Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Mało miejsca? Pomoc w urządzeniu pokoju sypialnego.


Recommended Posts

Witam Serdecznie, otóż posiadam problem, którego osobiście nie potrafię rozwiązać, stąd moja prośba do Was, może znajdziecie lepszy pomysł niż ja mam obecnie w głowie. Posiadam mieszkanie M3 - dwa pokoje, jeden dzienny, a drugi głównie jako sypialnia, do tej pory nie było problemu gdyż mamy jedno dziecko (2,5 roku) i w małym pokoju mieściliśmy się razem z nim, natomiast za 2 miesiące przyjdzie na świat synek, a więc potrzebujemy w pokoju postawić dodatkowo drugie łóżeczko - zwykłe małe jak dla noworodków. Mam problem, gdyż stawiając te łóżeczko nie będzie w ogóle miejsca na komodę, ani żadne szafki - a wiadomo, trzeba mieć pod ręką chociaż jedną szafkę na artykuły niemowlęce - pampersy, kosmetyki, podstawowe ciuszki?

Zobacz zdjęcie:
http://imgur.com/u5M5NPO

W załączniku przesyłam mój prowizoryczny zarys pokoju w 3D bardzo proszę o jakieś propozycje, w jaki sposób mogę w tym pokoju umieścić jeszcze łóżeczko dziecięce oraz zrobić jakieś szafki czy coś.

DSC01446.jpg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli łóżko rodziców zmieści się przy ścianie z drzwiami, to proponuję układ jak na rysunku. Należałoby zasłony zmienić na rolety i w rogu przy oknie, a także pod nim, jeśli nie będzie to kolidować z grzejnikiem, zrobić zabudowę meblową na wymiar. Warto też pomyśleć o zmianie łóżka na kanapę z funkcją spania.

Rozważyłabym też szafki wiszące na ścianie na prawo od okna.

DSC01446.jpg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie dam rady wstawić łóżka by było przy ścianie tej, na której są drzwi gdyż brakuje 4/5 cm ... mało,
ale niestety łóżko naszło by na futrynę.
W ścianie na której są drzwi, mam zrobione "półki" gdyż jest tam otwór wentylacyjny, mam tam liczniki, na zdjęciu widać.
Natomiast przy ścianie okiennej w tym rogu, który pokazałeś by zrobić meble na wymiar - są niestety rury od grzejnika... na zdjęciu też pokazane. Eh

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie widzę skrzydła drzwiowego, a jak łóżko najdzie na futrynę i nie będzie skrzydło zaczepiać, to przecież może tak stać icon_confused.gif nawet, gdyby miało parę cm wystawać w światło otworu. W tę wnękę za łóżkiem, żeby wykorzystać przestrzeń (niewielką,bo niewielką, ale użyteczną icon_lol.gif ) wstawisz szafkę/skrzynkę otwieraną od góry, która może być wykorzystana jako szafka nocna...
A rury od grzejnika i piony nie eliminują tego miejsca, jako miejsca na szafę, bo przecież to mają być MEBLE NA WYMIAR!
Nad małym łóżeczkiem można na ścianie powiesić półki/szafki i tam zmieści się masę towaru.

Mam dużo doświadczenia w walce o każdy centymetr powierzchni i przestrzeni mieszkania. Mieszkałem 10 lat w mieszkaniu jednopokojowym (19 m2) o powierzchni 31 m2 z synem - miał łóżko piętrowe z "gabinetem" zabawowym, potem lekcyjnym pod tym łóżkiem. Potem przyszły na świat córki bliźniaczki i zrobiło się ciasno icon_eek.gif ! Wstawienie dwóch łóżeczek dostępnych (właściwie niedostępnych - był rok 1984 icon_confused.gif ) w handlu, nie było fizycznie możliwe, więc zrobiłem własnoręcznie dwa łóżeczka o wymiarach 50x90m... Przez rok tak mieszkaliśmy, potem szczęśliwie dostałem wyczekany przydział ze spółdzielni mieszkaniowej na duże mieszkanie i zrobiło się dużo lepiej icon_lol.gif .
Widzę że masz bardzo duże, jak na dwu-i-półlatka łóżko, jest ono "rozwojowe" i właściwie mogłoby gdzieś przeczekać na późniejsze czasy, a w jego miejsce coś mniejszego wykombinować. Wiem - to jakieś koszty - ale ...
Docelowo i tak ten pokój będzie przeznaczony dla dzieci, a rodzice będą musieli "wynieść" się do pokoju dziennego, wtedy zrobicie piętrowe łóżka, biurka lekcyjne - mieszkanie "zmniejszy się" icon_rolleyes.gif
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego nie zamienisz łóżka 2,5latka z łóżkiem rodziców? Duże łóżko można ustawić w pn/zach rogu pokoju, spalibyście nogami do okna, a wnęka byłaby wykorzystana na książkę, budzik, telefony. Na pn ścianie zostaje jeszcze miejsce na 1 z wybranych mebli: albo komodę, albo łóżko 2,5 latka, albo łóżeczko niemowlaczka. Komoda zmieściłaby się wtedy wzdłuż pn ściany, łóżka dzieci krótszym bokiem (na ścianie pn), a dłuższym pod oknem (ściana wsch). Na ścianie pd zostaje sporo miejsca na drugie z łóżeczek i ewentualnie komodę.
Oprócz tego tv może być podwieszony na wysięgniku, a w pokoju warto solidnie zabudować pojemne szafki podwieszane nad łóżkami.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...