Skocz do zawartości

halogeny na linkach w łazience


Recommended Posts

Chce w łazience na poddaszu zamontować halogenki na linkach z transformatorem. Nie są one przeznaczone do łazienki, ale bardzo mi się podobają i mam dylemat. Czy sprawdzi się to w praktyce. Nie zamoknie, nie przepali się od wilgoci. Łazienka 6 m2, bez prysznica, sama wanna. Linki chcę puścić na ukos pod sufitem. Bezpośrednio nad wanną ich nie będzie. Suszarki pod sufitem też nie będzie.
Link do komentarza
Cytat

Chce w łazience na poddaszu zamontować halogenki na linkach z transformatorem. Nie są one przeznaczone do łazienki, ale bardzo mi się podobają i mam dylemat. Czy sprawdzi się to w praktyce. Nie zamoknie, nie przepali się od wilgoci. Łazienka 6 m2, bez prysznica, sama wanna. Linki chcę puścić na ukos pod sufitem. Bezpośrednio nad wanną ich nie będzie. Suszarki pod sufitem też nie będzie.


zakłada że będzie to robił ktoś kto wie
najgorsza opcja z możliwych : ma być tak bo mnie się widzi .
najlepsza : wiedzący podaje parametry czego szukać , a inwestor szuka w podanym zakresie tego co mu się widzi.
6 m2 łazienki to nie hala sportowa a w przypadku kąpieli w tzw. wrzątku wilgotność w pomieszczeniu wzrasta
i bynajmniej w łazience regulują to przepisy / strefa 1-2-3 znaczy możliwość zastosowania rodzaju prądu o dopuszczalnym napięciu.
przypuszczam że za transformatorem to 12V prądu -
ale na przypuszczeniach nikt werdyktu nie poda
natomiast transformator poza łazienką
Stasiu masz plusa icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość stach
Cytat

Transformator poza łazienką... czy to konieczność.



Przede wszystkim to BEZPIECZEŃSTWO!!! i ten argument powinien wystarczyć...

A ten róg najbardziej oddalony od wanny, to jak on jest oddalony, o 10, 15 metrów, czy 1,5 do 2 METRÓW...


Cytat

Led-y transformatora nie potrzebują?


Jedne potrzebują, inne nie. Czytaj opis na pudełku, czy innym opakowaniu. Edytowano przez stach (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...