Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Ile zyskałem na instalacji ogniw fotowoltaicznych?

Recommended Posts

Ważnym elementem instalacji jest inwerter, odbierający od absorberów słonecznych prąd stały i "czytający" jego parametry, a następnie przetwarzający go na prąd przemienny o częstotliwości sieci i napięciu sieci. Licznik z łączem radiowym wskazał, że od 13 sierpnia do 18 listopada 2015 r. przesłałem do sieci 600 kWh energii elektrycznej. Nie było to dużo, bo staram się kierować wyprodukowany prąd na tzw. samozaopatrzenie. Licząc 1 kWh po 16 gr, powinienem otrzymać w rozliczeniu 96 zł. Nawet taki zarobek się liczy! - mówi Grzegorz, Członek Klubu Budujących Dom, który ogniwa fotowoltaiczne użytkuje od października 2014 r.

Pełna treść artykułu pod adresem:
http://www.budujemydom.pl/kolektory-sloneczne/21563-ile-zyskalem-na-instalacji-ogniw-fotowoltaicznych

Gość Przemo
Czyli nakłady na inwestycję zwrócą się po...2 pokoleniach :-))
Też miałem ogniwa PV i teraz traktuje je jako zabawkę. Koszt duży -stopa zwrotu niczym "wielka stopa". Żywot PV niczym "Żywot Brajana" krótki i bez echa. PV starzeją się szybko i w upalny dzień trzeba je chłodzić bo spada im sprawność.
Zainstalowałem wiatrak o mniejszej mocy i ten zwrócił się po 6 miesiącach :-). Ogrzewa wodę i wspomaga C.O. Dodatkowo ładuje akumulatory i z przetwornicy zasila oświetlenie całego domu i kilku mniejszych obwodów które pracują bez przerwy (wentylacja, sterowniki domu inteligentnego, rolety, ogólnie automatyka).
Wiatrak pracuje cały czas, lato, zima, dzień, NOC! a PV tylko latem w dzień :-P

Cytat

Licząc 1 kWh po 16 gr, powinienem otrzymać w rozliczeniu 96 zł. Nawet taki zarobek się liczy! [/b]

Jeden z takich "wytwórców" zapomniał przesłać (zgodnie z ustawą) informację kwartalną o wielkości wyprodukowanej energii do energetyki i zaraz otrzymał 1000 PLN "nagrody". Już mu się odechciało tych, pożal się Boże, "zarobków" i tej produkcji.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować