Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Historia edycji

Nie ma historii konta do pokazania lub ten komentarz był edytowany przez moderatora.

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Mam taki oto problem: Zdecydowałam się na wykończenie poddasza. Panowie hydraulicy zainstalowali na moim poziomie pompę obiegową Evosta 2, która pompuje wodę do kaloryferów na górze, i zostawili ją włączoną w trybie ręcznym. Po jakimś czasie pompa zaczęła wydawać dziwne dźwięki. Mam sterownik ST-19 - https://www.techsterowniki.pl/p/st-19, serwis sterownika wyjaśnił mi, jak się nim posługiwać, tj. im wyższa temperatura, tym rzadziej pompa się włącza. Niestety nie był w stanie wyjaśnić przyczyny pisków. Czy taką pompę należy odpowietrzać? A może przyczyną jest brudny filtr? Pompę przestawiłam na tryb automatyczny, od tamtej pory przestała hałasować. Z serwisem Evosta nie jestem w stanie się skontaktować. Próbowałam wielokrotnie.
  • Maksimum to tyle, jakiej długości wąż uda się kupić. Ja ostatnio widziałem takie na 2,5 metra, ale to było na długo przed covid-em. Oczywiście, cały czas mowa o specjalnym wężu elastycznym (i zbrojonym) do gazu. 
  • to można sprawdzić w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego (dostępnym w gminie, internecie), albo trzeba wystąpić o decyzję o warunkach zabudowy to wyjaśni badanie gruntu (koszt około 1 tys. zł), przed zakupem warto ustalić, czego nawieziono na działkę (ziemi? gruzu? śmieci?) Od sąsiada standardowo - 3 m od granicy ściana bez okien/drzwi, 4 m ściana z otworami. Odległości od rowu może określać miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Czy rów jest w granicy sprzedawanej działki, czy na osobnej nieruchomości? - od odpowiedzi na to pytanie może zależeć to, gdzie można postawić ogrodzenie. Do wyjaśnienia jeszcze, kto dba o rów - właściciel sprzedawanej działki, spółka wodna?
  • Na świecie ludzie budują sauny od wieków, więc potrafią. Ale u nas, wykształceni na zlikwidowanym gimnazjum... są wątpliwości.   
  • Beton stał się modny nie tylko na ścianach, ale coraz częściej inwestorzy decydują się na taki materiał również na podłodze. Nasi Czytelnicy zdecydowali się na beton cienkowarstwowy, zacierany, pokryty krzemianowo-litowym preparatem nabłyszczającym. Pod betonem ułożono warstwę podkładową z żywicy. Na całości wodne ogrzewanie podłogowe.   Choć właściciele są ogólnie zadowoleni z wyglądu posadzki (w salonie wygląda świetnie), uczulają by przed decyzją sprawdzić  jak wygląda beton z wybranym rodzajem wykończenia. Preparat nabłyszczający nie sprawdził się w kuchni - powłoka jest nieodporna na substancje kwaśne, które nawet w lekkim stężeniu zostawiają wykwity (sok, zupa ogórkowa), natomiast przy większym stężeniu (wino, ocet) wręcz powodują wżery. Konieczny jest więc całkowite zmycie istniejącej powłoki (są do tego odpowiednie środki) i położenie bardziej wytrzymałego preparatu poliuretanowego (matowego lub półmatowego).   Co myślicie o takiej alternatywie parkietu lub płytek?   fot. L. Jampolska
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...