Skocz do zawartości

zawory 3/4 i 1'' a instalacja 1/2


Xareoz

Recommended Posts

Witam, mam takie pytanie, pralki wymagają zaworów 3/4, zmywarki 1'' jaki ma sens używanie takich zaworów kiedy instalacja np. u mnie w bloku jest 1/2 cala przecież nie zwiększy to przepływu wody. czy może mi ktoś wytłumaczyć czy pralki i zmywarki będą działać prawidłowo przy takiej instalacji ?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Witam, mam takie pytanie, pralki wymagają zaworów 3/4, zmywarki 1'' jaki ma sens używanie takich zaworów kiedy instalacja np. u mnie w bloku jest 1/2 cala przecież nie zwiększy to przepływu wody. czy może mi ktoś wytłumaczyć czy pralki i zmywarki będą działać prawidłowo przy takiej instalacji ?


Zmywarki i pralki mają 3/4" to jest standard,ze ściany wychodzi przeważnie króciec 1/2" to też standard.
Wkręcasz zawór z 1/2" na 3/4" przelotowy (ewentualnie potrójny 1/2" X 3/4" X 1/2")lub nie w zależności co masz po drodze, np w kuchni zdaje egzamin przelotowy o ile nie masz osobnego podejścia wody pod zmywarkę aby podłączyć jeszcze baterie kuchenną.
Nie musisz się obawiać, zmywarka i pralka będzie działa prawidłowo. Bo żeby zrozumieć zagadnienie trzeba jeszcze znać zasady działania sprzętu, a sprzęt w tym przypadku zmywarka czy pralka nie uruchomi kolejnego cyklu jak nie nabierze odpowiedniej ilości wody i nie tu tu znaczenia przekrój rur czy ciśnienie w sieci.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...