izolować aby nie wilgoci nie podciągnął kapilarnie bo to praktycznie jest nie możliwe, aby tak się działo to dom musiałby stać we wodzie.

I jeżeli nie dasz ocieplenia pod chuda to musisz zwiększy c ocieplenie pod gotową posadzką a to znowu wiąże się z obniżeniem poziomu chudej abyś zmieścił większą ilość - grubość ocieplenia nie powodując zmniejszenia wysokości pomieszczeń.

Tak na marginesie, kto robił ten projekt? Bo nie słyszałem aby na podłogę robić 5 cm gładź cementową.
Ogrzewanie jakie planujesz? Bo wg opisu nie widzę aby była to podłogówka.
Link do komentarza
Cytat

Wiesz co, szkoda mi Ciebie a raczej tego że słuchasz się nawiedzonego.

No sory, nie jestem na forum na tyle długo by wiedzieć kto jest nawiedzony. Mam projekt - konsultuję go. W przeciwnym wypadku to po co jest to forum skoro wszystko można wyczytać z projektu
Cytat

Tak na marginesie, kto robił ten projekt? Bo nie słyszałem aby na podłogę robić 5 cm gładź cementową.

Sytuacja podobna do tej powyżej - to, że ty nie słyszałeś tzn, że jest to źle? Projekt kupiony w zwykłej pracowni projektowej, nic tam nie jest robione ekstra pode mnie. Nie będzie podłogówki, będą kaloryfery
A tak a propos gładzi - to na co ty kładziesz wykończenie podłogi? Edytowano przez erol (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

No sory, nie jestem na forum na tyle długo by wiedzieć kto jest nawiedzony. Mam projekt - konsultuję go. W przeciwnym wypadku to po co jest to forum skoro wszystko można wyczytać z projektu


Kto o zdrowych zmysłach doradzałby użycie jednego z najdroższych ociepleń jakim jest XPS do izolacji jeżeli można użyć o kilkaset razy tańszej folii.
Link do komentarza
Cytat

Sytuacja podobna do tej powyżej - to, że ty nie słyszałeś tzn, że jest to źle? Projekt kupiony w zwykłej pracowni projektowej, nic tam nie jest robione ekstra pode mnie. Nie będzie podłogówki, będą kaloryfery
A tak a propos gładzi - to na co ty kładziesz wykończenie podłogi?


Dla jasności, czy ten projekt jest już po adaptacji czy to tylko książeczka z opisem?
Co do tej gładzi cementowej to może kwestia nazewnictwa ale z grubości wynika, że to jest posadzka cementowa grubości 5 cm. Brak ogrzewania podłogowego to w dzisiejszych czasach błąd i to uważam, że poważny.
Gładź kładzie się na ściany i na pewno nie w grubości 5 cm tylko w mm, a na podłogę a dokładnie w tym przypadku na wylewkę dajesz płytki, panele, parkiet to jest wykończenie podłogi.

A tak na marginesie to jeżeli chcesz podyskutować o tym projekcie to wklej jego skan lub zapodaj linka do niego wtedy większe grono się wypowie i będziesz miał bardziej czytelny obraz tego projektu i najlepiej jak założysz nowy temat.
Link do komentarza
Cytat

W jakim dziale najlepiej założyć temat z projektem? W "Panel dyskusyjny o projektach" ? Nie jest zbytnio poczytny ten temat


W zasadzie sama nazwa mówi, że tam jego miejsce, ale i nawet jak w tym dziale "Konsultacje Redakcyjne" wstawisz temat a Redakcja uzna że nie w tym miejscu to sama go przeniesie w odpowiednie.
Nie martw się, że to mało poczytny dział, wszystko zależy od dyskusji i zaangażowania pytającego.

Co do tego projektu, dziwi mnie też różnica grubości ocieplenia w wiatrołapie względem reszty domu, po co utrudniać życie? Przecież wiatrołap nie ma kilkadziesiąt m2 aby było to podyktowane jakimś konkretnym zyskiem.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesiące temu...
Dnia 14.02.2016 o 11:24, erol napisał:

Ja to rozumiem, że ten XPS układam na piasku, na to chudziak, potem folia, zwykły styro, folia i na to wszystko gładź. Płyty fundamentowej nie ma, są zwykłe fundamenty

Przecież w opisie pisze że XPS jest pod płytą betonową na gruncie - nie fundamentowa, tylko pod podlogę. Przecież podłoga nie może opierać sie na ziemi, chudziaku, czy XPS... A potem na betonie  te wszystkie warstwy podłogi...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...