Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Zamieszczam kilka zdjęć ukazujących problem oraz wykonanie komina. Widać na nich pęknięty uszczelniacz dekarski, lekkie ubytki w fudze. Tyle, że nie wiem czy to może być źródłem problemu. Mogę podesłać dodatkowe zdjęcia, ale musiałbym wiedzieć na co szczególnie zwrócić uwagę. Co jeszcze:  dwie lub trzy najwyższe warstwy komina wykonane są z pełnej cegły. Czapa nie wiem co ma pod sobą, ale na coś ten beton musiał zostać wylany. Pewnie deski bo jakoś nie kojarzę, żeby była mowa o jakieś blasze. Sposób w jaki woda wycieka wskazywałby raczej na to, że woda przedostaje się dziurami cegły od strony, która jest pokazana na zdjęciach.
    • Witam. Mam dom podpiwniczony, obecnie jestem na etapie smarowania ścian piwnicy, przed zasypaniem. Licznik będę miał w piwnicy. Chciałbym oczywiście mieć wodę gospodarcza do podlewania na drugim liczniku i zastanawiam się jak zrobić przyłącze. Oczywiście najprościej by było wykuć w ścianie piwnicy przepust nad poziomem gruntu i zamontować kran na ścianie, jednak w tym miejscu gdzie będę miał licznik, na parterze będzie kuchnia, obok taras i nie za bardzo będzie to estetycznie wyglądało. Czy można to zrobić poprzez np. umieszczenie przepustu niżej np. 1 m w ziemi żeby nie zamarzło i puścić rurę pe32 w ziemię na działce i tam wyprowadzić jakiś kran stojący? Jest coś takiego w ogóle czy to raczej moja fantazja?
    • Gość Gregor
      Beznadziejna gładź. Nie nadaje się do szlifowania maszynowego! Szlifować ją można choćby samą ręką, maks bardzo drobnym papierem na gąbce. Maszyna 2 warstwową powierzchnię od razu zdarła do gołego tynku. Z dala od tego Finisha. Goście muszą mi teraz całe mieszkanie jechać ręcznie jak w latach 80" !!! Z dala o tego produktu bo to strzał w kolano.
    • Firma Knauf wprowadziła na rynek nową gładź proszkową na bazie gipsu Knauf MP Finish. Szeroki zakres zastosowania wyróżnia ten produkt spośród innych dostępnych na rynku gładzi. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/wykanczanie/chemia-budowlana/aktualnosci/30692-knauf-mp-finish-nowa-gladz-proszkowa
    • Kierownik budowy zaproponował kształtki wieńcowe keramzytowe zamiast deskowania z uwagi na ciepłotę tych kształtek. Zamówiłem kształtki z Czamaninka, jednak po tym jak zobaczyłem jakie są kruche to wymieniłem je na Henkora (z Konbet Poznań). Też mają keramzyt ale więcej w nich betonu. Są nieco mocniejsze. Ale podczas układania zbrojenia wystarczy się o nie oprzeć by pękły co u mnie się wydarzyło na pół godziny przed przyjazdem gruchy. Pęknięty bok kształtki został podparty deskami. Wczoraj sprawdziłem stan stropu bo będę układał papę pod ściany i muszę przyszlifować nieco strupy których majstry nie wygładzili, zobaczyłem że jedna kształtka odłazi, pękła po prostu. Wygląda to teraz tak:     Jak widać zbrojenie doszło do kształtki przez co nei zostało wypełnione betonem. Co teraz, dokleić jakoś tą kształtkę na pianę, a zbrojenie zasmarować dysperbitem czy po prostu wkleić tu XPSa w tym miejscu?
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...