Skocz do zawartości

Uszkodzona płytka - Naprawa


Przemo5936

Recommended Posts

Witam.
Mam pytanie dotyczace płytek konkretnie mam położone płytki na schodach do piwnicy i w nich nie ma listew tylko płytki szlifowane pod kątem na rogach nieszcześliwy upadek płytki spowodował odprysk na rogu dwóch płytek macie jakis sposob na naprawe takich rzeczy? wiem że moge zrobić to fugą ale na płytkach (są one białe) jest wzór jakby słoje drewna i płytki są w połysku fuga będzie matowa. Macie jakieś pomysły i rady w jaki sposób mogę to naprawić.?
Link do komentarza
Cytat

nieszcześliwy upadek płytki spowodował odprysk na rogu dwóch płytek



Co to za płytka upadła? Kiedy? Jesteś w trakcie układania płytek, czy jakaś płytka upadła w trakcie "eksploatacji" schodów?

Przy projektowaniu i układaniu glazury, terakoty oprócz "urody" koniecznie trzeba brać pod uwagę praktyczne strony icon_rolleyes.gif ...
Błędem jest wykonywanie właśnie takich szlifowanych płytek w miejscach wybitnie narażonych na uszkodzenia: właśnie schody, narożniki w miejscach wzmożonego ruchu z możliwością przemieszczania się z ciężkimi przedmiotami (typu wiadro z węglem), obrobienie okien (na których się planuje - czasem nie planuje - stawianie doniczek, butelek...), półki w łazience pod lustrem (gdzie stawia się - raz delikatniej, raz mniej - szklane buteleczki, słoiczki)... Tu powinno się wzmacniać się te miejsca niekoniecznie plastikowymi listwami - są różne inne, bardziej "trendy"...

A na teraz faktycznie należy wymienić płytki, tak jak radzi Qubacen, ale może już bez szlifowania - z czasem wymienisz całe schody (czego właściwie Ci nie życzę), bo zgodnie z prawem Murphy'ego, coraz komuś coś upadnie i zapas płytek zapasowych będzie się zmniejszał icon_confused.gif
Link do komentarza
Wiem że na schodach sie tak nie powinno robic przez czesty ruch i obciążenia ale zona sie uparła że jej się tak podoba i tak chce i zadne argumenty nie docierały od chodzenia nic nie peklo tylko ta nieszczesna plytki tym bardziej boli fakt ze to była ostatnia plytka która miala byc polozona i taki niefart. No nic wymienie te plytke poki sa jeszcze nie pofugowane to bedzie latwiej.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...