Skocz do zawartości

Modernizacja instalacji elektrycznej - rozdzielnia modułowa


huhra

Recommended Posts

Witam. Posiadam w domu (dom pietrowy, z jednakowym rozkladnem pomieszczen) instalacje starego typu czyli dwuprzewodową, bez przewodu ochronnego. Skrzynka licznikowo-bezpiecznikowa przy wejsciu. Licznik dwutaryfowy z podlicznikiem rowniez dwutaryfowym (na pietro). Es tylko przed licznikiem. Za licznikiem 4 bezpieczniki lopikowe: piwnica, parter, pietro, lazienka na pietrze. Instalacja na drucie 2,5. Peszel 16 ale nie wszedzie.

Z racji remontu kuchni na pietrze i zaopatrzenia w sprzet typu indukcja 230v, piekarnik, zmywarka, chcialbym zamontowac na pietrze w przedpokoju rozdzielnie modulowa i wrzucic tam wszystkie bezpieczniki odnoszace sie do instalacji na pietrze, czyli ta nowa kuchnie jak i pozostale pomieszcenia.

Watpliwosci co do instalacji:
1. czy z glownej skrzynki do tej dodatkowej pociagnac przewod 3x4 czy wystarczy 3x2,5 (jako zasialnie pietra)
2. jak wyprowadzic i gdzie wpiac przewod ochrony? Czy da sie to zrobic inaczej niz w wersji zerowania na N?
3. jak powinien byc podlaczony wylacznik roznico-pradowy?
Link do komentarza
Cytat

Z robotą to ja sobie poradzę, chcę uzyskać tylko podpowiedz żeby nie poprawiać tego 5 razy.



Robota, to nie tylko rozciąganie sznurków i słuchanie podpowiedzi...
Elektrycy - ci, co wiedzą - też muszą z czegoś żyć, no nie?
Link do komentarza
Cytat

Z robotą to ja sobie poradzę, chcę uzyskać tylko podpowiedz żeby nie poprawiać tego 5 razy.



Z robotą na pewno, gorzej jak ci któreś dziecko prąd popieści. Weź taki wariant dopisz do możliwych zdarzeń.

Cytat

(jako zasialnie pietra)


Jeśli tak robisz jak piszesz, to ...
Ta zasialnia pietra to o pietruszkę biega?
Link do komentarza
Cytat

Poczytaj, ja zrobić rozdział PE-N, czy może jak zrobić rozdział przewodu PEN na PE i N.


Poczytałem, problem w uziomie którego nie ma, a wiec trzeba zrobic.

Cytat

dzieki przeanalizuje

Cytat

Z robotą na pewno, gorzej jak ci któreś dziecko prąd popieści. Weź taki wariant dopisz do możliwych zdarzeń.


Nie widzę powodu z jego ma kogoś popieścic prąd.

Cytat

Jeśli tak robisz jak piszesz, to ...
Ta zasialnia pietra to o pietruszkę biega?


Nie rozumiem stwierdzenia. Wydaje mi się że jasno napisałem z czym mam wątpliwości, narazie pytam który wariant będzie odpowiedni, a nie że tak już robię.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Powiem tak : Jak juz tak bardzo chcesz sam takie rzeczy robić to zajrzyj a jakieś filmiki instruktażowe . Nie wiem czy ospel ma akurat tego typu filmiki ( ja nigdy nie korzystałem z nich , ale mam osprzęt od nich który jest bardzo dobry ). Ja bym jednak na Twoim miejscu to sytuacji którą opsiujesz zatrudnił elektryka . Nie bawił się z tym sam .Jak ja miałem remont , mimo tego ,ze znam sie trochę na elektryce, to reszte robił wszytsko kolega ,który jest elektrykiem
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
I to jeszcze trzeba czasem dobrego elektryka . U nas wdomu był i tak zrobił ,że "zepsuł " z oświetleniem , tzn trzeba latac w przedpkoju z jednego miejsca do drugiego by to światło w tym mscu zaświecic . W dodatku z puszkami cos jest nie tak . Odskakiwały nam gniazdka , wymieniliśmy na mocne gniazdka i właczniki ospela ,tez tak by podpasowac pod kolor ścian . Potem patrzymy a one tez odskakują , w końcu się okazało ,ze problem nie był w gniazdkach , tylko w puszkach . Było cos tam źle podokręcane , co pwoodaowało ,ze odskakiwały . Takze , jak brać elektryka to też trzeba dobrze trafić , by nie spaprał sprawy .
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...