Skocz do zawartości

Porównanie właściwości ścian działowych z cegieł, płyt g-k, betonu komórkowego i luksferów


Recommended Posts

Wybierając materiały, z jakich wykonana będzie ściana działowa, pod uwagę należy wziąć przede wszystkim to, aby przegroda uzyskała parametry odpowiednie dla danego pomieszczenia. W większości przypadków sprawdzą się najpopularniejsze technologie – ściana murowana lub szkieletowa z płyt g-k. Jeżeli jednak będziemy chcieli wygłuszyć pomieszczenie lub je doświetlić, warto zdecydować się na rzadziej stosowane rozwiązania.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/sciany-wewnetrzne/a/275-porownanie-wlasciwosci-scian-dzialowych-z-cegiel-plyt-g-k-betonu-komorkowego-i-luksferow

Link do komentarza
Gość Robert
Ja wybrałem szkieletowe, konkretnie karton-gips Sprawdzają się doskonale, stabilne, wygłuszają jak trzeba a musieliśmy właściwie zbudować sobie korytarz na nowo, bo kupiliśmy mieszkanie w którym przestrzeń korytarza była połączona z dwoma pokojami :/
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Na ściany działo najlepiej wybierać te materiały, których tu nie uwzględniono (świadomie albo nie :P) czyli silikat albo Porotherm. Ceramika poryzowana w grubości 11,5 cm daje Ra1 na poziomie cegły pełnej, a koszt postawienia takiej ścianki będzie mniejszy o jakieś 30%. Nie mówiąc już o lepszym tempie i duuużo mniejszym stopniu trudności postawienia czegoś z Porothermu... Beton komórkowy nie nadaje się jako materiał na ścianki działowe, bo parametry akustyczne są po prostu koszmarne - co widać nawet w waszej tabeli. Mało kto tak muruje w Polsce. Nawet jak ściany nośne są z BK to działówki stawia się z ceramiki, bo tak jest po prostu dużo lepiej pod kątem funkcjonalnym
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość chlopek

Ściany sctricte z cegły nie mam w domu, a zawsze chciałem... Mam tylko namiastkę, czyli jedną ściankę oklejoną płytkami klinkierowymi. Wygląda fajnie, ale jednak to nie to samo co lita cegła. Właściwości takich płytek są na bardzo wysokim poziomie, bo to jest prawdziwy klinkier, chyba cięty po prostu na plastry w cegielni...

Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Gość Radek Dudek
Obecnie buduję już trzeci dom i zamiast wełny, w kluczowych miejscach stosuję izolację z prasowanego poliuretanu HDS premium. Skuteczność i łatwość montażu nieporównywalna do wełny. Materiał nie jest tani ale mam wreszcie święty spokój :)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...