Skocz do zawartości

Numerowanie wierszy w tagach CODE


Recommended Posts

Mam sugestię, żeby tag CODE automatycznie wpisywał numerację wierszy. Mam nadzieję, że nie jest to zbyt skomplikowane.
Sądzę, że wykorzystanie tagu CODE zyskałoby przez to na funkcjonalności.

Lub na przykład ramka tagu CODE mogłaby mieć z automatu numery wierszy. Nie chodzi o ich edycję - numerów, ale o łatwiejszą komunikację z innymi użytkownikami.
Link do komentarza
Myślę o w tego rodzaju sytuacji:



Numery wierszy nie byłyby edytowalne, wskakiwałyby automatycznie wraz z kolejnymi wierszami wpisu w tagu CODE

Nie mam orientacji, do jakich celów zazwyczaj użytkownicy wykorzystują ten tag, ale sądzę, że jest on chyba po to właśnie, by publikować kody programów.
Howgh
Pozdrowienia
PeZet
Link do komentarza
Cytat

Myślę o w tego rodzaju sytuacji:



Numery wierszy nie byłyby edytowalne, wskakiwałyby automatycznie wraz z kolejnymi wierszami wpisu w tagu CODE

Nie mam orientacji, do jakich celów zazwyczaj użytkownicy wykorzystują ten tag, ale sądzę, że jest on chyba po to właśnie, by publikować kody programów.
Howgh
Pozdrowienia
PeZet


W poniedziałek porozmawiam z Informatykiem i zobaczymy czy coś wskóra.

Pozdrawiam
Marcin
Link do komentarza
Dziękuję za odpowiedź. A czy w takim razie informatyk mógłby uruchomić jakieś opcje umożliwiające wpisywanie wzorów matematycznych? Pierwiastek, potęga, ułamki, nawiasy nad ułamkami. Bo na dobrą sprawę na forum budowlanym powinno dać się operować symbolami lekko bardziej skomplikowanymi niż podstawowe operacje arytmetyczne.
Pozdrowienia
PeZet
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...