Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Zbierająca się woda i lód na wewnętrznej stronie okna dachowego

Recommended Posts

Witam,
mam problem z oknami na poddaszu.
Od wewnątrz na oknach dachowych zbiera się woda, zauważyliśmy to teraz przy silnych mrozach.
W rogu okna tworzy sie nawet lód (od strony wewnętrznej).
Kratki wentylacje w oknach są otwarte.
Pomieszczenie ma około 55 m3 i dwa okna dachowe.
Czy przyczyną może być niedostateczna wentylacja okienna? czy szukać jej gdzie indziej?
Będę ogromnie wdzięczna za pomoc,
pozdrawiam
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Nie psuj zabawy zenkowi....
    • ile to jest lekko?       Pn-B-03002-1999-Konstrukcje Murowe Niezbrojone-Projektowanie o pozostałych wymienionych materiałach nie będę już pisał   dodam tylko, że ściana gr 12cm (ale z cegły, nie jakiegoś gazobetonu) pod pewnymi warunkami spokojnie może być konstrukcyjną i można na niej oprzeć strop
    • Odziedziczyłam dom na działce rolnej klada III ziemi, sama nie jestem rolnikiem. Nie liczę na możliwość rozbudowy domu 😧, ale w projekcie budynku jest informacja, że to dom parterowy z poddaszem użytkowym. Aby stało się ono użytkowe należy zmienić pokrycie dachu, bo jest eternit, wstawić okna dachowe,doprowadzić wodę, zrobić ściany działowe i zrobić schody, bo obecnie wejście na to poddasze, które służy za strych, jest na zewnątrz. Czy takie prace wymagają pozwolenia z gminy, czy po gotowym remoncie muszę tylko zgłosić zgodnie z projektem zwiększenie powierzchni użytkowej. Obawiam się, że skoro nie jestem rolnikem to i na taką adaptację poddasza nie dostanę pozwolenia. Co robić...    
    • Gość Mariusz
      Od roku mieszkam na działce ze spadkiem. Ma to swoje plusy i minusy. Minusy.. 1 trudność w wyprofilowaniu wjazdu i dobranie bramy wjazdowej. 2. Wiatr ....tu wieje mocno i często ...ale brak smogu ... 3. Zejścia na niższe części wymagają budowy schodów ..i usypania skarpy przy domu aby niwelować różnice ....terenu... 4. Odpowiednie skanalizowanie i nachylenie kostki brukowej aby woda opadową nie robiła strumienia i nie wyrywała ziemi. 5 odpowiednie odwodnienie z rynien ...do zbiornika aby dodatkowo nie było strumienia wody koło domu ... 6 szczelne okna i dobrze zrobione poszycie dachu i otynkowanie ...deszcz przy wietrze pada nawet pod górę 7 Osłanianie roślin od wiatru ..i robienie cichych miejsc.. To z grubsza. Zalety ...świeże powietrze...widok.... Brak sąsiadów ...można pod tarasem zrobić piwnice dzięki spadkowi .... lepsze nagrzewanie domu zima ...cały czas słońce .... Kwestia wyboru...mieszkałem w dole .. zdecydowanie wolę na wzniesieniu....
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...