Skocz do zawartości

Dom w Żurawkach 2 - wg własnej koncepcji :)


Recommended Posts

Słowo się rzekło, na początku tego roku podjęliśmy decyzję o budowie domu. Długo zastanawialiśmy się nad projektem, Dom w pięknotkach z archona oraz Z119 z z biura pojektowego z 500 aż w końcu wybór padł na projekt indywidualny wzorujący się na Domie w Żurawkach ver 2. z archona. icon_smile.gif Projekt podstawowy chcemy powiększyć o parę metrów 20-30.

Budżet około 350-400 tysięcy, niektóre prace wykonywane własnymi rękoma z pomocą ojczulka i teścia [ oraz żony ] icon_smile.gif







Oczywiście odbicie lustrzane icon_smile.gif

Tutaj nasza działka, pierwszy etap - wykoszenie trawy icon_smile.gif) i wizyta u notariusza. Działka 9 arów, kanalizacja i deszczówka w drodze.



1. Czas na rozpoczęcie prac budowlanych











Niestety ziemi nie mamy wcale, sama glina - niestety. Przed zalewaniem fundamentów mieliśmy niezłą niespodziankę w postaci paru dni ulew... solidnych. Na szczęście wykopane fundamenty całe.

Materiał na mury już zakupiony był w zimę, udało się kupić w dobrej cenie, z samej Łodzi przywieziony ( Termoton 25 z Owczar ) icon_biggrin.gif także, jedziemy dalej z tą drogą zabawą.








W między czasie, przyłącza - koszt około 3,5 tysiąca na cito:
- doprowadzenie wody
- kanalizacji i deszczówki






Pierwsze sprzątanie żony w murach icon_biggrin.gif









Pierwsze podlewanie stropu icon_smile.gif ( i tak trochę popękał, nie da się tego uniknąć icon_smile.gif



ważne że: już się nie leje na głowę



i ściany w górę



i więźba icon_smile.gif



Ekipa budowlana z wykonaniem całych prac, skasowała mnie ok. 24 tysiące złotych, szczerze jestem z nich zadowolony, czasowo szybko to ukończyli icon_smile.gif





Po długich bojach, i żona ( dziś przyznaje że podjęliśmy dobry wybór ) stawiając na dachówkę Koramic Alegra 9 - antracyt - koszt około 12 tys, robocizna 5,5 tys icon_smile.gif






garażyk:

już zakupiona wełna mineralna, impregnowana


tarasik, pozostało 10 worków cementu, które się "przypomniały" i trzeba wykorzystać na fundament pod taras icon_smile.gif


i na dziś wygląda to tak:




Wątek w najbliższym czasie uzupełnię o szczegółowe informacje icon_smile.gif Edytowano przez editt (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...