Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Kominek z płaszczem + kocioł gazowy = skomplikowany system grzewczy

Recommended Posts

Najlepiej sprawdza się kompilacja starych doświadczonych fachowców, którzy znają tajniki układania różnych systemów grzewczych i wykonują je starannie, bo szanują swój fach, oraz młodego wykwalifikowanego kierownika ekipy, orientującego się w nowoczesnej elektronice i urządzeniach oraz potrafiącego je odpowiednio zaprojektować i skonfigurować - mówi Konrad - Członek Klubu Budujących Dom, użytkujący system grzewczy od 4 lat.

Pełna treść artykułu pod adresem:
http://www.budujemydom.pl/kotly-i-podgrzewacze/20491-kominek-z-plaszczem-kociol-gazowy-skomplikowany-system-grzewczy

Gość Monikaja
A możesz podać na maila namiary na Twojego fachowca? myhus@o2.pl

Gość Klon
Pytanie mam proste do tego, kto napisał: "poprosiłem fachowca, żeby "pogodówka" sterowała jedynie ogrzewaniem podłogowym. Chciałem, żeby regulator pogodowy działał na podstawie oddawanego przez nie ciepła. Monter przyznał mi rację, choć początkowo oba regulatory miały sterować i podłogówką, i grzejnikami. Teraz robi to tylko regulator pokojowy" - To jest bełkot techniczny. Proszę wyjaśnić jak dostosować system grzewczy przystosowany do pracy z kotłem gazowym i regulatorem pogodowym po włączeniu do niego kominka z płaszczem wodnym i utrzymaniu wszystkich zalet systemu grzejnikowego-pogodowego(zawory termostatyczne, precyzyjne kryzowania grzejników, regulacja rozpływów, dobór grzejników do pomieszczeń.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Dzień dobry,   możemy polecić kompletny system na takie rozwiązanie: - (opcjonalnie) warstwę hydroizolacji weber.tec EP10 -> https://www.netweber.pl/systemy-podlogowe/produkty/zywice-epoksydowe/webertec-ep-10.html webe.tec EP10 zabezpieczy jastrych anhydrytowy przed oddziaływaniem wody, która może się dostać np. przez fugę, - elastyczny klej do płytek, o zmniejszonym pyleniu, do płytek wielkoformatowych, na ogrzewanie podłogowe: weber ZP414 -> https://www.netweber.pl/ukladanie-plytek/produkty/elastyczne-kleje-do-plytek/weber-zp414.html   Przed przyklejaniem płytek w systemach ogrzewania podłogowego, należy wygrzać podłoże, włączyć instalację grzewczą na 24 godziny, po czym wyłączyć i odczekać do ostygnięcia.
      Wilgotność jastrychów anhydrytowych nie powinna przekraczać 0,5% wagowo. Dokładne informacje na temat aplikacji weber ZP414 znajdzie Pan na stronie produktu.   W przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu.   Pozdrawiamy
    • Zakres prac i inne uwarunkowania, powodują, że rzeczone przedsięwzięcie budowlane wymaga pozwolenia na budowę - z pełną paierkologią. (czyli projekt budowlany, wypis z MPZP lub otrzymanie WZiZT, kierownik budowy.   Ps. Raczej nie ma żadnych przesłanek do uzyskania zgody ministra na odstępstwa od przepisów.
    • Czy metraż pokoju ma na to wpływ?Powierzchnia nadbudowy to 5mx10m , dzieląc na pół, gdyż mają powstać dwa pokoje na kondygnację.Jeśli korytarz musi być  od strony sąsiada to zabiera to 1,5m po długości  całej nadbudowy.Dodając łazienkę w pokoju o wymiarach 2,3 x 1,5 to zostaje śmieszny "tramwaj" w pokoju o wymiarach 2m x 5m....Kanalizacja również przebiega w pasie ziemi między moim budynkiem a granicą działki, więc kanalizacja musiała by przechodzić w posadzce pod korytarzem, czyli nadbudowa, prócz istniejącego stropu powinna mieć posadzkę podniesioną o co najmniej 15cm, co jest moim zdaniem absurdem.....Muszą być chyba jakieś odstępstwa , zwłaszcza , że powierzchnia pokoju przez ten przeklęty korytarz zmniejszy się znacząco co będzie miało bezpośredni komfort mieszkania w tym pokoju...Z drugiej  strony budynku, od podwórza zamiast korytarza to zrobić można galerię i wejścia od zewnątrz, pokoje będą powierzchniowo w jakieś normie.....
    • Witam serdecznie , dziękuję za informację ( mój tok myślenia był też w tą stronę ) . Pozostaje pytanie którą chemię / firmę wybrać w tym konkretnym wypadku ? Ma to jakieś znaczenie ? Czy te produkty są na tyle podobne,że nie będzie różnicy w tym ,który się zastosuje ?    
    • Wiesz, jak ktoś chce namieszać to namiesza, nawet udowodni że masło od krowy jest szkodliwe aby tylko sprzedać swój produkt. Spójrz na to z innej strony, ze strony praktycznej, mnóstwo domów szkieletowych jest obita płytami osb, mnóstwo podłóg, dachów jest opita płytami osb i to nie rok czy dwa lata temu tylko od kilkudziesięciu lat. Nie słyszałem aby ktoś z tego powodu chorował czy umarł.  Sam sobie odpowiedziałeś  dlaczego ktoś próbuje udowodnić, że płyty osb są szkodliwe, bo płyty bezpieczne jakieś tam E0  nie mają zbytu.  
  • Popularne tematy