Skocz do zawartości

Rury kanalizacyjne z białego tworzywa


Recommended Posts

Muszę zrobić podłaczenie pomiedzy sedesem a pionem. Instalacja nowiutka. Po tym jak mi kiedyś szlag trafił elastyczne (harmonijkowe) przyłacze, wszystko chcę zrobić na sztywnych rurach. Sytuacja niby dośc typowa: kompakt i podłaczenie do pionuok. 0,5 metra z boku. Generalnie nie rzuca się w oczy, ale chciałem zrobić podejście na białych rurach z tworzywa. I kłopot w tym, że wymyśliłem zrobienie na nim rewizji (czyszczaka). Jakby się coś zatkało - dostaję się tędy nie demontując osłony pionu. Niestety okazuje się, że kształtek z białego tworzywa z czyszczakiem w sklepach nie ma. Szare, typowe, bez problemu. Czy cos takiego da sie kupić? Czy może trzeba zmodyfikować mój plan?
Link do komentarza
Są białe, są!
Te białe mają większe kołnierze i duże silikonowe uszczelki, dają się łatwo demontować i składać, więc możliwe jest czyszczenie po zdemontowaniu dwóch kawałków: kolana, bezpośrednio nakładanego na odpływ z sedesu i drugiego kawałka przedłużającego do pionu.
Jest to śmierdząca robota, ale da się przeżyć...
Link do komentarza
Cytat

Są białe, są!
Te białe mają większe kołnierze i duże silikonowe uszczelki, dają się łatwo demontować i składać, więc możliwe jest czyszczenie po zdemontowaniu dwóch kawałków: kolana, bezpośrednio nakładanego na odpływ z sedesu i drugiego kawałka przedłużającego do pionu.
Jest to śmierdząca robota, ale da się przeżyć...


daj linka Panie Stach ....ale co to za rewizja jak trza demontować wszystko , po zdemontowaniu kolana wychodzącego z muszli wsadzi się sprężynę i wio , więc do czego jest to o czym piszesz??
Link do komentarza
Cytat

służy zazwyczaj jako podłączenie odpływu do pralki.. icon_biggrin.gif


To jest raczej rewizja. Do podłączenia węża od pralki jest za nisko, czy raczej było by za nisko i mogła by woda z pralki sama uciec do kanalizacji.
Link do komentarza
Cytat

To jest raczej rewizja. Do podłączenia węża od pralki jest za nisko, czy raczej było by za nisko i mogła by woda z pralki sama uciec do kanalizacji.



Nowe pralki nie wymagają "syfonowania", czyli odpływu z poziomu wyższego, niż poziom wody w piorącej pralce. Wyobrażam sobie, że do takiego odpływu można podłączyć odpływ z umywalki, czy bidetu...
Link do komentarza
I rewizja 110 biała



Wielkie dzięki. Właśnie o taką rewizje mi chodziło. A byłem w 2 sklepach hydraulicznych i powiedzieli mi, że takich kształtek nie ma. W sensie, że nikt takich nie produkuje, a nie że nie maja na stanie. Oba sklepy istniejące od lat i nieźle zaopatrzone, wiec byłem przekonany, że wiedzą w nich co mówią. I wierz tu fachowcom...
Pozostaje to jeszcze gdzieś kupić. Poszperam po sklepach w Internecie. Zaraz się pewnie okaże, że kosztuje to 10 zł, a przesyłka 20 :(
Przy okazji popatrzę, czy są przyłącza do WC o większym promieniu łuku, bo na razie wychodzi, że dam zwykłe kolano 90 stopni z dołożona uszczelką i tę prostkę z czyszczakiem.
Link do komentarza
Wydaje mi się jednak, że trochę przesadzasz z tą rewizją...
Jeśli nie będziesz do sedesu wyrzucał resztek z obiadu, typu połowa kurczaka, Twoje kobiety nie będą tam wrzucać artykułów sanitarnych, to nie ma prawa tam się nic zatkać... Zamontuj białe kolano z dłuższym prostym odcinkiem, prostkę najzwyklejszą, dopasowaną co do długości i na wiele, wiele lat masz spokój! Twoje obawy, zrodzone rozwaleniem się harmonijki - która generalnie jest wielką pomyłką konstrukcyjną - są bezpodstawne i jestem pewny, że możesz darować sobie poszukiwanie i zakup tej rewizji.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Wydaje mi się jednak, że trochę przesadzasz z tą rewizją...
Jeśli nie będziesz do sedesu wyrzucał resztek z obiadu, typu połowa kurczaka, Twoje kobiety nie będą tam wrzucać artykułów sanitarnych, to nie ma prawa tam się nic zatkać... Zamontuj białe kolano z dłuższym prostym odcinkiem, prostkę najzwyklejszą, dopasowaną co do długości i na wiele, wiele lat masz spokój! Twoje obawy, zrodzone rozwaleniem się harmonijki - która generalnie jest wielką pomyłką konstrukcyjną - są bezpodstawne i jestem pewny, że możesz darować sobie poszukiwanie i zakup tej rewizji.



I tak muszę dać kawałek prostki. W związku z tym pomyślałem czemu by nie czyszczak w tym miejscu? Z czyszczakiem jest bardzo dobry dostęp w obie strony - do sedesu i do pionu. Sprawdziłem "na sucho" wkładając zwykły szary czyszczak z PCW.
A z tym co ma prawo się zapchać, nie ryzykowałbym po prostu. Szczególnie, że mam dzieciaki w domu. A przypadki zatkania na odpływie z sedesu i kolanie się jednak zdarzają nawet bez dziecięcych pomysłów.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
    • Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Przecież każdy styropian przepuści wodę. Nie widziałeś nigdy tonącego styropianu? Długo zanurzony w wodzie nasiąknie jak gąbka. Może chodziło o styrodur fundamentowy XPS?
    • Dalej nie bardzo rozumiem sens dawania OSB. Jak to "będzie wszystko w powietrzu"? Nie będzie oparcia na ścianach bocznych? Ja zwyczajnie pytam bo jakoś nie mogę skojarzyć takiego systemu, chyba takiego nie widziałem.   Zakładając jednak, że OSB jest niezbędna, to oczywiście, że należy przykręcać płyty g/k, a nie przyklejać. Klei się w sytuacji gdy nie ma do czego przykręcać. Bo kołkowania nie daje się tak gęsto jak wkręty, no i kołki tylko w miejscu "placków". Inaczej, gdyby kołkować puste przestrzenie, to wkręty kołków naciągną i zdeformują płaszczyznę płyty, a wtedy powierzchnia by falowała. Na płycie OSB falowanie nie grozi.
    • Witam kupiłem wcześniej styropian na fundament EPS 200 parking z firmy eurostyr.  Dzisiaj dorwalem stydopian również EPS z Termo organiki fundament Hydro stop paczke za 70zl połowę ceny sklepowej i myślę nad wymianą, Tylko ten parking jest bardzo twardy a ten z Termo wydaje mi się mięki podobny szary jak ocieplalem dom ;/ mam wysokie wody gruntowe więc wolał bym coś dobrego dać który z Tych będzie lepszy ?? Czy ten EPS Parking przepuści wodę? 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...