Skocz do zawartości

Przyłącza, a rozpoczęcie budowy


Recommended Posts

witam,
w tym roku w okolicach września chcę rozpocząć budowę i zrobić same fundamenty.
Przyszło mi do głowy, że nie mam żadnych przyłączy.Co teraz?
Składać wniosek do zakładu energetycznego (dla mnie to tauron) czy nie?
Jeśli tak to interesuje mnie: "zasilanie docelowe (stałe)" albo "zasilanie docelowe wykorzystywane w pierwszym etapie dla potrzeb placu budowy"
Chciałbym po prostu, aby na działce stanęła skrzynka prądowa, z której będę mógł w razie potrzeby skorzystać - co podkreślam.
Teraz fundamenty, a za 2-3 lata dalej do przykrycia dachu.
W takim razie pytanie czy jest sens teraz składać wniosek o prąd?Jak lepiej wyjdę na tym?
Z tego co już czytałem to zrozumiałem, że nie zapłacę tylko jednorazowo za samo postawienie skrzynki prądowej ale będę też płacił abonament, ale za co?-jak tam nie będzie miało co, przez kolejne 2-3 lata pobierać prądu.I czy z tego tytułu nie będę płacił jeszcze jakiejś kary?kary za nic, za niepobierany prąd?

Jak to rozwiązać?Czy ja dobrze to wszystko rozumiem?Jak to właściwie jest? Możecie mi to wyjaśnić?

A jak z resztą przyłączy - chodzi mi o przyłączenie wodociągu i kanalizacji. Na jakim etapie budowy to zrobić?Teraz czy później?
Czy to podobna sytuacja jak z prądem?
pozdrawiam i proszę o wszelkie rady i pomoc.
michał

p.s. od czego w ogóle zacząć budowę,geodetę do wytyczenia już mam, wykopy w swoim czasie, ekipę też mam.W fundamentach np. wiercić dziury na rury czy np.zostawić miejsce?macie jakieś ciekawe i dobre linki?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...