Skocz do zawartości

Dojazdy i sciezki do domu i garazu ale z betonu


Recommended Posts

Buduje dom w PL , mieszkajac w USA. Tu 95% dojazdow garazowych i drozek jest z betonu. Szczeliny dylatacyjne sa co 2-3 metry biezace. Jakos to wytrzymuje po kilkadziesiat lat i nie kruszy sie mimo pekniec. Chcialbym dac beton na 5 cm podsypke z piasku i 20 cm warstwe ubitego zwiru. Beton na dojazd mialby grub.10 cm a na drozki po 8 cm. Brzegi bylyby z kraweznikow osadzonych na rzadkim betonie. Spadek na bok ok.3%. Czy tak mozna zrobic? Czy my mamy w PL inny beton ze kazdy mi odradza takie dojazdy polecajac b.droga kostke brukowa. Za 100 m kw. kostki wyliczono z robocizna 15-30 tys.zl w zal. od rodzaju kostki. Czy mozna to taniej i dobrze zrobic z betonu? Co trzeba dodac do betonu (kompozyty, epoksydy,kolory itp.) zeby to bylo trwale i ladne?
Link do komentarza
Betonowanie podjazdu i ścieżek nie będzie dużo tańsze, a jakość powierzchni i jej trwałość znacznie mniejsza od innych rozwiązań. Przeciętne ceny nawierzchni z kostki kształtują się na poziomie 90 - 100 zł/m2 (robocizna i materiały) - cena samej kostki 35 - 45 zł/m2a równoważna cena dobrego betonu wyniesie 30 - 35 zł/m2. Alternatywnym rozwiązaniem może być wykonanie podjazdu z płyt ażurowych, w formie pasów wypełnionych gruntem.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
witam
beton jakby go nie kolorować zawsze będzie betonem i będzie wyglądał jak beton. Kostka Bauma jest w różnych kolorach i wielkościach z posypką granitową i układana w rożne wzory, są również kostki z naturalnego kamienia granitowego małe i duże - wracając ze Stanów warto mieć inaczej niż w Ameryce bo po co wyjeżdżać w inne miejsce żeby mieć tak samo ? pozdr. piotrekk
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

witam
beton jakby go nie kolorować zawsze będzie betonem i będzie wyglądał jak beton. Kostka Bauma jest w różnych kolorach i wielkościach z posypką granitową i układana w rożne wzory, są również kostki z naturalnego kamienia granitowego małe i duże - wracając ze Stanów warto mieć inaczej niż w Ameryce bo po co wyjeżdżać w inne miejsce żeby mieć tak samo ? pozdr. piotrekk




To prawda, że beton zawsze będzie betonem, ale wszystko zależy od dobrego planu zagospodarowania przestrzeni. Jeśli klient pragnie mieć betonowy podjazd to najwyrazniej ma racje. Zawsze należy zastanowic się nad dobrym rozplanowaniem Dobrze utrzymany trawnik, zielone drzewa, elektrycznie otwierana brama, czy odpowiednia siatka z żywopłotem otaczająca posesje może sprawić że betonowy podjazd zostanie przełamany kolorem zieleni a taki droga do domu będzie bardzo dobrze wyglądać. Ponieważ zajmuje się pracami wykończeniowymi w domu oraz w ogrodzie - siatkami to mogę wam wszystkim polecic betafence poniewaz to bardzo dobry produkt.
Link do komentarza
Cytat

Buduje dom w PL , mieszkajac w USA. Tu 95% dojazdow garazowych i drozek jest z betonu. Szczeliny dylatacyjne sa co 2-3 metry biezace. Jakos to wytrzymuje po kilkadziesiat lat i nie kruszy sie mimo pekniec. Chcialbym dac beton na 5 cm podsypke z piasku i 20 cm warstwe ubitego zwiru. Beton na dojazd mialby grub.10 cm a na drozki po 8 cm. Brzegi bylyby z kraweznikow osadzonych na rzadkim betonie. Spadek na bok ok.3%. Czy tak mozna zrobic? Czy my mamy w PL inny beton ze kazdy mi odradza takie dojazdy polecajac b.droga kostke brukowa. Za 100 m kw. kostki wyliczono z robocizna 15-30 tys.zl w zal. od rodzaju kostki. Czy mozna to taniej i dobrze zrobic z betonu? Co trzeba dodac do betonu (kompozyty, epoksydy,kolory itp.) zeby to bylo trwale i ladne?


Cze.Nie ma problemu z wykonaniem nawet kolorowego podjazdu z betonu wystarczy zamówić odpowiedniej klasy beton w wytwórni.Tylko mam pytanie po co ?Dochodzi do tego że mamy jednakowe podjazdy z betonu w USA,różnorodne ale
z betonowej kostki w Polsce,beton,beton,beton a może tak grys kamienny,żwir rzeczny,kamień polny?Co wy na to?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Cze.Nie ma problemu z wykonaniem nawet kolorowego podjazdu z betonu wystarczy zamówić odpowiedniej klasy beton w wytwórni.Tylko mam pytanie po co ?Dochodzi do tego że mamy jednakowe podjazdy z betonu w USA,różnorodne ale
z betonowej kostki w Polsce,beton,beton,beton a może tak grys kamienny,żwir rzeczny,kamień polny?Co wy na to?


Mąż mówi ,że w podmiejskich dzielnicach Londynu podjazdy przed wypasionymi willami są wysypane białym grysem i jest ekstra.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Buduje dom w PL , mieszkajac w USA. Tu 95% dojazdow garazowych i drozek jest z betonu. Szczeliny dylatacyjne sa co 2-3 metry biezace. Jakos to wytrzymuje po kilkadziesiat lat i nie kruszy sie mimo pekniec. Chcialbym dac beton na 5 cm podsypke z piasku i 20 cm warstwe ubitego zwiru. Beton na dojazd mialby grub.10 cm a na drozki po 8 cm. Brzegi bylyby z kraweznikow osadzonych na rzadkim betonie. Spadek na bok ok.3%. Czy tak mozna zrobic? Czy my mamy w PL inny beton ze kazdy mi odradza takie dojazdy polecajac b.droga kostke brukowa. Za 100 m kw. kostki wyliczono z robocizna 15-30 tys.zl w zal. od rodzaju kostki. Czy mozna to taniej i dobrze zrobic z betonu? Co trzeba dodac do betonu (kompozyty, epoksydy,kolory itp.) zeby to bylo trwale i ladne?


Prosze sie wcale nie przejmowac tym odradzaniem tylko zrobic betonowy podjazd i sciezki. Pisze ta porade jeszcze raz--azebys nie czul sie "osamotniony" ze chcesz miec podjazd betonowy--Moja porada w na podobny temat na tym forum na zastosowanie betonu na podjazd spotkala sie z wielka burza protestow i odradzania i okreslenia ze beton na podjezdzie jest "obciachowy"???. To nie beton jest inny w Polsce tylko inni ludzie, ktorzy moze jeszcze nie nauczyli sie korzystac z doswiadczen i sposobow innych panstw ktore maja te doswiadczenia i praktyczne zastosowanie wielu technologii doskonale dopracowane od wielu dziesiatkow lat. POza tym wiele rzeczy robi sie w Polsce "na pokaz"!!!( powierzchnia wjazdu wykonana z granitu???--kto to robi i dlaczego??) pomijajc praktycznosc i ekonomike stosowania innych, sprawdzonych rozwiazan. Mieszkam w USA od 30 lat i oczywiscie potwierdzam to co napisales--95% podjazdow i drozek jest wykonanych z betonu i asfaltu. Sa to najlepsze materialy na takie nawierzchnie--SZCZEGOLNIE W KLIMACIE TAKIM JAK W POLSCE!!. KOstka betonowa i inne materialy do ukladania i brukowania duzych przestrzeni podjazdow nie sa dobrym rozwiazaniem szczegolnie w takim klimacie!!!--sa bardzo ryzykowne z wielu wzgledow-trudniej jest usuwac snieg, porasta mchem, po pewnym czasie nawierzchnia dostaje wybrzuszen i innych "nierownosci terenu". Wiele zalezy tez od rodzaju gruntu (im twardszy tym lepszy) a takze od spadku terenu na jakim chcemy polozyc taka kostke . Materialy te sa doskonale do zastosowania w klimacie srodziemnomorskim i wogole o wiele cieplejszym niz w Polsce. Poza tym oczywiscie materialy te sa o wiele drozsze i trudne w naprawach i konserwacji. Mam betonowy dojazd i sciezki z betonu na mojej posesji tutaj w USA. Moj maz powiedzial ze stanowczo odradza ukladanie kostki--ryzykowne, niepraktyczne, drogie itd. Doskonale orientuje sie w tym o czym mowi. Owszem mozna zrobic maly dekoracyjny akcent w drozce ogrodowej wykonany z ozdobnej kostki--ale to wszystko. W przeciwnym wypadku--szkoda marnowac pieniedzy!!.Wjazd naokolo naszego domu a takze parking przed garazem i sciezki wykonywal profesjonalny kontraktor. Beton nie ma zadnych kompozytow, epoksydow ani innych "dodatkow" utrwalajacych ani upiekszajacych. Jest tylko bardzo dobrej jakosci i dobrze "polozony". Ma kolor bardzo jasny. Mysle ze mozesz to wykonac w ten sposob w jaki opisujesz. Nie zapomnij tylko o prawidlowym drenazu-odwodnieniu pod powierzchnia betonu. Zycze powodzenia!!!!
Link do komentarza
Cytat

Prosze sie wcale nie przejmowac tym odradzaniem tylko zrobic betonowy podjazd i sciezki. Pisze ta porade jeszcze raz--azebys nie czul sie "osamotniony" ze chcesz miec podjazd betonowy--Moja porada w na podobny temat na tym forum na zastosowanie betonu na podjazd spotkala sie z wielka burza protestow i odradzania i okreslenia ze beton na podjezdzie jest "obciachowy"???. To nie beton jest inny w Polsce tylko inni ludzie, ktorzy moze jeszcze nie nauczyli sie korzystac z doswiadczen i sposobow innych panstw ktore maja te doswiadczenia i praktyczne zastosowanie wielu technologii doskonale dopracowane od wielu dziesiatkow lat. POza tym wiele rzeczy robi sie w Polsce "na pokaz"!!!( powierzchnia wjazdu wykonana z granitu???--kto to robi i dlaczego??) pomijajc praktycznosc i ekonomike stosowania innych, sprawdzonych rozwiazan. Mieszkam w USA od 30 lat i oczywiscie potwierdzam to co napisales--95% podjazdow i drozek jest wykonanych z betonu i asfaltu. Sa to najlepsze materialy na takie nawierzchnie--SZCZEGOLNIE W KLIMACIE TAKIM JAK W POLSCE!!. KOstka betonowa i inne materialy do ukladania i brukowania duzych przestrzeni podjazdow nie sa dobrym rozwiazaniem szczegolnie w takim klimacie!!!--sa bardzo ryzykowne z wielu wzgledow-trudniej jest usuwac snieg, porasta mchem, po pewnym czasie nawierzchnia dostaje wybrzuszen i innych "nierownosci terenu". Wiele zalezy tez od rodzaju gruntu (im twardszy tym lepszy) a takze od spadku terenu na jakim chcemy polozyc taka kostke . Materialy te sa doskonale do zastosowania w klimacie srodziemnomorskim i wogole o wiele cieplejszym niz w Polsce. Poza tym oczywiscie materialy te sa o wiele drozsze i trudne w naprawach i konserwacji. Mam betonowy dojazd i sciezki z betonu na mojej posesji tutaj w USA. Moj maz powiedzial ze stanowczo odradza ukladanie kostki--ryzykowne, niepraktyczne, drogie itd. Doskonale orientuje sie w tym o czym mowi. Owszem mozna zrobic maly dekoracyjny akcent w drozce ogrodowej wykonany z ozdobnej kostki--ale to wszystko. W przeciwnym wypadku--szkoda marnowac pieniedzy!!.Wjazd naokolo naszego domu a takze parking przed garazem i sciezki wykonywal profesjonalny kontraktor. Beton nie ma zadnych kompozytow, epoksydow ani innych "dodatkow" utrwalajacych ani upiekszajacych. Jest tylko bardzo dobrej jakosci i dobrze "polozony". Ma kolor bardzo jasny. Mysle ze mozesz to wykonac w ten sposob w jaki opisujesz. Nie zapomnij tylko o prawidlowym drenazu-odwodnieniu pod powierzchnia betonu. Zycze powodzenia!!!!


[b]Dziekuje za fachowa porade, akuratnie jest w PL czas na zaplanowanie przedsiewziecia. Czyli ladny, tani i praktyczny BETON na dojazdy i sciezki a kostka i kamien bedzie na architekture ogrodowa. A snobami sie nie przejmuje, jak im przyjdzie odsniezac dojazd to sie z nich posmieje[/b]
Link do komentarza
Cytat

[b]Dziekuje za fachowa porade, akuratnie jest w PL czas na zaplanowanie przedsiewziecia. Czyli ladny, tani i praktyczny BETON na dojazdy i sciezki a kostka i kamien bedzie na architekture ogrodowa. A snobami sie nie przejmuje, jak im przyjdzie odsniezac dojazd to sie z nich posmieje[/b]


Doskonala odpowiedz jak zreszta i sposob myslenia z Twojej strony--racjonalny i praktyczny a przy tym nie pozbawiony elementow fantazji przy planowaniu i budowie Twojej posiadlosci. Tak jest--trwaly, ladny, tani i praktyczny beton a ozdobne kostki i kamienie na akcenty architektury ogrodowej. Takie rozwiazanie budowania nawierzchni dojazdowych sprawia najmniej klopotu i bolu glowy w przyszlosci--i najmniej wydatkow finansowych--bierzacych i w przyszlosci!!!. Tak jest tez u mnie w USA i tak bedzie na mojej posesji w Warszawie--ktora zreszta wlasnie remontuje--na odleglosc!!!. Niestety moj przyjazd do kraju przesunal sie troszeczke w czasie i zamiast na wiosne bede w Polsce na jesieni--niestety!! Hej--gdy postawimy sobie domy (moze kiedys--prawda??) w Kaliforni, Arizonie albo na poludniu Francji czy we Wloszech, wtedy bedziemy brukowac kostka i innymi ozdobnymi materialami do woli!!!! Nie bedzie nam szkoda wydanych pieniedzy na takie nawierzchnie i serce sie nam nie bedzie krajac ze zgrozy gdy po dwoch, trzech zimach nasza kostka zamieni sie w ruine!!!
Moj maz Amerykanin, powiedzial to samo co Ty i ja--czy ci ludzie zdaja sobie sprawe jak beda odsniezac te podjazdy z kostki i jak ona bedzie wygladac po dwoch trzech zimach???? No moze na pocieche--po czterech zimach--ha,ha,ha!!!--prawda??
Oczywiscie--nie zaprzeczam--"wolnoc Tomku w swoim domku"-kazdy moze sobie robic to na co mu sie zywnie podoba i na co mu finanse pozwalaja. My tylko mozemy dac dobre rady i przestrzegamy przed fiaskiem takich poczynan--prawda??!!!
Wiesz, po kilku tematach na forum i odpowiedziach na nie z mojej strony, dalam sobie spokoj na jakis czas--bo to tylko bylo marnowanie czasu z mojej strony (zajecia mi nie brakuje i bez tego) i tak jakbym chciala przebic mur glowa. Nie bylo sensu pisac i dawac dobre, praktyczne porady bo prawie kazda odpowiedz na moje porady i z zycia i praktyki wziete doswiadczenia byla naszpikowana zloscia i niechecia, snobizmem i "my wiemy lepiej bo mieszkamy w Polsce" (ja przyjezdzam do Polski przecietnie co trzy lata--wiec chyba troche sie orientuje co sie tam dzieje--prawda??), ogolna wrogoscia do sprawdzonych metod i technologii stosowanych od wielu dziesiatkow lat w innych krajach posiadajacych juz ogromne doswiadczenie w wielu dziedzinach. POmimo tego nie zniechecam sie do ludzi na forum i gdy zobaczylam Twoje zapytanie ucieszylam sie i mile zdziwilam i nie moglam sie powstrzymac i postanowilam odpowiedziec--majac swiadomosc ze moze to spowoduje nowa lawine dziwnych, czesto nie na temat odpowiedzi. Ale co tam!!
Ok, jesli masz jeszcze jakies pytania lub sugestie--pisz. Zycze Ci powodzenia, pozdrawiam, Ela.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...