Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Meble Woskowane


Recommended Posts

Cześć, chciałem zapytać czy ktoś z Was miał styczność z meblami od tego producenta? Z tego co widzę są bardzo fajne i naprawdę jestem zainteresowany kupnem, ale chciałbym jeszcze dopytać, mi się rzuca w oczy to, że wyglądają naprawdę solidnie i praktycznie. icon_smile.gif

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie meble woskowane nie są praktyczne. Ich atutem jest ładny, naturalny wygląd, ale trzeba pamiętać o ich odpowiedniej konserwacji, by nie zostawały brzydkie ślady. Takie meble nie są odporne na niską i wysoką temperaturę oraz wilgoć, ponieważ to może rozpuścić wosk i uszkodzić powierzchnię (dlatego na takich meblach po postawienia kubka z gorącą herbatą może pojawić się odbite kółko).
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 4 miesiące temu...
Cytat

Meble woskowane są piękne i wcale nie wymagają jakiegoś szczególnego dbania moi znajomi mają..Niestety, ale zgodnie z moim doświadczeniem, na meblach woskowanych nie wolno stawiać naczyń z np. gorącymi potrawami czy kubka z kawą.

http://emakchemia.pl/porady/jak-pielegnowac-meble-woskowane
"Meble woskowane należy chronić przed wilgocią oraz wysoką temperaturą. Nie stawiaj ich w pobliżu grzejników, kominków ani w wilgotnych pomieszczeniach. Nigdy nie stawiaj na meblach woskowanych gorących lub mokrych przedmiotów! Może spowodować to rozpuszczenie warstwy wosku i trwałe uszkodzenie powierzchni."
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 1 miesiąc temu...
Mam podobne zdanie, meble woskowane nadają się głównie dla osób, których życie jest bardziej "statyczne" jeżeli masz rodzinę, małe dzieci to możesz o tym zapomnieć. Kiedyś byłem tym zainteresowany z żoną, ale ostatecznie jednak zdecydowałem się na bardziej klasyczne. W domu chce się czuć komfortowo, a nie myśleć czy coś gdzieś mogę lub nie postawić.

Pozdrawiam
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 9 miesiące temu...
 • 1 miesiąc temu...
 • 3 lata temu...
 • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Gość Edyta
   Też radzę uważać na firmę Oleander Plus z Warszawy. Pan Krzysztof bardzo miły na początku, a potem zaczynają się kłopoty.
  • Tynk TERMONIUM to obok styropianu o tej samej nazwie, najbardziej zaawansowany technologicznie tynk silikonowy na elewację w ofercie firmy Termo Organika.. Optymalny skład wyselekcjonowanych frakcji kruszywa, mikrowłókna zwiększające wytrzymałość i trwałość tynku oraz zmodyfikowana mieszanka nowoczesnych spoiw, w tym żywicy silikonowej, zapewnia najlepsze właściwości użytkowe elewacji. Hydrofobowa powierzchnia pozwala dłużej utrzymać czystość i odporność na zabrudzenia. Parametry robocze tynku, szczególnie ważne dla ekip wykonawczych podczas aplikacji, zostały starannie dopracowane. Ważne, by przy zakupie materiałów na ocieplenie domu, wszystkie składniki  były jednym kompletnym systemem ociepleń: styropian, kleje, grunty, siatka, tynk.
  • Dlaczego akurat warto zastosować tynk Termonium? 
  • Jeżeli zapewnisz sobie w pomieszczeniach dostateczną temperaturę, czemu nie? Co zmieni, że zalejesz teraz? Masz podłogówkę i rozprowadzone centralne i źródło ciepła? Jeśli nie i się boisz o "przymrozki" nocne, poczekaj do wiosny.
  • Cytuję ze źródła https://www.okpol.pl/wylaz-dachowy-kiedy-jest-wymagany-i-jak-poprawnie-go-zamontowac/: " Odpowiedzi na to pytanie należy szukać w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Jak stanowi przepis § 308 wejścia na dach: 1. W budynkach o dwóch lub więcej kondygnacjach nadziemnych należy zapewnić wyjście na dach co najmniej z jednej klatki schodowej, umożliwiające dostęp na dach i do urządzeń technicznych tam zainstalowanych. 2. W budynkach wysokich (W) i wysokościowych (WW) wyjścia, o których mowa w ust. 1, należy zapewnić z każdej klatki schodowej. 3. Jako wyjście z klatki schodowej na dach należy stosować drzwi o szerokości 0,8 m i wysokości co najmniej 1,9 m lub klapy wyłazowe o wymiarze 0,8 × 0,8 m w świetle, do których dostęp powinien odpowiadać warunkom określonym w § 101. 4. Na dachu o spadku ponad 25% oraz na dachu pokrytym materiałami łamliwymi (tłukącymi) należy wykonać stałe dojścia do kominów, urządzeń technicznych oraz anten radiowych i telewizyjnych. 5. Dojścia, o których mowa w ust. 4, na odcinkach o nachyleniu ponad 25% powinny mieć zabezpieczenia przed poślizgiem. 6. Na dachu o spadku ponad 100% powinny być zamocowane stałe uchwyty dla lin bezpieczeństwa lub bariery ochronne nad dolną krawędzią dachu."
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...