Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Gładź gipsowa do wyrównania ścian po remoncie


Recommended Posts

Planuję w najbliższym czasie wyrównanie ścian, zmianę lokalizacji włączników i wyłączników, schowanie puszek i przewodów w ścianę. Mieszkanie w bloku. Jakie gładzie polecacie aby uzyskać idealną gładkość. Czy będzie jakaś większa różnica w efekcie pomiędzy gotową masą a gładzią w proszku?
Link to postu
Cytat

Pytam, bo spotkałem się z opiniami, że gotowe masy sa lepsze, dają lepszy efekt wizualny.


Efekt będziesz miał zadowalający jak zrobi Ci to porządny fachowiec. Nie ma znaczenia czy to będzie w proszku czy gotowa w wiaderku.

Cytat

Puszki od przeniesonych gniazdek i włączników. W ścianie schować...


Przed kim chcesz je schować icon_biggrin.gif
No przecież nie zostawisz dziur po starych gniazdkach i włącznikach, trzeba je jakoś zakleić tylko nie gładzią.
Link to postu
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Planuję w najbliższym czasie wyrównanie ścian, zmianę lokalizacji włączników i wyłączników, schowanie puszek i przewodów w ścianę. Mieszkanie w bloku. Jakie gładzie polecacie aby uzyskać idealną gładkość. Czy będzie jakaś większa różnica w efekcie pomiędzy gotową masą a gładzią w proszku?Szanowny Panie,
gładzie sypkie wymagają rozrobienia z wodą, ale dobrze sprawdzą się w przypadku większych powierzchni. Gładzie gotowe do użycia będą natomiast dobrym rozwiązaniem przy szpachlowaniu ścian i sufitów o mniejszej powierzchni. Polecam zastosowanie wyrobów Śnieżka ACRYL-PUTZ®, wśród których znaleźć można zarówno gładzie sypkie (np. ACRYL-PUTZ® ST10 START: http://www.acrylputz.pl/produkty/gladzie-s...utz-st10-start), jak i gotowe do użycia (ACRYL-PUTZ® FS 20 FINISZ: http://www.acrylputz.pl/produkty/gladzie-i...tz-fs20-finisz).
Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka
  • Lubię to 1
Link to postu
  • 5 lata temu...

Rzeczywiście gotowa masa ma idealną konsystencje. Po nałożeiu i zatarciu jej gładkość jest faktycznie bardzo duża. Ta proszkowa też jest dobra, ale gdyby porównać z efektem gotowej masy, to jednak jest pewna różnica. Jaka gładź? My robiliśmy to przy pomocy Nida Finish. Proszkowa, ale efekt bardzo dobry. Dobrze się nakładało i zacierało. Doradził mi to majster który pomagał nam przy remoncie. Mówił, że on zawsze tego używa i wszyscy zadowoleni.

Link to postu

Gładź gotowa czy sypka? Tylko gotowa, dziś nie ma takiej różnicy cenowej, a dodatkowo wykonuje ją się szybciej i łatwiej. Gładzie gotowe są zdecydowanie bielsze, bardziej elastyczne. Nadają się na wszystkie rodzaje podłoży: tynki gipsowe, cementowo-wapienne czy płyty g-k. Efekt końcowy zależy nie tylko od rodzaju gładzi, ale też od wykonawcy.

Link to postu

Kwestia wyczucia pacy, trochę inaczej naklada się niż sypką, ale jak się ktoś wprawi, to raczej już na suchą nie przejdzie. Dla mnie rewelacyjne rozwiązanie. Dwa, że nie ma potrzeby bawić się rozbełtywaniem, czego nie cierpię.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Link to postu
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...